مهم ترین کاربرد آون توستر و ضرورت وجود آن در آشپزخانه

مهم ترین کاربرد آون توستر و ضرورت وجود آن در آشپزخانه

آیا می دانید آون توستر چه کاربرد هایی دارد؟ با مطالعه این مقاله به ضرورت داشتن این وسیله مهم و کاربرد آون توستر پی خواهید برد. آون توستر یکی از لوازم مهمی است که هر آشپزخانه ای باید وجود داشته باشد. زیرا امروزه این دستگاه هم به لحاظ قیمت و هم به لحاظ کارایی جایگاه ویژه ای پیدا کرده است.  با ما همراه باشید تا با ضرورت داشتن آون توستر آشنا شوید.

 دلایلی که باید هر خانه ای آون توستر داشته باشد

قیمت مناسب

در بین گزینه های خرید دستگاه های پخت و پز، مثل فر برقی و فر گازی یا مایکروفر و سولاردام، آون توستر ها با کاربردی بیشتر از قبل ، ارزان ترین قیمت را دارند.

کیفیت بالا و مناسب

آون توسترهای جدید هم از نظر کارایی و هم از نظر کیفیت قطعات دارای کیفیت بالا و مناسبی می باشند.  این دستگاه اضافه شدن فن کانوکشن کاملا مانند فر برقی عمل می کند. با استفاده از این دستگاه  پختی یکنواخت خواهید داشت. پخت غذا و گرم کردن آن در کمترین زمان و با بهترین کیفیت صورت می گیرد. بسیاری از افراد صبح ها و یا حتی سر کار برای این که غذای خود را گرم کنند از آون توستر استفاده می کنند. گرم کردن غذا با آون توستر بسیار ساده و راحت است و ارزش غذایی مواد غذایی نیز حفظ می شود.

بیشتر بخوانید: فاکتورهای مهم و دارای اهمیت در خرید آون توستر مناسب

سبک زندگی مدرن

یکی از مهم ترین دلیل داشتن آون توستر در هر خانه ای به سبک زندگی مدرن مربوط می شود. زندگی مدرن امروز طوری است که وجود آون توستر را در خانه ایجاب می کند. زیرا با توجه به تحرک کم نیاز به پخت و پز بدون سرخ کردن بیشتر شده است. یکی از سالم ترین روش های آشپزی، پخت و پز بدون روغن در آون توستر و کباب کردن در فر می باشد. همچنین امروزه بسیاری از زوجین با هم دیگر شاغل هستند و زمان زیادی برای انجام کارهای خانه مانند پخت و پز ندارند. به همین دلیل آون توستر به آنها برای انجام راحت تر کارها کمک می کند. علاوه بر این حال، بسیاری از خانم های امروزی دیگر نمی توانند به شیوه گذشته غذا بپزند و یا غذا گرم نمایند.

 صرفه جویی در وقت

علاوه بر این که سبک زندگی مدرن وجود آون توستر را در هر خانه ای ایجاب می کند. صرفه جویی در وقت هم از دیگر علل و دلایل مهم استفاده از آون توستر و از کاربرد های آون توستر می باشد. امروزه زمان و وقت ارزش بسیار زیادی دارد و همه نمی توانند ساعت ها زمان برای گرم کردن غذا و غیره بگذارند. به همین دلیل با استفاده از آون توستر می توانند به راحتی کارهای پخت و پز خانه را انجام داده و در زمان خود صرفه جویی کنند.

مناسب برای آشپزخانه های امروزی

یکی از مهم ترین ویژگی های آون توسترها اندازه معقول در آشپزخانه های کوچک است. امروزه بسیاری از آشپزخانه ها و حتی خانه ها بسیار کوچک می باشند و جا برای جایگیری مایکروفر و غیره در آنها وجود ندارد. در حالی که آون توستر در مقایسه با آن ها سایز کمتری دارد و به راحتی در اشپزخانه های امروزی جا می گیرد. کاربرد آون توستر کم جا بودن آن است. در حالی که مایکروفر وهمهٔ نوشته‌هافربرقی در سایزهای بزرگ تر می باشند و فضای بیشتری از آشپزخانه را اشغال می کنند. ضمنا بسیاری از خانه ها امروزه جای اجاق گاز فردار ندارند و از اجاق گاز صفحه ای استفاده می نمایند. بنابراین نیاز به آون توستر خیلی بیشتر احساس می شود.

بسیاری از ما از آون توستر برای گرم کردن، پختن و برشته کردن غذا استفاده می کنیم. ولی با این حال، آون توستر دارای کاربردهای دیگری نیز می باشد، که از جمله کاربردهای آون توستر می توان به موارد زیر اشاره نمود.

همهٔ نوشته‌ها

بیشتر بخوانید: بهترین ویژگی اون توستر داتیس

کاربرد آون توستر

گرم کردن غذا

یکی از کاربردهای آون توستر که معمولا بسیاری از ما با آن آشنایی داریم، گرم کردن غذا است. در بسیاری از مواقع غذایی که از وعده قبلی مانده است را می توان به راحتی در آون توستر گرم کرد. حتی امروزه در بسیاری از ادارات و شرکت ها برای گرم کردن غذای کارکنان از آون توستر استفاده می شود. با گذاشتن غذا در داخل آون توستر و تنظیم دمای آن به راحتی می توان غذا را در عرض چند دقیقه گرم نمود.

پخت انواع فست فود مهم ترین کاربرد آون توستر

از کاربردهای آون توستر که طرفداران زیادی دارد پختن انواع فست فود است. غذاهایی مثل پیتزا، مرغ گریل شده، لازانیا، انواع گراتین، هات چیپس و… است. پخت پیتزا و فست فودهایی از این دست خیلی با آون توستر بهتر پخته می شود. چون گرما به صورت یکنواخت به همه جای آن میرسد و می توانید دست آخر روی آن را گریل نمایید تا سرخ شود.

برشته کردن یا گریل کردن غذا

کاربرد آون توستر برای برشته کردن غذا از دیگر کاربردهای آن است. در بسیاری از مواقع که ما غذا می پزیم، دوست داریم آن را سرخ و برشته کنیم. بنابراین برشته کردن غذا در آون توستر از جمله کاربردهایی است که آون توستر دارد. از آون توستر می توان برای برشته کردن مرغ، و یا کبابی کردن گوشت بره و غیره از جمله کاربردهایی است که آون توستر دارد. مثلا می توانید هات چیپس درست کنید و روی آن را گریل کنید. یا روی پیتزا را گریل کنید تا پنیر پیتزاهای آن سرخ شود.

از مهم ترین کاربرد آون توستر پختن انواع شیرینی و کیک در توستر

 کاربرد آون توستر برای تهیه و پختن کیک و انواع شیرینی ها بسیار زباد است. امروزه با توجه به شرایط کرونا بسیاری از خانم ها در طول روز به پختن انواع نان و شیرینی ها و کیک می پردازند. بنابراین اگر می خواهید به راحتی و آسانی شیرینی و کیک بپزید، استفاده از آون توستر بسیار توصیه می گردد. حتما سعی کنید آون توستری که می خرید مجهز به فن کانوکشن باشد . در این صورت کیک شما یکدست ترپخته می شود و حرارت به همه جای آن میرسد.

گرم کردن بشقاب غذا

از دیگر کاربردهای آون توستر، می توان به گرم کردن بشقاب پیش از این که بخواهیم غذا سرو کنیم، استفاده کرد. همچنین می توان از آون توستر برای پختن غذاهایی که به دمای پایین تری نیاز دارند و سرعت عمل بیشتری برای پختن نیاز دارند استفاده نمود.

یکی از کاربردهای آون توستر کبابی کردن و گریل کردن

کاربرد آون توستر در کباب کردن و گریل کردن را نیز نباید نادیده بگیریم. در آون توسترهای جدید ترکیب  افزایش سایز دستگاه  و اضافه کردن میله ی جوجه گردان و فن کانوکشن نسل بسیار کاربردی تری را در آون توسترها پدید آورده است.

بودار کردن مغزیجات

در آخر باید گفت که از دیگر کاربردهایی که اون توستر دارد، بو دار انواع  آجیل و مغزها می باشد. با استفاده از آون توستر می تواند مغزهایی مانند آجیل  تست کرد. برای این کار، مغزها را بر روی یک سینی مخصوص با یک فویل آلومینیومی بگذارید. سپس به مدت ده الی پانزده دقیقه با درجه حرارت ۱۸۰ سلسیوس آن را توست کنید و یا بودار نماید. به این صورت می توانید از کاربردهای مختلفی که آون توستر دارد، استفاده کنید و کارهای آشپزی خود را بهتر و راحت تر نماید.

برای اطلاع از جدیدترین محصولات داتیس از نمایشگاه داتیس دیدن نمائید

به اشتراک گذاری مطلب

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email