۵ نکته کلیدی در خرید آون توستر داتیس

۵ نکته کلیدی در خرید آون توستر داتیس

این مطلب شامل ۵ نکته کلیدی در خرید آون توستر داتیس می باشد. قبل از خرید آون توستر باید با نکات و ویژگی‌های آون توستر بیشتر آشنا شوید.

نکات کلیدی در خرید آون توستر موارد متعددی دارد. امروزه خرید آون توستر یا فر برقی به دلیل کاربرد و کارآمدی زیاد این وسیله بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است. در هنگام خرید آون توستر قرار دادن یک سری نکات  به استفاده بهینه  شما از این لوازم آشپزخانه کمک شایانی می کند.

۵ نکته کلیدی در خرید آون توستر داتیس

کار برد کلی آون توستر 

 ابتدا باید بدانید که از آون توستر ها چه کارهایی بر می آید؟ به طور کلی، از توستر به منظور برشته و تست کردن نان استفاده به عمل می آید. از طرف دیگر فر برقی، برای تسریع در آماده کردن و پخت کوتاه مدت مواد غذایی و داغ کردن پنیر و همینطور انواع پیتزا در طیف وسیعی مورد استفاده قرار می گیرد. ترکیب آون(فر برقی) و توستر دستگاه جدید آون توستر را به وجود آورده است. در آون توسترهم به بهترین نو می توان نان را برشته کرد و هم می توان با عنوان فر برقی از آن برای تهیه غذا استفاده نمود. ضمن اینکه این دستگاه قضای زیادی را نیز اشغال نخواهد کرد.

قابلیت های این دستگاه شامل: آب کردن مواد غذایی یخ زده، پخت انواع کیک ، بریان کردن، کباب کردن جوجه، تهیه و گرم کردن انواع مختلف پیتزا و همینطور نان می باشد. به طور معمول، این محصولات فرآیند ایجاد گرما را به وسیله المنت های حرارتی یا فن انجام می دهند. این امر از نکات مهم در خرید آون توستر می تواند مد نظر واقع شود.

بیشتر بخوانید: راهنمای جامع خرید آون توستر و کار کردن با آن

۵ نکته کلیدی در خرید آون توستر داتیس

♦ توان مصرفی:

۱_ یکی از آن ۵ نکته کلیدی در خرید آون توستر داتیس، توان مصرفی  1500 وات آن می باشد. (کم تر از مصرف جاروبرقی معمولی خانگی). 

♦ داشتن سینی مخصوص و سهولت در نظافت:

 ۲_ یکی دیگر از از ۵ نکته کلیدی در خرید آون توستر داشتن سینی مخصوص دستگاه های توستر برای تمیز کردن فضای داخل محفظه است که بسیار مؤثر و تاثیر گذار است، چراکه علاوه بر قابل حمل بودن، شستشو و تمیز کردن سینی نیز به راحتی انجام می شود. با برخورداری از سینی دوم و زیر سینی، قابلیت جمع آوری و تمیز نمودن مواد غذایی ریخته شده و خرده های نان به سهولت میسر می شود.

♦ کانوکشن (convection)

 ۳_ آون توستر داتیس، در ساختار خود از یک عملکرد منحصر به فرد به نام کانوکشن (convection) بهره می برند. ⁣ در استفاده از توستر بدون کانوکشن، گرما از دیواره‌های توستر به مواد غذایی منتقل می‌شود. در این حالت حرارت در نقاط مختلف توستر متفاوت است. در این حالت ممکن است در یک نقطه حرارت بیشتر از نقاط دیگر باشد. در نتیجه موادغذایی هم به‌طور یکنواخت نمی‌پزند. تکنولوژی کانوکشن در آون توستر داتیس این مشکل را برطرف کرده و باعث می‌شود که در زمان استفاده از توستر گرما به‌طور یکسان در محفظه توستر پخش شود.

♦ درب شیشه ای و نشکن:

 ۴_ یکی از نکات مهم و حائز اهمیت در خرید آون توستر داتیس، استفاده از درب شیشه ای و نشکن در ساختار آن می باشد. درب  شیشه ای بسیار کاربردی و راهگشا به شمار می آید. چرا که علاوه بر استحکام بالا، فرآیند انجام عملیات پخت و پز برای مصرف کننده قابل رؤیت می باشد.همچنین داشتن سینی کشویی متصل به درب، به منظور جمع آوری مواد غذایی داغ دستگاه توستر نیز مورد توجه می باشد. سینی دستگاه به گونه ای طراحی شده است که با باز کردن درب می توان سینی را به سمت خود حرکت داد. بر این اساس، بیرون آوردن غذای داغ به راحتی صورت می گیرد.

♦ داشتن پنج برنامه پخت:

 ۵ _ یکی دیگر از مهم ترین نکات خرید آون توستر داتیس داشتن پنج برنامه پخت می باشد. این پنج برنامه عبارتند از: برشته ‌کردن نان، پیتزا، کیک و شیرینی، گوشت یا مرغ و گرم ‌نگه‌داشتن. متناسب با غذایی که می‌خواهید در آون قرار دهید، می توانید از کلید شش حالته برنامه مورد نظرتان را استفاده کنید. تا برای کاربردهای مختلف نتیجه بهتری بگیرید.

بیشتر بخوانید: طرز تهیه استیک در توستر

نکات قابل توجه بعد از خرید آون توستر داتیس

بعد از مطالعه ۵ نکته کلیدی در خرید آون توستر داتیس، باید نکات لازم و ضروری استفاده از این دستگاه را نیز بدانید. دستگاه آون توستر داتیس دارای ۱۸ ماه ضمانت و ۵ سال خدمات پس از فروش شرکت داتیس است. برای نصب آن سعی کنید از طریق نصابان شرکت اقدام بفرمایید.

پس از اولین استفاده و برای از بین بردن بوی بد، مناسب است که در ابتدا لوازم و تجهیزات دستگاه توستر را برداشته و سپس دستگاه را با درب باز و به مدت نیم ساعت روشن نگه داشت.

از دیگر نکات مهم در این زمینه داشتن فاصله ده سانتیمتری دستگاه آون توستر با دیوار می باشد. در مواقع استفاده از دستگاه توستر، سطح شیشه و سطح خارجی آن به علت تولید گرما و حرارت داغ می شود که در این حالت باید از دست زدن به دستگاه پرهیز نمود.

شستن لوازم توستر بعد یا قبل از استفاده نیز بسیار حائز اهمیت به شمار می رود.

عدم اعمال فشار به درب دستگاه و هنگام بیرون آوردن وسایل نیز در این زمینه باید مورد توجه قرار گیرد.

عدم تغییر مکان و حرکت آون توستر بلافاصله بعد از استفاده و صبر کردن تا خنک شدن آن

عدم استفاده از توستر در فضاهای قابل اشتعال و مرطوب و نم دار و آتش زا

جلوگیری از چکیدن آب بر روی شیشه داغ محصول و عدم استفاده از سینی دستگاه در اثر ایجاد خراش، از دیگر نکات قابل توجه در هنگام خرید توستر قلمداد می شود.

با دانستن این ۵ نکته کلیدی در خرید آون توستر داتیس و رعایت نکات بعد از خرید آن بهترین نتیجه را از خرید خود خواهید گرفت.

برای اطلاع از جدیدترین محصولات داتیس از نمایشگاه داتیس دیدن نمائید

به اشتراک گذاری مطلب

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email