چند نکته درانتخاب بهترین اجاق گاز رومیزی

یکی از کاربردی‌ترین‌ و ضروری‌ترین لوازمی که در آشپزخانه استفاده می‌شود اجاق گاز است. انتخاب اجاق گاز مناسب باید براساس ابعاد آشپزخانه، تعداد نفرات اعضای خانواده و میزان مصرف شما از آن باشد. اینکه چه اجاق گازی رومیزی برای شما مناسب است، نیازمند دانستن نکات است که در ادامه به چند نکته در انتخاب بهترین اجاق گاز رومیزی می پردازیم.

نکات انتخاب اجاق گاز رومیزی

سایز

به ابعاد و فضای قرارگیری گاز رومیزی توجه نمائید. دقت در نحوه قرارگیری گاز و محل دقیق آن کمک می کند تا در انتخاب گازهای رومیزی شعله پلوپز وسط یا پلوپز کنار مناسب آشپزخانه شماست، تصمیم درست تری بگیرید.

اگر هود آشپزخانه شما 60cm می باشد از خرید اجاق گازهای 5 شعله پرهیز نمائید. زیرا حرارت بالای گاز رومیزی و مکش محدودِ هود 60cm باعث لطمه زدن به هود و عملکرد آن می گردد.

همچنین بخوانید: نکات مهمی که در خرید هود آشپزخانه باید بدانید

محل نصب

دقت نمائید محل قرارگیری گاز رومیزی ترجیحاً کنار سینک ظرفشویی نباشد. زیرا به دلیل مجاورت با آب، امکان شکستن شیشه و یا جاری شدن آب بر روی صفحه گاز و خرابی قطعات وجود دارد. برای رفع این مشکل چنانچه اجباراً گاز رومیزی شما در کنار سینک طراحی شده، حتماً از قطعاتی برای ممانعت استفاده نمائید. بدین منظور می توانید بوسیله تیغه ای استیل یا آلومینیومی در حد فاصل سینک و گاز رومیزی استفاده کنید.

در صورت مجاورت گاز رومیزی و سینک، سعی نمائید از گازهای پلوپز وسط یا از گاز پلوپز کنار بصورتی استفاده نمائید که شعله پلوپزی آن از سینک دور باشد. مثلاً اگر سینک شما سمت راست گازتان قرار گیرد حتماً از گاز رومیزی پلوپز سمت راست استفاده کنید که حداکثر فاصله را از سینک ظرفشویی داشته باشد.

ترموکوپل

ترموکوپل یکی از مهمترین نکات انتخاب بهترین اجاق گاز است که هنگام خرید باید به آن توجه داشت. چرا که این ویژگی سبب می شود تا هنگام مصرف ، اگر شعله بر اثر عوامل مختلف مانند وزش باد ، سر رفتن غذا ، و…. خاموش شود ، جریان گاز به طور خودکار قطع شده و در محیط منتشر نمی شود .

برند

تا جایی که امکان دارد از برندهای مطرح داخلی یا خارجی استفاده کنید، مانند: داتیس . .

اجاق گازهای رومیزی داتیس علاوه بر کیفیت و کارای دارای قیمت مناسبی می باشند.

همچنین بخوانید: چرا هود داتیس بخریم؟

جنس اجاق گاز رومیزی

اجاق گاز های رومیزی در مدل جنس شیشه ای، استیل و سرامیکی تولید می شوند. بدلیل مقاومت بیشترو زیبایی اجاق گاز های استیل پیشنهاد ما این جنس است.

برای اطلاع از جدیدترین محصولات داتیس از نمایشگاه داتیس دیدن نمائید

به اشتراک گذاری مطلب

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email