نحوه تمیز کردن فر

نحوه تمیز کردن فر

تمیز کردن فر برای اغلب افراد مشکل است، از این رو قصد داریم در ادامه روش های کاربردی و آسان برای تمیز کردن فر اجاق گاز را آموزش دهیم.

فوت و فن تمیز کردن فر بدون مواد شیمیایی

تا به حال به روش های پاک کردن فر خود فکر کرده اید؟ این لوازم خانگی ممکن است بسیار کثیف به نظر برسد، به خاطر اینکه خرده های نان و دیگر غذاها زمان آشپزی داخل آن می ریزد. خوشبختانه در این بخش از نکات خانه داری داتیس راهنمای هایی در مورد نحوه تمیز کردن فر به طور موثر و آسان ، داریم – و شما به هیچ محصول یا ابزار تمیز کردن ویژه ای نیاز ندارید.

در واقع هر چیزی که برای تمیز کردن فر نیاز دارید ممکن است در آشپزخانه باشد. تمیز کننده های خانگی خشن را فراموش کنید؛ این ترفند ، تمیز کاری را به خوبی انجام می دهند در حالی که هوا را در منزل تان ایمن و تازه نگه می دارد با کمی زمان و تلاش ، فر می تواند عاری از لکه شود !

چگونه فر را ساده و سریع تمیز کنیم

چقدر ساده ؟ ترکیبی از آب،جوش شیرین و سرکه را در کاسه مخلوط ، کنید یک پارچه کهنه یا اسفنج تمام چیزی است که نیاز دارید.

مرحله 1: اول از همه شبکه های فر را بردارید و آنها را تمیز کنید

مرحله 2: خمیری از جوش شیرین و آب درست کنید. زمانی که به یک غلظت رسید آن را در فر بریزید . می توانید این مواد را همه جا به جز روی شعله ها بزنید.

مرحله3: صبر کنید، بگذارید مخلوط یک شب بماند و حداقل 12 ساعت طول می کشد. منتظر باشید جوش شیرین قهوه ای شود. این طبیعی است، پس وحشت نکنید.

مرحله 4: روز بعد، به آرامی سرکه را روی سطح پخش کنید و اجازه دهید تا با خمیر واکنش نشان دهد که تمیز کردن آلودگی ها را بسیار آسان تر می کند. اگر بخواهید، می توانید سرکه را بیشتر یا کم تر استفاده کنید.

بیشتربخوانید: راهنمای پخت و پز با فر

تمیز کردن فر

چگونه فر را با لیمو تمیز کنیم؟

تمیز کردن فر به طور طبیعی بسیار ساده و موثر است. چون لیمو و دیگر روغن مرکبات ، روغن را خوب تمیز می کنند، تمام چیزی که نیاز دارید ، دو لیمو ، کمی آب، ظرف و اسفنج است.

اول، لیمو را نصف کرده و آب میوه را داخل ظرف بریزید. پس از اینکه آن را خشک کردید، لیمو باقی مانده را در بشقاب قرار دهید. ظرف رابا 1 / 3 آب پر کنید و آن را در فر قرار دهید. آن را 30 دقیقه در دمای 250 درجه نگه دارید وقتی آب و عصاره لیمو گرم شد، بخار به دوده سیاه می چسبد و آلودگی ها راحت از بین می رود.

زمانی که 30 دقیقه تمام شد ، ظرف را بردارید و بگذارید  فر خنک شود . بعد از سرد شدن فر، از یک ابر برای از بین بردن کثیفی ها استفاده کنید از آب لیمو باقی مانده استفاده کنید تا جرم ها را پاک کنید. اسفنج را تا زمانی که تمیز شود بکشید. سپس با حوله خشک کنید.فر در طول این فرآیند دود خواهد کرد. فقط مراقب باشید – پنکه فر را روشن کرده و یک پنجره باز کنید.

تمیز کردن فر

چگونه در شیشه ای فر را تمیز کنیم؟

تمیز کردن فر آسان است ، برای تمیز کردن در شیشه ای فر کافیست فقط کمی آب به یک چهارم فنجان جوش شیرین اضافه کنید و خمیر غلیظی درست کنید. سپس در را باز کرده و خمیر را روی شیشه با اسفنج بمالید بگذارید مخلوط 20 دقیقه بماند، سپس آن را با اسفنج مرطوب پاک کنید.

چگونه شبکه فر را تمیز کنیم؟

شبکه های فر بیشتر در سینک با مایع و آب شسته می شوند. ( تنها برخی ازآنها درماشین ظرفشویی شسته می شوند بنابراین اگر بخواهید گزینه های ساده تر مثل وان حمام یا کیسه زباله پلاستیکی است.

اول، ظرفی را با آب گرم پر کنید، فقط به اندازه ای که شبکه ها را بپوشاند. اضافه کردن نصف فنجان صابون ( یا تا 3 / 4 پیمانه پاک کننده رخت شویی ) بریزید بگذارید یک شب بماند . متناوبا، می توانید جوش شیرین روی آن بریزید و سپس آن ها را در سرکه خیس کنید. بگذارید یک شب بماند

صبح، با یک دستمال کهنه جرم های سرسخت،را پاک کنید . مسواک کهنه می تواند به تمیز کردن شما کمک کند:نمک دریا را روی مسواک کهنه بریزید و روی لکه ها بکشید تا تمیز شود . بعد از آن، قبل از اینکه آن ها را به داخل فر برگردانید ، به طور کامل آبکشی کنید.

به عنوان جایگزینی برای ظرف می توانید کیسه زباله خالی را با یک 1 / 2.  آمونیاک پر کنید. هشدار! ممکن است بخواهید این کار را بیرون انجام دهید، یا در یک اتاق با تهویه خیلی خوب با پنجره های باز و حتی یک پنکه، باید یک ماسک برای محافظت از خود در برابر دود شدید آمونیاک استفاده کنید. کیسه را ببندید و بگذارید یک شب بماند. صبح به طور کامل آبکشی کنید.

بیشتر بخوانید : انتخاب فر مناسب برای آشپزخانه

آیا می شود فر را با سفید کننده تمیز کرد ؟

بله، اما ما این کار را توصیه نمی کنیم؛ هدف کلی استفاده از سفید کننده به عنوان داروی ضد عفونی کننده، مانند کشتن باکتری ها یا کپک، یا از بین بردن رنگ و یا افزایش کارایی موادشوینده خاص است. برای تمیز کردن یک فر بهتر است از یک محلول که به طور خاص برای کاهش چربی مواد غذایی سخت شده ، مانند یک پاک کننده فر تجاری طراحی شده است؛ استفاده کنید

اگر تصمیم می گیرید که فر را با سفید کننده تمیز کنید، تنها از مقدار کمی استفاده کنید و آن را با حداقل با یک چهارم آب رقیق کنید. سپس، قبل از استفاده از هر نوع حرارت در فر را به طور کامل تمیز کنید.

 توجه داشته باشید : سفید کننده خانگی ( هیدروکسید سدیم ) به لحاظ فنی خورنده و یا سمی محسوب نمی شود، حتی اگر بلعیده شود ، اما در معرض سفید کننده بودن می تواند باعث ناراحتی در چشم ها، دهان، ریه ها و پوست شود. هم چنین باید به دنبال نکات ایمنی سفید کننده استاندارد باشید که در هر زمان برای کار با سفید کننده استفاده می کنید: در یک مکان با تهویه خوب بمانید و از چشم ها و پوست محافظت کنید.

آیا می توانید از نوشابه برای تمیز کردن فر استفاده کنید ؟

یک شایعه اینترنتی منتشر شده که نوشابه تمیز کننده ای فوق العاده است چون می تواند روغن را به طور موثر از بین ببرد ( و همچنین ارزان است و احتمالا در یخچال به راحتی در دسترس است ). در حالی که نوشابه ممکن است چیزهایی مثل قوطی های کثیف و روغن های خشکیده را تمیز کند، توصیه نمی شود آن را برای تمیز کردن فر استفاده کنید. همانطور که در بالا توضیح داده شد، بهتر است از جوش شیرین پاک کردن فر استفاده کنید.

برای آشنایی بیشتر با محصولات داتیس اینجا کلیک بفرمایید .

برای اطلاع از جدیدترین محصولات داتیس از نمایشگاه داتیس دیدن نمائید

به اشتراک گذاری مطلب

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email