پیتزا پیراشکی

طرز تهیه پیتزا پیراشکی در فر

پیراشکی به صورت های مختلف و مواد متفاوت پخته می شود. پیتزا پیراشکی یکی از انواع  پیراشکی های خوشمزه است، که به راحتی می توانید در منزل با خمیره آماده یا خمیر پیتزای خانگی تهیه کنید. با ما همراه باشید تا طرز تهیه پیتزا پیراشکی در فر را به شما آموزش دهیم.

بیشتر بخوانید: معرفی جدیدترین فر توکار داتیس

بیشتر بخوانید: معرفی جدیدترین اجاق گاز داتیس

نکات:

  • در صورت نیاز می توانید این پیراشکی را فریز کنید. سپس برای پخت پیراشکی منجمد دو دقیقه صبر کنید تا کمی گرم شود و بعد آن را بپزید.
  • پیتزا پیراشکی را می توانید پس از پخت هم فریز کنید. برای این کار باید صبر کنید تا کاملا خنک شود و بعد آن را در فریزر بگذارید. برای دوباره گرم کردن پیراشکی به 10 یا 15 دقیقه زمان و  فر با درجه حرارت 260 درجه سانتی گراد نیاز دارید.
  • برای تهیه پیتزا پیراشکی با گوشت چرخ کرده و یا پیتزا پیراشکی مرغ کافی است، گوشت را قبل از اضافه کردن به پیتزا، به همراه نمک و ادویه مورد نظرتان کمی تفت دهید.
  • طرز تهیه پیتزا پیراشکی گرد به این صورت است که تمام لبه های خمیر را باید به هم متصل کنید. سپس به کمک دست به خمیر شکل گلوله ای دهید.
  • در صورت تمایل می توانید گوشت، فلفل، آویشن، جعفری، پیاز و … هم به آن اضافه کنید. همچنین می توانید از انواع ادویه پیتزا استفاده کنید.

برای اطلاع از جدیدترین محصولات داتیس از نمایشگاه داتیس دیدن نمائید

به اشتراک گذاری مطلب

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email