طرز تهیه کیک شکلاتی مخصوص به چه صورت می باشد؟

طرز تهیه کیک شکلاتی مخصوص به چه صورت می باشد؟

یکی از محبوب ترین انواع کیک بدون شک کیک شکلاتی مخصوص در همه جای دنیاست. برای این که کیک سرشار از طعم عالی شکلات شود باید از شکلات تخته ای استفاده کنید. شکلات تخته ای معمولی یا تلخ هر دو طعم خوبی به کیک شما می‌دهند. شکلات تخته ای تلخ که در بازار موجود هست معمولاً از نوع 60% است. کیک را زیاد تلخ نمی کند و فقط طعم کاکائوی بیشتری دارد که بسیار هم لذیذ است. پس نگران تلخ شدن کیک شکلاتی مخصوص تان نباشید. اگر طعم کاکائو را دوست دارید از شکلات تخته ای تلخ استفاده کنید. در این دستور می‌توانید در صورت تمایل  قسمت های میانی کیک شکلاتی از خامه فرم گرفته نیز استفاده کنید. 

دستور پخت کیک شکلاتی مخصوص

بیشتر بخوانید: انتخاب درجه مناسب برای فر برقی و مایکروفر

طرز تهیه کیک شکلاتی مخصوص:

شکلات تخته ای و کره را داخل کاسه ای بریزید و روی حرارت بخار آب قرار دهید تا آب شود. سپس شکر و پودر کاکائو را اضافه و مخلوط کنید. پس از مخلوط کردن مواد باید شیر ولرم را اضافه کنید. کمی هم بزنید و از روی حرارت بخار آب بردارید و کناری قرار دهید تا مایه شکلاتی خنک شود.

بیشتر بخوانید: تاثیر نوع فر در کیفیت کیک و شیرینی

تخم مرغ ها را داخل کاسه ای بشکنید  و با همزن بزنید تا کف کند. سپس مایه شکلاتی را به تخم مرغ های زده شده اضافه کرده و با همزن دوباره کمی بزنید. پس از اینکه مواد مخلوط شدند بکینگ پودر و نمک را اضافه کنید و مجدد هم بزنید تا مایه کیک یکدست شود.

پس از اینکه مایه کیک یکدست شد آرد را روی مایه کیک الک کنید و به آرامی با قاشق مخلوط کنید. بهتر است کم کم آرد را الک کرده و دورانی و در یک جهت هم بزنید تا مایه کیک آماده شود. پس از اتمام کار مایه کیک را داخل کاسه ای بریزید و روی آن را با پلاستیک بپوشانید. به مدت 2 ساعت در جای گرمی قرار دهید تا استراحت کند.

ته قالب کیک تان کاغذ روغنی بیندازید و دیواره های قالب را نیز چرب کنید. سپس مایه کیک را در قالب بریزید و داخل فری که از قبل با دمای 180 درجه سانتیگراد روشن کرده اید و گرم شده است به مدت 45 تا 60 دقیقه قرار دهید. معمولا دمای فرها متفاوت می‌باشند و باید پس از 45 دقیقه کیک را بررسی کنید. بدین صورت که خلال چوبی یا چاقویی را وارد کیک کنید و اگر تمیز بیرون آمد یعنی کیک شکلاتی پخته است.

پس از پخت کیک را از فر خارج کنید و کمی صبر کنید تا کیک خنک شود. سپس کیک را از قالب خارج کنید و به 2 یا 3 لایه برش بزنید. میان لایه های کیک را با خامه فرم گرفته یا سس شکلاتی یا خامه شکلاتی و … تزیین کنید.  برای روی کیک نیز می‌توانید از گاناش شکلات یا شکلات تخته ای خرد شده و … استفاده کنید.

برای اطلاع از جدیدترین محصولات داتیس از نمایشگاه داتیس دیدن نمائید

به اشتراک گذاری مطلب

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email