طرز تهیه قهوه ترک روی اجاق گاز

طرز تهیه قهوه ترک روی اجاق گاز

برای تهیه قهوه ترک روی اجاق گاز به چیزهایی احتیاج دارید تا یک قهوه ناب به سبک ترک‌ها را نوش جان کنید. با رعایت نکات ریزی می توانید قهوه ای با کیفیت و خوشمزه تهیه کنید.

برای آشنایی با طرز تهیه قهوه ترک روی اجاق گاز با ما همراه  باشید.

بیشتر بخوانید:طرز تهیه کیک اسفنجی در فر

طرز تهیه قهوه ترک روی اجاق گاز

مواد لازم:

قوری قهوه جوش ترکی (جذوه)، شکر، قهوه ترک و یا پودر قهوه ترک، اگر دانه های قهوه را خریداری کرده اید، باید آن را برشته کنید و سپس کامل به صورت یک دست پودر کنید. 

طرز تهیه:

بهتر است برای دم کردن قهوه ترک از آب جوشیده شده سرد استفاده کنید. برای هر یک فنجان قهوه به ½ فنجان آب جوشیده بسیار سرد نیاز دارد. منظور از ½ فنجان آب جوشیده، اندازه همان فنجانی است که می‌خواهید قهوه را در آن سرو کنید.

برای تهیه قهوه ترک برای هر فنجان به یک قاشق غذاخوری پودر قهوه ترک آسیاب شده نیاز دارید. آب جوشیده سرد و پودر قهوه را در قهوه جوش بریزید و هم بزنید. اگر می‌خواهید قهوه ترک را با شکر میل کنید، ۲ قاشق چایخوری شکر دانه ریز را از همان ابتدا داخل قهوه جوش بریزید و با آب و پودر قهوه خوب هم بزنید تا کاملا حل شود.

در طرز تهیه قهوه ترک روی گاز باید قهوه‌جوش را روی حرارت ملایم گاز بگذارید. ۳ الی چهار دقیقه زمان بدهید تا قهوه به حالت جوش برسد و کف کند. در این مرحله یک کف تیره روی قهوه تشکیل می‌شود. این کف بسیار مهم است. برای سرو قهوه ترک به آن نیاز دارید. یادتان باشد اگر قهوه را روی حرارت زیاد گاز دم کنید این کف را از دست می‌دهید. پس شعله گاز را ملایم کنید تا کف خیلی آرام و به تدریج روی قهوه تشکیل شود. همچنین اگر قهوه ترک بجوشد دیگر قابل استفاده نیست. آنقدر تلخ می‌شود که شاید حتی نتوانید آن را میل کنید، پس مراقب باشید قهوه ترک روی گاز نجوشد.

بعد از کف کردن قهوه از کناره‌ها، بلافاصله قهوه‌جوش را از روی شعله گاز بردارید. قهوه را داخل فنجانی که می‌خواهید سرو کنید. اگر قهوه کاملا به جوش بیاید و تمام روی سطح آن را کف بپوشاند کف خامه‌ای قهوه را از دست می‌دهید.

بیشتر بخوانید: طرز تهیه شیرینی مربایی

نکات مهم تهیه قهوه ترک:

در تهیه قهوه ترک نباید چشم از قهوه بردارید. نگذارید قهوه به سرعت بجوشد و حرارت قهوه به قدری بالا برود که شروع به تند جوشیدن کند. اگر قهوه سریع بجوشد، کف و طعم ناب قهوه را از دست خواهید داد.

کنار قهوه ترک باید یک فنجان آب سرو شود .
بیشتر عموم مردم فکر می کنند که این کار برای تمیز کردن کام قبل از نوشیدن قهوه است. درحالیکه علت اصلی آن برای سلامتی است!

قوی و غلیظ بودن قهوه ترک باعث می شود که آب بدن کم شود.  در نتیجه دهان خشک می شود. نوشیدن آب باعث می شود که آب بدن در حالت نرمال باقی بماند.  همچنین از پانکراس معده نیز جلوگیری می کند.
علاوه بر آب در روش سنتی کنار قهوه نوعی شیرینی مثل باسلوق یا باقلوا هم سرو می شود.

افزودن یک قاشق چای‌خوری پودر کاکائو مزه قهوه را دوچندان می کند.

برای اطلاع از جدیدترین محصولات داتیس از نمایشگاه داتیس دیدن نمائید

به اشتراک گذاری مطلب

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email