تعیین قیمت آون توستر

فاکتورهای مهم در تعیین قیمت آون توستر

علت تفاوت قیمت آون توسترها اضافه شدن امکانات و ویژگی های آنهاست. آون توستر دستگاهی است که علاوه بر توانایی انجام کار یک توستر نان معمولی، بلکه می‌تواند برای شیرینی پزی، کباب انواع گوشت و پختن هرچیز دیگری مورد استفاده قرار گیرد. در این مقاله با علل تفاوت قیمت آون توسترها و فاکتورهای مؤثر در قیمت آنها  آشنا می شوید.

عوامل مؤثر در قیمت آون توستر:

انواع آون توستر:

مهم ترین فاکتور مؤثر در قیمت آون توستر نوع آون توستر می باشد. آون توسترهای  مختلف شباهت‌های زیادی به هم دارند، اما از جهاتی نیز با یکدیگر متفاوت هستند.این تفاوت ها کم و زیاد شدن امکانات آنها است که دلیل گران و ارزان شدن قیمت آون توستر می گردد.

در فهرست زیر به مدل‌های مختلف آون توستر اشاره شده است.

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید بهترین هود ایرانی

آون توستر رومیزی (Countertop Toaster Ovens):

حق انتخاب زیاد در اندازه و برند و همچنین قیمت مناسب آون توستر رومیزی، از مزایای این مدل آون توستر است. علت مناسب بودن قیمت این مدل اون توستر نیز همه‌کاره نبودن به اندازه آون‌های کانوکشن است.

آون توستر‌های رو میزی نوع استاندارد آون توستر‌ها هستند که می‌توانید از آن‌ها برای توست کردن نان، گرم کردن انواع غذاها و راحت‌تر آشپزی کردن استفاده کنید. به لطف اندازه بزرگ این آون توسترها، می‌توان از آن‌ها برای توست کردن 6 تکه نان توست به صورت همزمان استفاده کرد. البته اگر قصد دارید آون توستر خود را برای کارهای سخت‌تر و آشپزی زیاد به کار بگیرید، خرید آون توسترهای گران‌قیمت تر که ویژگی‌ها و امکانات بیشتری را شامل می‌شوند بیشتر توصیه می‌شود.

آون توستر کانوکشن (Convection Toaster Oven):

 از مزایای آون توستر رومیزی کانوکشن راحتی استفاده و پخت سریع‌تر غذاها و کیفیت بالای غذا های پخته شده است. همین ویژگی از علل گران تر شدن قیمت آون توستر رومیزی کانوکشن دار نسبت به آون توسترهای سنتی می باشد.

آون توستر‌های کانوکشن به دلیل بهره‌گیری از قابلیت گردش هوای گرم باعث می‌شوند که غذا یکنواخت گرم شده و هوای گرم به صورت مساوی به همه جای آن برسد. این آون توستر‌ها می‌توانند نسبت به آون‌ توستر های سنتی غذا را در زمان کم‌تری و با استفاده از حرارت پایین‌تر بپزند. البته در نظر داشته باشید که قیمت خرید آون توستر های رومیزی کانوکشن نسبت به آون توستر‌های سنتی نیز گرانتر بوده، اما این آون توسترها گزینه‌ای ایده‌آل برای پخت سریع و آسان یک وعده غذایی کوچک هستند.

آون توستر‌  گردان (Rotisserie Toaster Oven):

بهترین آون توستر برای پخت گوشت، آون توستر گردان است. این آون توستر جمع و جور می باشد و فضای کمی را آشغال می کند. اما تنها می تواند برای پختن گوشت مورد استفاده قرار بگیرد. به همین دلیل قیمت آون توستر گردان نیز نسبتا مناسب است.

آون توسترهای گردان با هدف اصلی پخت گوشت طراحی شده‌اند. این نوع از آون توستر‌ها یک سیخ گردان را شامل می‌شوند که برای درست کردن کباب طراحی شده و با چرخاندن گوشت باعث پخت یکنواخت آن می‌شود. آون توسترهای گردان تنها برای پخت گوشت قابل استفاده هستند. نمی‌توان از آن‌ها برای پخت سایر غذاها استفاده کرد. همین مسئله خرید آون توستر گردان را به مسئله‌ای کاملا سلیقه‌ای تبدیل می‌کند. اگر می‌خواهید به طور مداوم از آون توستر خود برای پخت گوشت و کباب درست کردن استفاده کنید، خرید آون توستر گردان را به شما توصیه می‌کنیم؛ اما در غیر این صورت آون‌های زیادی وجود دارند که دارای سیخ گردان جداشدنی هستند که می‌توانید فقط در صورت نیاز آن را برای پخت گوشت به دستگاه وصل کنید.

آون توستر فروسرخ (Infrared Toaster Oven):

از ویژگی های آون توستر فروسرخ پخت سریع و یکنواخت غذا و مصرف انرژی کمتر است. این مدل آون توستر مناسب‌ترین گزینه برای گرم کردن غذاهای یخ زده است. قیمت آون توستر فروسرخ نیز نسبت به بقیه انواع آون توسترها بالاتر است.

آون توسترهای فروسرخ از یک تکنولوژی جدید آشپزی مبتنی بر انرژی حاصل از نور (مادون قرمز) استفاده می‌کنند تا غذا را به شکلی سریع بپزند. البته خرید و استفاده از این نوع آون‌ها در حال حاضر آنچنان رواج نداشته و عده کمی به خرید آون توستر فروسرخ علاقمند هستند. با این وجود این آون‌ توسترها به سرعت پخت و گرم کردن بالا غذا مشهور هستند و می‌توان از آن‌ها برای انواع پخت و پز و حتی خشک کردن میوه‌ها استفاده کرد. اما اگر در نظر دارید نسبت به خرید آون توستر فروسرخ اقدام کنید، جالب است بدانید که بسیاری از آون توستر‌های کانوکشن نیز مجهز به تکنولوژی پخت مادون قرمز هستند.

بیشتر بخوانید : ویژگی بهترین اجاق گاز ایرانی چیست؟

عوامل دیگر موثر در قیمت آون توستر:

تاثیر اندازه و ظرفیت آون توستر در قیمت آن:

 قبل از انتخاب مدل آون توستر باید مشخص کنید که قصد دارید از آن برای پخت چه غذایی استفاده کنید و چه حجم از ظرفیتی می‌تواند پاسخگوی نیاز شما باشد. چرا که حجم آون توستر نیز در قیمت آن مؤثر خواهد بود.

تاثیر امکانات و تنظیمات از پیش تعیین شده در قیمت آون توستر:

اگر دستگاهی را انتخاب کنید که امکانات بیشتری را نسبت به انواع مشابه برای شما فراهم کند، قطعا قیمت آون توستر بیشتر خواهد بود. بسیاری از آون توستر‌ها تنظیمات از پیش تعیین شده‌ای را شامل می‌شوند. این تنظیمات نه تنها راحتی را به ارمغان آورده، بلکه از توانایی‌ها و قابلیت‌های هرکدام از آون توستر‌ها نیز اطلاعات خوبی به ما می‌دهند. ولی همه این امکانات در تعیین قیمت آون توستر تاثیر می گذارد. برخی از تنظیمات از پیش تعیین شده استاندارد که باید انتظار آن‌ها را در آون توستر‌ها داشته باشیم در فهرست زیر قابل مشاهده هستند:

خاموش شدن خودکار:

با توجه به مشغله های زندگی بهتراست آون توستری را خریداری کنید که به  گزینه تایمر و گزینه خاموش شدن خودکار مجهز باشد. با این وسیله احتمال سوختن غذا را تا حدامکان کمتر کرده اید.

پخت یکنواخت:

پخت یکنواخت یکی از مهم‌ترین نقاط قوت آون توستر‌های کانوکشن است. در سایر آون توستر‌ها باید بیشتر نگران پخت قسمت‌های مختلف مواد غذایی باشیم که همین مسئله به کاهش کیفیت پخت غذا منجر خواهد شد. بنابراین، اگر یک تجربه پخت یکنواخت و باکیفیت را می‌خواهید، بهترین گزینه برای شما آون‌ توستر‌های مجهز به تکنولوژی کانوکشن است. هرچند قیمت آون توستر های مجهز به این فناوری بیشتر باشد.

نتیجه گیری:

آون توسترهای کانوکشن که توانایی پخت بیشترین نوع غذا را دارند و به عقیده خیلی‌ها کیفیت پخت آن‌ها نیز از سایر آون توسترها بیشتر است. نسبت به مدل‌های ساده‌تر که برای پخت یک یا دو نوع غذا طراحی شده‌اند گران قیمت‌تر هستند. بنابراین بحث قیمت نیز تا حد زیادی به نوع استفاده شما از آون توستر وابسته خواهد بود. به بیان دیگر، اگر یک آون توستر رو میزی ساده نیازهای شما را برآورده می‌کند، دلیلی ندارد که برای خرید آون توستر کانوکشن هزینه کنید. به طور کلی یک آون توستر خوب باید علاوه بر پاسخ به نیازهای شخصی و متغیر فردی، یک سری از ویژگی‌ها را نیز شامل شود که استفاده از آن برای هر کسی آسان و بی دردسر باشد.

برای اطلاع از جدیدترین محصولات داتیس از نمایشگاه داتیس دیدن نمائید

به اشتراک گذاری مطلب

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email