ظروف مناسب برای استفاده در مایکروفر

ظروف مناسب برای استفاده در مایکروفر

 با توجه به نیاز افراد به مایکروفر در زندگی مدرن معمولا با این پرسش مواجه می شوند که ظروف مناسب برای استفاده در مایکروفر کدام ظروف هستند؟ مایکروفر یک وسیله ی  بسیار قدرتمندی است که یکی از اختراعات قرن بیستم می باشد ، در بسیاری از خانه ها به دلیل سریع و راحت تر پختن و گرم کردن غذا جای اجاق گازها را گرفته است؛

اگر شما هم از مایکروفر استفاده می کنید،حتما باید نکاتی را درباره ظروف مناسب این دستگاه بدانید.

اشعه های مایکروفرو، امواج رادیویی با فرکانس بسیار بالا است. این امواج در غذا نفوذ کرده و با حرکت دادن مولکول ها، سبب گرم شدن غذا می شود.
متخصصان علم تغذیه تاکید می کنند، ظرف هایی که برای استفاده در مایکروفر انتخاب می شود، باید قابلیت عبور اشعه را داشته باشد تا این اشعه بتواند به غذا نفوذ کند.
همچنین یکی از مهم ترین نکته هایی این متخصصان در باره ظروف قابل استفاده در این دستگاه مطرح می کنند این است که از هر ظرفی نمی توان برای گرم کردن یا پخت غذا در مایکروویو استفاده کرد؛ به این معنی که اگر مایکروفر  دارید، حتما باید ظروف مخصوص آن را نیز تهیه کنید.

بیشتر بخوانید: با محصولات داتیس بیشتر آشنا شویم

ظروف مخصوص مایکروفر

درباره ظروف مناسب برای استفاده در مایکروفر  می توان خاطر نشان کرد : ظرف‌هایی که برای استفاده در مایکروفر  انتخاب می‌شود، باید قابلیت عبور اشعه را داشته باشد تا این اشعه بتواند به غذا نفوذ کند بنابراین ظرف‌های فلزی یا دارای روکش فلزی و نیز فویل‌های آلومینیومی که اشعه‌ مایکروفر  را منعکس می‌کند، نباید در مایکروویو استفاده شود.

بهتر است برای پخت غذا در مایکروویو از ظروف شیشه‌ای و پلاستیکی مخصوص استفاده شود که در این میان ظروف شیشه‌ای بهتر و مناسب‌تر است. البته فراموش نکنید که ظروف پلاستیکی معمولی به هیچ‌وجه برای استفاده در مایکروویو مناسب نیست، چون در اثر حرارت زیاد، ساختار شیمیایی آنها تغییر می‌کند و مواد سمی وارد غذا می‌شود.

تنها ظروف پلاستیکی مخصوص مایکروفر که روی آنها نیز ایمنی استفاده در مایکروفر ذکر شده، برای استفاده در این دستگاه مناسب است.

ظرفی که همراه غذا در مایکروفر  خودش هم گرم می‌شود برای استفاده در این دستگاه مناسب نیست و ظروفی پیشنهاد می‌شود که حین گرم‌ شدن غذا، سرد باقی بماند.

بیشتر بخوانید: انواع اجاق گاز

استفاده از ظروف گرد یا بیضی شکل بهتر از ظروف مربع  شکل است، چون در این ظروف تمام قسمت‌های غذا به طور یکنواخت حرارت می‌بیند، اما در ظروف مربعی شکل، کناره‌های غذا بیشتر می‌سوزد.

ظروف گود هم به علت این‌ که سطح تماس بیشتری ایجاد می‌کند برای گرم کردن غذا در مایکروفر مناسب‌تر است. 

از کجا بفهمیم چه ظرفی را می توان در ماکروویو قرار داد؟

ظروف مناسب برای استفاده در مایکروفر

ترفند جالبی در اینترنت وجود دارد که با استفاده از ۴ مرحله ساده می توان فهمید آیا ظرف ما برای مایکروفر مناسب است یا نه؟
۱)    پارچی را با یک لیوان آب پر کنید.
۲)    آن را به همراه ظرفی مورد نظر در ماکروویو بگذارید.
۳)    مایکروفر را به مدت یک دقیقه بر روی حالت قوی روشن کنید.
۴)    با دست ظرف را لمس کنید و اگر گرم شده باشد  هرگز نباید از آن ظرف در مایکروفر استفاده کرد.

 امیدواریم در انتخاب ظروف مناسب برای استفاده در مایکروفر دقت زیادی بفرمایید.

برای اطلاع از جدیدترین محصولات داتیس از نمایشگاه داتیس دیدن نمائید

به اشتراک گذاری مطلب

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email