فاکتورهای مهم و دارای اهمیت در خرید آون توستر مناسب

فاکتورهای مهم و دارای اهمیت در خرید آون توستر مناسب

 در این مطلب به بررسی فاکتورهای مهم در خرید آون توستر خواهیم پرداخت. قبل از خرید آون توستر بهتر است با فاکتورهای مهم خرید آون توستر آشنا شوید. امروزه در طراحی و ساخت آون توستر ها تغییرات و تحولات گسترده ای صورت گرفته است. بنابر این آگاهی از نکاتی در این زمینه برای شما بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

در گذشته این محصولات تنها قابلیت برشته کردن نان را داشتند. اما در حال حاضر این لوازم خانگی از قابلیت ها و امکانات متنوعی برای فرآیند پخت و پز انواع غذا و کیک و شیرینی برخوردار شده اند. برند های مختلفی و متنوعی به طراحی و تولید این محصولات پرداخته اند که هر برند متناسب با نوع کاربرد خود امکانات متفاوتی را در آون توستر ها در نظر گرفته است. بر همین اساس  اگر قصد خرید  بهترین آون توستر را دارید، مطالعه راهنمای خرید  توستر بیش از پیش ضرورت پیدا می کند. به همین جهت در ادامه به بررسی فاکتورهای مهم  خرید آون توستر می پردازیم.

بیشتر بخوانید: طرز تهیه پیتزا مرغ در توستر

آشنایی با فاکتورهای مهم خرید آون توستر

فضای مورد استفاده و نگهداری توستر

یکی از فاکتورهای مهم در خرید آون توستر ، توجه به فضای مورد استفاده و نگهداری برای این دستگاه ها می باشد. افراد متناسب با نوع فضای مورد استفاده و در دسترس خود باید نسبت به خرید توستر مورد نظر اقدام کنند. 

توجه به ظرفیت و گنجایش آون توستر در خرید

همچنین اندازه و مقیاس مواد غذایی و حجم پخت و پز نیز باید در نظر گرفته شود. چراکه در صورت آشپزی در مقیاس وسیع و زیاد، خرید توستر کوچک و دارای گنجایش محدود به هیچ عنوان راهگشا و مفید نخواهد بود. دقت کردن به سایز و ابعاد ظروف مورد نظر برای استفاده در محفظه دستگاه آون توستر نیز از نکات قابل توجه و مهم در این زمینه محسوب می شود. بر همین اساس توجه نمودن به مقدار غذا برای پخت و پز، اندازه ظرف های مورد استفاده و توجه به فضای در دسترس و موجود، از درجه اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد.

انتظار شما از آون توستر

نحوه و نوع استفاده از محصول نیز در هنگام خرید آون توستر باید مورد توجه قرار گیرد. بر همین اساس، قبل از خرید توستر باید نوع نیاز و انتظار خود از دستگاه را مشخص نمود. به همین جهت، چنانچه هدف از خرید آون توستر تست کردن و برشته کردن غذا باشد، آون توستر های معمولی برای این منظور پاسخگو می باشند. در صورتی که انتظارات فرد از دستگاه انجام عملیاتی نظیر پخت پیتزاهای مختلف، طبخ گوشت و پخت انواع شیرینی می باشد. آون توستر های دارای قابلیت ها و امکانات بیشتر در این زمینه مؤثر و تاثیر گذار می باشند.

محدوده دما

در نظر گرفتن محدوده دما، از دیگر موارد فاکتورهای حائز اهمیت در خرید آون توستر به شمار می رود. بنابراین در خرید توستر باید مناسب با محدوده دمای مورد نظر خود برای پخت مواد غذایی اقدام کرد.

تنظیمات پیش فرض در فاکتورهای مهم خرید آون توستر

در خرید آون توستر توجه به تنظیمات پیش فرض دستگاه نباید به دست فراموشی سپرده شود. برخورداری از تنظیمات پیش فرض علاوه بر سهولت در استفاده، اطلاعات و موارد مناسب برای خرید مدل متناسب با نوع نیاز را در اختیار مصرف کننده قرار می دهد. پخت پیتزا، شیرینی، یخ زدایی، گرم کردن، برشته و تست کردن، بخشی از تنظیمات پیش فرض آون توستر ها به شمار می رود.

بیشتر بخوانید: بهترین ویژگی های آون توستر داتیس

 فرآیند پخت Bake

یکی از قابلیت های آون توستر  فرآیند پخت یا Bake می باشد. آون توستر ها برای انجام فرآیند پخت و طبخ غذا، گرما را از پایین تولید می کنند. در این حالت برای تسریع کردن سرعت پخت و پز می توان با کم یا زیاد کردن کلیدهای دما، عملیات مورد نظر را اعمال نمود.

 فناوری کانوکشن

یکی از فاکتورهای مهم خرید آون توستر  فناوری کانوکشن برای طبخ غذای یکنواخت و یکپارچه است. 

قابلیت تست کردن Toast

  یکی دیگر از فاکتورهای مهم این دستگاه ها، قابلیت تست کردن Toast می باشد. با فعال نمودن این عملکرد، سیستم گرمایی و حرارتی پایین و بالا برای طبخ غذاهایی مانند انواع پیتزا، مواد غذایی مختلف و پخت نان فعال می گردد.

قابلیت برشته کردن Grill

از دیگر قابلیت های مهم آون توسترها  قابلیت Grill به شمار می رود. این فرآیند با استفاده از فعال نمودن سیستم گرمایشی بالا، برشته کردن مواد غذایی، برشته کردن گوشت و ماهی و ذوب کردن پنیر برای استفاده بر روی غذا را به نحو مطلوب صورت می دهد.

فاکتورهای مهم خرید آون توستر تعداد برنامه های پخت پیش فرض

در مدل های جدید آون توستر ها برنامه های پخت و پز مواد غذایی مختلف تعبیه شده است. در زمینه راهنمای خرید آون توستر به تعداد برنامه های پخت پیش فرض دستگاه نیز توجه کنید. همانطور که پیش تر ذکر شد با این قابلیت، امکان پخت غذایی های مختلف به صورت تنظیم خودکار دما وجود دارد.

نتیجه گیری 

 در نهایت باید فاکتورهای مهم در خرید آون توستر را جدی بگیرید، تا بهترین خرید را برای آشپزخاته تان انجا دهید. آون توسترها خوب و مناسب به غیر از این فاکتورها باید ذارای گارانتی و خدمات پس از فروش نیز می باشند.

برای اطلاع از جدیدترین محصولات داتیس از نمایشگاه داتیس دیدن نمائید

به اشتراک گذاری مطلب

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email