غذا را در فر بپزید سالم بمانید

حتما شما هم شنیده اید که اخیرِا می گویند غذا را در فر بپزید سالم بمانید.علاوه بر اینکه پخت غذا با فر در اکثر موارد می تواند سالم تر باشد چون پخت یکنواخت در فر، ارزش غذایی مواد اولیه را حفظ می کند و باعث از دست نرفتن ویتامین‌ها و مواد معدنی می‌شود. هم می تواندتنوع غذایی را بالا ببرد. اما از این گذشته اساساً غذاهایی مانند پیتزا و لازانیا و کیک و شیرینی ها را حتما باید در فر بپزیم، بنابراین اگر طرفدار غذاهای سالم و متنوع و خوشمزه هستید حتماً به یکی از انواع فر نیاز خواهید داشت.

استفاده از فر

درست است که می گویند غذا را در فر بپزید سالم بمانید ولی پخت و پز با فر اصولی دارد که می تواند نتیجه آشپزی شما را متحول کند، بسیاری از آشپزهای حرفه ای وجود یک فر خوب مناسب را از هر چیزی ضروری تر می دانند. به غیر از این باید دقت کنید نوع غذایی که شما قصد پخت آن را دارید باید چگونه در فر قرار بگیرد و زمان و درجه مناسب هر کدام چیست.

اگر یک فر جدید خریده اید، تلاش کنید با تجربه کردن، دما و زمان مناسب را به دست بیاورید و کم کم به یک آشپز و قناد حرفه ای تبدیل شوید. برای این کار می توانید کمی زمان بگذارید و مطالعه درباره نحوه آشپزی با فر را فراموش نکنید.

بیشتر بخوانید: بهترین فر توکار برقی ایرانی چه ویژگی هایی دارد؟

تبدیل درجه

تبدیل درجه ها را یاد بگیرید، فرهایی که حداکثر حرارت آنها ۵۰۰ یا ۵۵۰ باشد، بر اساس فارنهایت تنظیم شده اند. اما فرهایی که حداکثر حرارت آنها ۲۵۰ تا ۳۰۰ درجه است، بر اساس سانتی گراد تنظیم شده اند.

طبخ انواع شیرینی یا غذا

برای طبخ انواع شیرینی یا غذا باید فر را حداقل ۳۰-۱۵ دقیقه قبل از پخت، گرم کرد. اگر حرارت فر برای پخت شیرینی زیاد باشد باعث می شود که روی آن پخته و وسط خمیر خام بماند، زمانی که این حالت پیش آمد بهتر است یک تکه کاغذ فویل را چند لایه کرده روی شیرینی بیاندازید به نحوی که به شیرینی آسیب نرساند و دوباره آن را در فر قرار دهید. به یاد داشته باشید کیک و شیرینی‌ همیشه در طبقه وسط فر پخته می‌شود و غذاها عموماً در طبقه پایین فر.

پخت و پز در فر

غذای پختنی را درون طبقه وسط بگذارید و همیشه طبقه وسط را برای پخت و پز در فر توکار برقی استفاده کنید. طبقه وسط، نوسان گرما کم تر و میزان اثر گرما بر روی تمامی نقاط به صورت مساوی بیشتر است. 

در صورت لزوم از بخار کمک بگیرید. فرهای برقی غذا را خشک می کند اغلب، همین امر باعث می شود نان و یا دیگر غذا ها پف نکند. بنابراین اگر می خواهید نان و یا پیتزا بپزید، مقداری بخار به فر اضافه کنید. می توانید مقداری آب درون سینی بریزید و سپس در پایین ترین نقطه فر قرار دهید یا می توانید آب به درون فر اسپری کنید.

بیشتر بخوانید: اجاق گاز رومیزی داتیس خوبه؟

ظروف مناسب

از ظروف مناسب با نوع غذا استفاده کنید، طیف وسیعی برای انتخاب ظروف مناسب وجود دارد. البته که نوع جنس این ظروف نتایج متفاوتی نیز به همراه دارد، بنابراین ظرف مناسب را انتخاب کنید. علاوه بر ظرف، به این نکته هم توجه کنید که انواع متفاوتی از فر در بازار موجود است چه از نظر برقی یا گازی بودن آن که با توجه به نیاز و بودجه تان می توانید مدل مناسب را انتخاب کنید.

 پروانه هواکش فرها

اکثر فرها دارای پروانه هواکش هستند که باعث می‌شود گرمای فر در کل فضا به طور یکسان توزیع شود، از کار افتادن این پروانه باعث می‌شود فر شما به خوبی کار نکند و نتیجه‌ای که باید از آن نگیرید، به خصوص در پخت کیک‌ها و شیرینی‌ها که حرارت یکنواخت از اهمیت زیادی برخوردار است. ‏درجه حرارت فر ها معمولاً تفاوت‌هایی با استاندارد دارد. بهترین فر،‌ فری است که کم ترین تفاوت را داشته باشد.

با در نظر گرفتن قیمت، کیفیت و تنوع محصول، گارانتی  و خدمات پس از فروش ما به شما فرهای توکار داتیس را به عنوان یکی از گزینه های خرید فر توکار ایرانی  توصیه می کنیم.

برای اطلاع از جدیدترین محصولات داتیس از نمایشگاه داتیس دیدن نمائید

به اشتراک گذاری مطلب

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email