کیک شیر داغ

طرز تهیه کیک شیر داغ خوشمزه و فوری

طرز تهیه کیک شیر داغ خوشمزه

بیشتر بخوانید:همه چیز درباره پخت و پز با فر

مواد لازم:

1 پیمانهشیر

2 پیمانهآرد سفید (قنادی)

1 و 1/4 پیمانهشکر

2 قاشق چای خوریبیکینگ پودر

1/5 قاشق چای خوری ⇐ نمک

1/2 قاشق چای خوری ⇐ وانیل

1/2 قاشق چای خوریهل

4 عدد ⇐ تخم مرغ

100 گرمکره

1 قاشق غذا خوری ⇐ کنجد

مراحل تهیه کیک شیر

مرحله اول

شیر و کره را از یخچال بیرون آورده تا همدمای محیط گردد. بکینگ پودر و نمک را با آرد مخلوط می کنیم و ۳ مرتبه الک می کنیم. تخم مرغ ها را جداگونه  ابتدا داخل پیاله ای می شکنیم و بعد به کاسه ای بزرگ مواد مان اضافه می کنیم.

سپس وانیل، شکر و هل را به آن اضافه کرده و با دور متوسط همزن برقی به مدت ۵ دقیقه این مواد را هم می زنیم تا کشدار شود.

مرحله دوم

در این مرحله فر را روشن می کنیم و روی ۱۷۵ درجه سانتیگراد اجازه میدهیم به مدت ۱۵ دقیقه گرم شود.

شیر را داخل شیرجوش ریخته و کره را هم به آن اضافه می کنیم و روی حرارت ملایم اجاق گاز قرار میدهیم تا کناره های شیرجوش شروع کند به جوشیدن.  به محض دیدن این ریزجوش ها حرارت گاز را همان لحظه خاموش کرده و کم کم به مواد تخم مرغ اضافه می کنیم.

مرحله سوم تهیه کیک شیر داغ

در این مرحله مواد را با قاشق مخلوط می کنیم و مخلوط آرد الک شده را هم در ۲ مرحله به مواد اضافه می کنیم.  با قاشق یا لیسک مواد را خوب مخلوط می کنیم و اگر دیدید مواد هنوز خوب یکدست نشده اند، با دور تند همزن برقی ۷ ثانیه مواد را هم می زنیم. (البته باید دقت کنیم که زیاد نباید مواد را مخلوط کنیم چون پف کیک می خوابد).

مرحله چهارم

حالا قالب را با قلمو چرب میکنیم و کمی آرد می پاشیم. البته می توانید از کاغذ روغنی در کف قالب نیز استفاده کنید. بعد مایه کیک را داخل قالب می ریزیم و کمی کنجد روی اون می پاشیم. قالب را داخل فر می گذاریم و روی دمای ۱۷۵ درجه سانتیگراد به مدت ۴۵ دقیقه اجازه میدهیم تا کیک بپزد.

بعد از پخت کیک، ۳ دقیقه بعد از داخل فر کیک را بیرون آورده و اجازه میدهیم تا خنک شود. بعد از خنک شدن کیک را ازقالب جدا کرده و با پودر قند آن را تزیین کنید.

بیشتر بخوانید: دانستنی های فر برقی چه می باشد؟

نکات مهم برای تهیه کیک

انتخاب درجه مناسب فر و به موقع روشن کردن فر در کیفیت کیک تان تاثیر بسزایی دارد.

 هرگز آرد فله ای را برای پخت کیک استفاده نکنید. بلکه آردهای بسته بندی شده و با نام و نشان معتبر را برای تهیه خمیر کیک تان به کار ببرید.

استفاده از آرد کهنه نیز روی کیفیت کیک تاثیر منفی می گذارد.  استفاده از آن باعث پوک نشدن و پف نکردن کیک می شود.

 هرگز در مایه کیکتان از جوش شیرین استفاده نکنید. یادتان باشد برای ایجاد پف مناسب در کیک یا باید شکر را با تخم مرغ خوب هم بزنید. یا کره را با شکر که هر دوی این مخلوط کردن ها در مرحله اول انجام خواهد شد.

وقتی مایه کیک را در فر قرار می دهید، هرگز در فر را باز نکنید. می توانید از چراغ فر برای اینکه ببینید کیک تان در چه وضعیتی قرار دارد، استفاده کنید.

برای هم زدن مایه کیک از همزن برقی و در یک جهت استفاده کنید. این کار باعث می شود تا کیک بیشتر پف کند.

از قالب های کمربنددار برای تهیه کیک استفاده کنید. این قالب ها فلزی هستند و روکش تفلون دارند و بعد از پخت کیک، می توانید کمربندشان را باز کنید و بدون هیچ تلاشی با باز شدن قالب، کیک برای سرو در دسترس خواهد بود.

برای اطلاع از جدیدترین محصولات داتیس از نمایشگاه داتیس دیدن نمائید

به اشتراک گذاری مطلب

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email