چرا سینی در مایکروفر نمی چرخد؟

چرا سینی در مایکروفر نمی چرخد؟

چرا سینی در مایکروفر نمی چرخد؟ مایکروفر امروزه به وسیله مهمی در آشپزخانه ها تبدیل شده و مزایای زیادی هم دارد. در بسیاری از موارد خیلی کمک کننده است، به خصوص زمانی که قصد دارید غذایی را خیلی سریع گرم کنید. اگرچه درست مثل بقیه لوازم خانگی، مایکروفر هم ممکن است دچار مشکل شود. یکی از آن مشکلات این است که سینی در مایکروفر نمی چرخد.

با ما همراه باشید تا با علل این مشکل در مایکروفر آشنا شوید.

بیشتر بخوانید: اطلاعات مورد نیاز برای خرید مایکروفر مناسب آشپزخانه شما

چرا سینی در مایکروفر نمی چرخد؟

  • موتور محرک مایکروفر

اگر سینی شیشه ای در مایکروفر نمی چرخد، ممکن است این مشکل به دلیل خراب شدن موتور باشد. بیشتر دستگاه ها دارای یک سینی شیشه ای دایره شکل چرخان هستند که دارای یک کوپلر که توسط موتور کار می کند و یک غلتک هدایت کننده، می باشد. برای دسترسی به موتور، ابتدا مایکروویو را از برق بکشید و پنل پایینی را بردارید.

موتور معمولا در کف مایکروفر قرار دارد و توسط پیچ و سیم در جایش نگه داشته می شود. اگر موتور ایجاد صدای ساییده شدن می کند و یا نمی چرخد، نیاز است تعویض شود. برای تست کردن پیوستگی موتور، از مولتی متر در پایانه ها استفاده کنید. اگر پیوستگی نشان نداد، موتور باید تعویض شود. اگر موتور پیوستگی نشان داد اما هنوز کار نمی کرد، ممکن است مایکروفر نیاز به تست ولتاژ زنده داشته باشد. در این صورت حتما باید توسط یه شخص دارای صلاحیت انجام شود.

  • کوپلر مایکروفر

اگر سینی چرخان در مایکروفر شما نمی چرخد، ممکن است مشکل از کوپلر باشد. بیشترمدل های مایکروفر دارای یک سینی شیشه ای دایره شکل چرخان هستند. که توسط یک کوپلر که توسط موتور کار می کند و یک غلتک هدایت کننده، می چرخد. برای تست کردن کوپلر از نظر آسیب دیدگی، سینی و غلتک هدایت کننده را بردارید. اگر برای بررسی کوپلر نیاز بود پوشش پایینی را بردارید، مایکروفر را از برق بکشید. بیشتر دستگاه ها دارای یک کوپلر سه وجهی هستند که به راحتی از شفت موتور جدا می شود. برای مدل های دیگر، احتمالا نیاز باشد اول موتو را جدا کنید. دهانه کوپلر که به شفت موتور متصل می شود را از نظر شکسته یا فرسوده بودن بررسی کنید.

  • غلتک راهنما مایکروفر

اگر سینی در مایکروفر نمی چرخد، ممکن است مشکل از غلتک هدایت کننده باشد که در زیر سینی قرار دارد و به چرخیدن سینی کمک می کند. غلتک هدایت کننده به همراه کوپلر سینی شیشه ای را می چرخاند. سینی را برداشته و غلتک را از نظر فرسودگی یا آسیب دیدگی بررسی کنید. اگر غلتک خراب شده بود آن را تعویض کنید.

برای اطلاع از جدیدترین محصولات داتیس از نمایشگاه داتیس دیدن نمائید

guest

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

به اشتراک گذاری مطلب

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x