طرز تهیه نان سنگک در خانه

طرز تهیه نان سنگک در خانه چگونه است؟

  طرز تهیه نان سنگک در خانه معمولا غیر قابل تصوراست. در صورتی که با کمی صبر و خلاقیت می توانید به راحتی این نان خوشمزه و سالم را در خانه تهیه کنید.ابتدا خوب است کمی در مورد پیشینه این نان بدانیم.

به نقل از ویکی پدیا: سنگک نوعی نان است که روی بستری از سنگک‌ها (ریگ) در تنور مسطح طبخ می‌شود. سنگک نانی است که هم‌اکنون فقط در ایران است بنابراین می‌توان آن را نان ملی ایران نامید.

نان سنگک در قدیم نان طبقه اشراف یا نظامیان بوده‌ است و سنگکی‌ها نانوایی‌های فصلی بوده‌اند. بیشتر در زمستان و ماه رمضان پخت می‌کرده‌اند و از نظر گستردگی هیچگاه به اندازه نان تنوری و نان تافتون همه جا و فراگیر در همه ایران نبوده‌است.

 امیدواریم طرز تهیه نان سنگک  در خانه که یکی از خوشمزه‌ترین و مقوی‌ترین نان‌های ایرانی است مورد استفاده تان قرار بگیرد.

بیشتر بخوانید:طرز تهیه کیک اسفنجی در فر

دستورالعمل تهیه نان خانگی سنگک

مواد لازم برای تهیه نان سنگک

  •  آب گرم  ⇐  ۲ پیمانه و نیم
  •  آرد کامل  ⇐  ۴ پیمانه
  •  مایه خمیر خشک  ⇐ ۱ قاشق غذاخوری  
  •  کنجد  ⇐  ۴ قاشق غذاخوری
  •  نمک  ⇐  ۲ قاشق غذاخوری
  • روغن پخت‌وپز ⇐  به مقدار لازم

طرز تهیه نان خانگی سنگک

مرحله اول

برای تهیهٔ نان سنگک  اگر بتوانید تعدادی سنگ‌ریزه تهیه کنید تا شکل و شمائل نان را به نمونه‌ای نزدیک کنید که از نانوایی می‌خرید جذاب تر خواهد بود. البته اگر بخواهید امکان حذف سنگ از فرایند پخت‌وپز هم وجود دارد ولی سنگ‌ها می‌توانند بافت و شکل نان را اصیل‌تر کنند.

برای شروع فرایند پخت نان خانگی باید کاسه‌ای در اندازهٔ متوسط بیاورید و مایه خمیر را به همراه یک-چهارم پیمانه آب ترکیب کنید.

بگذارید که این ترکیب به اندازهٔ ۵ دقیقه به حال خود بماند. نمک و یک و نیم پیمانه آب را هم به آن اضافه کنید و اجازه بدهید که حدود ۱۰ دقیقهٔ دیگر هم بماند. سپس کم کم، آب و آرد باقی‌مانده را به آن اضافه کنید. همهٔ اینها را با هم مخلوط کنید و هم بزنید تا خمیری یکدست ایجاد شود.

کاسه‌ای بزرگ‌تر بیاورید و کف آن را با روغن چرب کنید. حالا خمیر را به این کاسه منتقل کنید و روی آن را با پارچه مرطوب بپوشانید. بگذارید تا خمیر یک شب در ظرف بماند و پُف کند. البته جایی که ظرف را قرار می‌دهید باید گرم و تاریک باشد.

بیشتر بخوانید: طرز تهیه کیک ساده در مایکروفر

مرحله دوم طرز تهیه

درجه فِر آشپزخانه را روی 250 درجه سانتی گراد یا حتی بیشتر تنظیم کنید. اگر سنگ‌های کوچک دارید هم باید آنها را روی سطح سینی فر بگذارید تا به‌ اندازه کافی داغ شوند.سنگ های ریز آکواریوم نیز برای این کار مناسب می باشند.

زمانی که فر در حال داغ‌شدن است، دست‌هایتان را با روغن چرب کنید و حدود ۱۵ تا ۲۰ دقیقه خمیر را ورز دهید.

برای اینکه خمیر چسبندگی نداشته باشد، می‌توانید  سطحی که در آن  مشغول ورزدادن نان هستید هم چرب کنید. سپس از خمیر، شش چانه بگیرید. یعنی خمیر را به قسمت‌های کوچکی درآورید که در نانوایی به چانه معروف است.

 هریک چانه را پهن و صاف کنید، به‌طوری‌که ضخامت خمیر به حدود ۲ سانتی‌متر برسد.

یادتان باشد که لازم نیست روی خمیر را به‌ شکلی دقیقا یکپارچه صاف و پهن شود. اگر خمیر نان سنگک دارای پستی‌ها و بلندی‌هایی باشد، ظاهر آن بهتر خواهد شد و به شکل اصلی آن در نانوایی‌ها شباهت بیشتری پیدا می‌کند. دانه‌های کنجد را هم روی خمیر نان بپاشید.

مرحله سوم: پخت نان سنگک خانگی

حالا سینی فر را که سنگ ریزه ها را در آن داغ کردید را از فر خارج کنید، مراقب باشید چون خیلی داغ است.

روی سنگ ریزه های داغ را با کره جامد چرب کنید تا خمیر به سنگ ریزه ها نچسبد و راحت جدا شود.

بعد خمیر را به آرامی از روی پیشخوان آشپزخانه بردارید و از یک طرف با احتیاط روی سنگ ها پهن کنید و به میزان دلخواه کنجد روی نان سنگک خانگی بریزید.

سپس سینی را در فر بگذارید تا زمانی که اطراف نان طلایی شود. حالا سینی را از فر خارج کنید و نان را برگردانید تا طرف دیگر آن هم بپزدو طلایی شود. نگران سنگ هایی که به نان می چسبند نباشید، بعد از خنک شدن نان می توانید آن ها را جدا کنید.

درجه فر را روی 250 درجه سانتی گراد یا حتی بیشتر تنظیم کنید. ان را به مدت‌ یک‌ دقیقه در فر بپزید و بعد آن را برگردانید و طرف دیگر را برای حدود ۳ دقیقه بپزید. سپس دوباره نان را بگردانید و بگذارید تا سطح اولیهٔ آن ۲ دقیقهٔ دیگر پخته شود. بعد از این مراحل‌، نان را از فِر بیرون بیاورید و سنگ‌ها را از آن جدا کنید.

برای اطلاع از جدیدترین محصولات داتیس از نمایشگاه داتیس دیدن نمائید

به اشتراک گذاری مطلب

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email