طرز تهیه کرم شکلاتی در مایکروفر

طرز تهیه کرم شکلاتی در مایکروفر

طرز تهیه کرم شکلاتی در مایکروفر بسیار راحت تر از اجاق گاز می باشد. این روزها مایکروفرها یکی از وسایل ثابت در آشپزخانه است. آشپزی با مایکروفر و درست کردن غذا توسط این فرها این مزیت را دارد که به قند و پروتئین موجود آنها آسیب نمیرسد.  همچنین ویتامین‌ها نیز کمتر از‌ بین می‌روند. در عین حال مدت زمان طبخ غذا در فرهای مایکروفر کوتاه تر است. کرم شکلاتی نیز از کرم های بسیار پر کاربرد و خوشمزه هست که برای تزیین کیک و شیرینی  زیاد بکار می رود. این کرم خیلی پر طرفدار است و براحتی می توان در مایکروفر تهیه اش کرد.

دستور تهیه کرم شکلاتی در مایکروفر:

بیشتر بخوانید: انتخاب درجه مناسب در فر برقی و مایکروفر به چه صورت می باشد؟

مواد لازم:

آرد سفید⇐2 قاشق سوپخوری

شیر⇐ یک پیمانه

شکلات تخته ای 100 گرم

زرده تخم مرغ ⇐ 3 عدد

شکر⇐ 125 گرم

وانیل ⇐ یک دوم قاشق چایخوری

کره ⇐ 10 گرم

گردو⇐ 3 قاشق سوپخوری خرد شده

طرز تهیه کرم شکلاتی در مایکروفر :

آرد را در ظرف گودی ریخته و شیر سرد را به آن اضافه کرده و مخلوط می کنیم. سپس ظرف را با قدرت 60 درصد به مدت 3 تا 5 دقیقه در دستگاه گذاشته سپس آن را هم بزنید.

شکلات تخته ای را در ظرفی جدا به مدت 3 دقیقه با قدرت 40 درصد (متوسط) در دستگاه گذاشته بعد آن را هم زده و به مخلوط آرد و شیر اضافه کنید و دوباره هم بزنید.

زرده و وانیل و شکر را جداگانه بزنید تا سفید و کش دار شود و به مواد قبلی اضافه کنید. مجدد به مدت 5 تا 7 دقیقه در دستگاه با قدرت 40 درصد قرار دهید تا کرم غلیظ شود. سپس از دستگاه بیرون آورده و کره و گردو را اضافه کنید و در یخچال گذاشته تا ببندد.

از این کرم  شکلاتی برای تزیین شیرینی و کیک می توان استفاده کرد. اگر می خواهید سفت تر شود 1 قاشق سوپخوری آرد و نشاسته به آن اضافه کنید.

بیشتر بخوانید: دانستنی های فر برقی چه می باشد؟

آشپزی در مایکروفر:

آشپزی در مایکروفر یکی از روش‌های مدرن آشپزی است که فوت و فن‌های خاص خودش را دارد. شما می‌توانید با استفاده از این وسیله در زمانی کوتاه یک غذا یا دسر خوشمزه داشته باشید. طرز تهیه کرم شکلاتی، انواع سوپ، کیک، مافین، نان، براونی و حتی پیتزا را می‌توان در مایکروفر درست کرد.

امروزه بسیاری از مردم در خانه‌هایشان مایکروفر دارند بخصوص برای نسل جدید که یکی از وسایل حتمی جهیزیه به شمار می‌رود. این وسیله همانند فر بسیاری از کار‌ها را راحت کرده است. بسیاری از مردم از این وسیله تنها برای گرم کردن غذا و یا یخ‌زدایی مواد منجمد شده استفاده می‌کنند و بعضی هم در آن قهوه درست می‌کنند.

اما فراتر از راحتی و کاربرد‌های بسیاری که این وسیله دارد بسیاری از افراد در مورد آشپزی با آن تردید دارند، چون تصور می‌کنند که با این روش غذا پختن و یا دسر درست کردن، بخش زیادی از مواد مغذی غذا‌ها از بین می‌رود؛ بنابراین اغلب سوال می‌کنند که آیا آشپزی با مایکروفر روش صحیحی است و یا غذا‌ها به این شیوه سالم هستند؟

مایکروفر چگونه کار می‌کند؟

درک چگونگی عملکرد مایکروفر شاید به روشن شدن جواب پرسشتان، کمک کند. فر مایکروفر با استفاده از امواجی با انرژی بالا که شبیه به امواج رادیویی، اما کوتاه‌تر هستند، کار می‌کند. این امواج به طرز جالبی انتخابی عمل می‌کنند. در درجه اول بر آب و سایر ملکول‌هایی که از لحاظ الکتریکی نامتقارن هستند، تاثیر می‌گذارد. در این ملکول‌ها یک انتها بار مثبت و دیگری بار منفی. امواج مایکروویو باعث لرزش این ملکول‌ها شده انرژی حرارتی تولید می‌کنند، چون طبق قانون براونی ملکول‌ها به هنگام برخورد با همدیگر، گرما تولید می‌کنند و وقتی این برخورد‌ها شدیدتر می‌شود، گرمای بسیار زیادی تولید می‌شود و به این ترتیب این دستگاه غذای شما را با سرعت گرم می‌کند.

آیا مایکروفر برای آشپزی بی خطر است؟

بعضی از مواد غذایی به هنگامی که در برابر گرما قرار بگیرند حالا چه از مایکروفر باشد و چه از فر معمولی یا اجاق گاز، تجزیه می‌شوند. ویتامین C احتمالا واضح‌ترین نمونه است. اما از آنجایی که زمان آشپزی در مایکروفر کوتاه‌تر است، آشپزی با مایکروفر بهتر ویتامین C و سایر مواد غذایی دیگر را که به هنگام گرم شدن تجزیه می‌شوند، بهتر حفظ می‌کند.

 

برای اطلاع از جدیدترین محصولات داتیس از نمایشگاه داتیس دیدن نمائید

به اشتراک گذاری مطلب

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email