طرز تهیه نان خانگی ماهیتابه ای ساده

طرز تهیه نان خانگی ماهیتابه ای ساده و خوشمزه

طرز تهیه نان خانگی ماهیتابه ای ساده و خوشمزه در این روزهای قرنطینه توفیق اجباری است. زیرا پروسه پخت نان لذتی دارد که قابل مقایسه با پخت غذاهای دیگر نیست. در این مطلب آموزش طرز تهیه نان در ماهیتابه که نیازی به فر هم ندارد را برای شما در نظر گرفته ایم. با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید:طرز تهیه کیک اسفنجی در فر

دستور پخت نان ماهیتابه ای

مواد لازم

شیر  ⇐  ۱/۲ پیمانه

ماست‏  ⇐  ۱/۲ پیمانه

آرد سفید  ⇐  ۲/۵ پیمانه

روغن مایع  ⇐  ۱/۴ پیمانه

خمیرمایه خشک  ⇐  ۱ قاشق غذا خوری

بکینگ پودر  ⇐ ۱ قاشق غذا خوری

نمک  ⇐  ۱ پنس

شکر  ⇐  ۱ قاشق غذا خوری

بیشتر بخوانید: طرز تهیه کیک ساده در مایکروفر

طرز تهیه نان خانگی ماهیتابه ای

آرد و نمک را با هم مخلوط کرده و آن را دو بار الک کنید. بعد خمیر مایع و یک قاشق شکر را به شیر داغی که انگشت را نمیسوزاند اضافه کنید و حدود ده دقیقه کنار بگذارید تا حباب ریز بزند. ماست و بکینگ پودر را با هم مخلوط کنید تا ماست پف کند.

حالا روغن و مخلوط شیر و خمیر مایع که عمل آمده است را به ماست اضافه کنید.آرد و نمک را کم کم به مخلوط اضافه کنید تا خمیر یکنواخت و نرمی بدست بیاید.

خمیر را به مدت پانزده دقیقه ورز دهید. سعی کنید چسبندگی خمیر را با ورز دادن و چرب کردن دستتان از بین ببرید. زیرا اضافه کردن زیاد آرد موجب سفت شدن نان می‌شود.

خمیر را داخل ظرفی قرار دهید . روی خمیر را با پارچه ای بپوشانید و به مدت یک ساعت در جای گرم استراحت دهید تا پف کند. بعد از استراحت خمیر را کمی ورز دهید تا هوای داخل خمیر خارج شود.

از خمیر چانه های یکسان درست کنید . چانه ها را با آرد و وردنه باز و پهن کنید و هر کدام را دوباره ده دقیقه ای کنار بگذارید.ماهیتابه را روی شعله کم قرار دهید تا داغ شود. سپس چانه های پهن شده را به نوبت داخل ماهیتابه بگذارید تا بپزد. وقتی یک طرف نان پخت، برگردانید تا طرف دیگر نان هم بپزد.

به همین راحتی می توان با یک نان خانگی ماهیتابه ای داغ  با عسل و گردو یا خیار گوجه پنیر و…لحظات نابی را برای خانواده تان در صبح یا عصر این روزهای تعطیل فراهم کنید.

برای اطلاع از جدیدترین محصولات داتیس از نمایشگاه داتیس دیدن نمائید

به اشتراک گذاری مطلب

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email