علت سوختن ولوم های گاز رومیزی

علت سوختن ولوم های گاز رومیزی

گازهای رومیزی آشپزخانه از اجزاء مختلفی تشکیل می شوند. یکی از مهمترین اجزاء آن ولوم ها می باشند. قسمتی که با فشار آن شیر روی صفحه گاز به پایین فشرده شده و گاز روشن می شود. ولوم ها از جنس های مختلفی ساخته می شوند که عمدتاً از فلز، پلاستیک یا ترکیبی هستند. در این مطلب قصد داریم علت سوختن ولوم های گاز رومیزی را بگوییم.

علت سوختن ولوم های گاز رومیزی:

  1. عدم رعایت فاصله مناسب در ساخت و تولید گاز رومیزی
  2. عدم استفاده از جنس مرغوب در ساخت و تولید ولوم ها
  3. عدم رعایت برخی نکات مهم در جهت استفاده بهینه از سوی مصرف کننده.

همچنین بخوانید: انواع سینک ظرفشویی از نظر سایز

مورد (1 و 2) البته به هیچ وجه در اختیار مصرف کننده محترم نیست و قاعدتاً باید ازسوی سازندگان این محصول رعایت شود، اما در مورد (3) نکاتی را در ادامه اشاره می نماییم تا بدین وسیله عمر ولوم ها افزایش یابند.

خاطر نشان می سازد برخی سازندگان گاز رومیزی آشپزخانه فاصله شعله خروجی با ولوم ها باعث سوختن آنها نشود اقدام به نصب پلیتی نسوز بر روی ولوم ها نموده اند که این کار سبب عدم داغ شدگی و سوختن احتمالی ولوم ها خواهد شد.

همچنین بخوانید: درخشان کردن سینک استیل

نکات مهم در افزایش عمر ولوم های گاز رومیزی

  • از آنجایی که این ولوم ها به شعله بزرگ نزدیک هستند. بنابراین استفاده از شعله بزرگ در حالت حداکثری سبب داغ شدگی فراوان و سوختگی آنها می گردد. بنابراین لازم است حتماً در هنگام آشپزی این شعله همواره در سطح مناسبی تنظیم شود.
  • از قرار دادن قابلمه های بزرگتر از ظرفیت هر شعله جداً خودداری کنید. این امر سبب توزیع حرارت بیشتر بر روی سطح گاز شده و ضمن بالا بردن احتمال شکستگی شیشه سبب پرتاب حرارت به ولوم ها و سوختن آنها می گردد.
  • در صورت خرید گازرومیزی و عدم وجود پلیت محافظ می توانید این پلیت را از برخی فروشگاه ها یا خدمات پس از فروش آنها به طور جداگانه تهیه و نصب نمایید.
  • ترجیحاً از ولوم های استیل یا ترکیبی (پلاستیک مخصوص و فلز) استفاده نمایید. یعنی چنانچه در گاز خریداری شده هم ولومها پلاستیکی یا بی کیفیت هستند با هماهنگی خدمات پس از فروش محصول ولوم ها را تعویض نمایید.
  • از سر رفتن غذا و آب جوش بر روی ولوم ها جداً جلوگیری نمایید. این عمل سبب تغییر شکل یا تخریب ولوم ها می شوند.

برای اطلاع از جدیدترین محصولات داتیس از نمایشگاه داتیس دیدن نمائید

به اشتراک گذاری مطلب

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email