طرز تهیه کشک بادمجان مجلسی

طرز تهیه کشک بادمجان مجلسی و خوشمزه مرحله به مرحله

طرز تهیه کشک بادمجان مجلسی بسیار ساده است. کشک بادمجان یکی از انواع غذاهای سنتی و بسیار پر طرفدار ایرانی است. محبوبیت کشک بادمجان آنقدرست که از خانه ها به منوی رستوران ها راه یافته است. بهتر است برای هر یک نفر یک بادمجان متوسط را در نظر بگیریم.

بیشتر بخوانید: چهار روش برای سرخ کردن بادمجان با کمترین روغن

دستور پخت کشک و بادمجان مجلسی و خوشمزه

مواد لازم:

بادمجان ⇐  ۶ عدد

متوسط پیاز ⇐  ۲ عدد

سیر ⇐  یک بوته کوچک

مغز گردو ⇐  ۲ قاشق غذاخوری

کشک  ⇐  ۳ قاشق غذاخوری

نعناع خشک ۱ قاشق چای‌خوری

نمک و فلفل سیاه  ⇐  به اندازه کافی

زردچوبه و روغن مایع  ⇐  به اندازه کافی

بیشتر بخوانید: طرز تهیه پیتزا مخلوط در فر

طرز تهیه کشک بادمجان مجلسی:

مرحله اول:

ابتدا بادمجان ها را می شوییم سپس با یک دستمال تمیز خشک می کنیم. در ادامه پوست بادمجان ها را می گیریم کمی نمک روی بادمجان ها می ریزیم و خوب مخلوط می کنیم تا نمک به تمام نقاط برسد.نمک ریختن روی بادمجان ها برای این است که اگر بادمجان ها تلخ باشند ، تلخی شان گرفته شود. ضمنا نمک باعث می شود آب اضافی بادمجان ها خارج شود و زمانی که می خواهیم بادمجان ها را سرخ کنیم جذب روغن کمتری داشته باشند.داخل آبکش می ریزیم و کنار می گذاریم تا آب اضافی شان برود.

مرحله دوم:

پس از اینکه آب اضافی بادمجان ها خشک شد در یک تابه مناسب کمی روغن می ریزیم و پس از اینکه روغن داغ شد بادمجان ها را اضافه می کنیم و با حرارت ملایم کمی تفت می دهیم تا بادمجان ها سرخ شوند. در حین سرخ کردن بادمجان ها بهتر است در تابه را بگذارید. سپس بادمجان ها را روی یک دستمال حوله ای قرار می دهیم تا روغن اضافی شان خارج شود.

مرحله سوم:

حالا پیاز را به صورت نگینی ریز خرد کرده و در همان تابه ای که بادمجان ها را سرخ کردیم تفت می دهیم تا پیاز سبک شود سپس مقداری فلفل سیاه و زردچوبه به پیاز اضافه می کنیم. به تفت دادن را ادامه می دهیم تا پیاز و ادویه ها یکدست شوند.

مرحله چهارم:

ر این مرحله  نصف بوته سیر را ریز کرده و به همراه نعناع خشک به پیاز اضافه می کنیم. نصف دیگر را درشت تر سرخ می کنیم و برای تزیین مواد نگه می داریم.دقت کنید که سیر را خیلی کم تفت می دهید چون سریع می سوزد. در ادامه بادمجان ها را مجددا به تابه باز می گردانیم و خوب تفت می دهیم تا با دیگر مواد مخلوط شوند.

مرحله پنجم:

حالا باید با گوشکوب یا پشت قاشق به آرامی بادمجان ها را له کنیم تا بافت شان به طور کامل از هم باز شود. در ادامه  مقداری از پیاز داغ و سیر داغ ریزی که درست کردیم و گردوهای خرد شده را به همراه کشک به تابه اضافه می کنیم. زردچوبه و فلفل و نمک غذا را اندازه می کنیم .سپس نصف فنجان آب جوش به تابه اضافه می کنیم.می گذاریم تا جا بیفتد.

مرحله ششم:

درب تابه را می گذاریم و اجازه می دهیم کشک  بادمجان روغن بیندازد. پس از ۱۵ دقیقه که آب درون تابه به طور کامل کشیده شد می توانیم کشک بادمجان را سرو کنیم. برای تزیین کشک بادمجان مجلسی می توانیم از کشک، گردو و پیاز داغ استفاده کنیم.

برای اطلاع از جدیدترین محصولات داتیس از نمایشگاه داتیس دیدن نمائید

دیدگاه های ارسال شده

به اشتراک گذاری مطلب

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email