پخت غذا در فر

پاسخ به سوالاتی درباره پخت غذا در فر

یکی از رایج ‌ترین و قدیمی ‌ترین انواع طبخ غذا، استفاده از فر است، که جزو ایمن ‌ترین روش‌های پخت هم محسوب می‌شود، البته به شرطی که اطلاعات کافی درباره نحوه کار با فر و پخت غذا در فر داشته باشیم. همیشه سوالات زیادی  در این مورد وجود دارد، با ما همراه باشید تا به برخی از این سوالات پاسخ دهیم. 

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید بهترین فر توکار

مزایای پخت غذا در فر

  • حفظ ریزمغذی ها در فرآیند پخت با فر
  • بهبود کیفیت در طبخ و کاهش آلاینده های غذایی
  • آشپزی بدون استفاده از روغن 
  • حفظ رطوبت غذا
  • پخت در روغن و مایعات موجود در خود غذا
  • پخت یکنواخت و مغز پخت کردن
  •  طبخ سالم غذا

سوالاتی درباره پخت غذا در فر:

آیا فرها با یکدیگر تفاوت دارند؟

فرها با یکدیگر تفاوت دارند. هر فر ویژگی‌های مخصوص به خود را دارد که نحوه طبخ غذا در آن را مشخص خواهد کرد. اگر برای اولین بار است که از فر استفاده می‌کنید، چون هنوز دستتان نیامده است که درجه حرارت فر چقدر با اندازه استاندارد فرق دارد، از دمای دستور پخت، ۲۵ درجه کم کنید و زمان پخت را هم ۱۰ تا ۲۰ دقیقه کمتر کنید.

از بین انواع فرها، فر برقی تمامی انتظارات افراد از یک فر توکار مرغوب را برآورده می سازند. نصب و راه اندازی این فرها در آشپزخانه، بسیار آسان و راحت است و با متصل کردن دوشاخه ی محصول به پریز برق، آماده ی ارائه ی خدمات به شما می گردد. اکثر سرآشپزهای حرفه ای معتقدند، که استفاده از فرهای تمام برقی، موجب ترد تر شدن و لذیذ تر شدن غذاها می شود و دوام و ماندگاری این فرها، بسیار بیشتر از سایر مدل ها می باشد. همچنین به دلیل اینکه در محیط فر برقی دی اکسید کربن وجود ندارد، در این فرها کیک یا غذا سالم‌تر و با طعم طبیعی تری پخته می شود.

بهترین نقطه فر کدام قسمت است که مطمئن باشیم غذا نمی سوزد ؟

بهترین نقطه در وسط فر قرار دارد. در این محل حرارت فر کاملا متعادل و یکنواخت است. این موضوع اصلا به معنای عملکرد نادرست فر نیست، بلکه فقط بر اساس قوانین فیزیک است. محل قرارگیری ظرف پخت غذا در فر به نتایج مد نظرآنان وابسته است. در فرهای مجهز به فن‌ کانوکشن مشکل انتشار یکنواخت حرارت در محیط فر حل شده است، اما در این فرها نیز تغییرات دمایی میان نقاط مختلف فر دیده می‌شود که به نوع فر و طراحی آن بستگی دارد.

بیشتر بخوانید: ویژگی های بهترین اجاق گاز ایرانی چیست؟

برای طلایی شدن رنگ کیک و شیرینی آن را کدام قسمت قرار دهیم؟

سرعت پخت غذا در بالاترین طبقه فر ثابت است و از آن قسمت برای برشته و طلایی شدن غذا استفاده می‌کنند. علت این موضوع ساده است، گرما به سمت بالا حرکت می‌کند و فضای بالایی محیط فر از قسمت زیرین آن گرم‌ تر است، اما اگر المنت گرمکن فر قابلیت کمتری داشته باشد و ظرف غذا را در طبقه مخصوص پخت بسیار آرام قرار دهید، غذای شما در حالی که فقط لایه رویی آن تقریبا پخته شده است، خواهد سوخت.

آیا می توانیم همزمان سینی های غذا را در فر قرار دهیم تا با هم بپزد؟

اگر به طور همزمان از چند طبقه یا سینی پخت در فضای فر استفاده کنید، جریان هوا مختل و نقاط با اختلاف دمایی (گرم‌تر و سردتر) در محیط فر ایجاد خواهد شد. در صورتی که سطح سینی های توری را با فویل بپوشانید نیزهمین اتفاق رخ خواهد داد.

داخل فر را چطوری و با چه موادی تمیز کنیم ؟

۵ قاشق غذاخوری بیکینگ پودر
۳ قطره مایع ظرف شویی
۴ قاشق غذاخوری سرکه سفید
همه این مواد را با هم مخلوط کنید و با یک اسفنج داخل فر را با این مواد و بعد با یک اسکاچ تمیز و در نهایت با یک دستمال نخی خیس پاک کنید.

برای اطلاع از جدیدترین محصولات داتیس از نمایشگاه داتیس دیدن نمائید

به اشتراک گذاری مطلب

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email