• آرد سفید قنادی⇐ ۲۰۰ گرم (حدود یک و یک سوم پیمانه یا لیوان)
  • روغن صاف قنادی⇐۱۴۰ گرم (از روغن صاف خانگی هم میتونید استفاده کنید)
  • پودر قند⇐۱۵۰ گرم
  • پودر هل ⇐یک دوم قاشق چایخوری
  • تخم خرفه(برای تزیین)⇐در صورت دلخواه
  • پودر کاکائو⇐۱ قاشق سوپ خوری

این مقدار مواد اولیه برای درست کردن حدود 40 عدد شیرینی پادرازی مناسب است.

طرز تهیه شیرینی پادرازی قزوین

مرحله اول:

پودر قند الک شده و روغن صاف رو با لیسک یا قاشق مخلوط میکنیم تا به خورد هم بروند. (این کار را به این دلیل انجام میدهیم که وقتی شروع به مخلوط کردن با همزن کردیم پودر قند در هوا پخش نشود).  بعد با همزن میزنیم تا کاملا پوک و سفید و سبک شود و سپس پودر هل را اضافه  و با همزن مخلوط میکنیم.

مرحله دوم

آرد برنج و آرد سفید را با هم مخلوط و الک میکنیم. از مخلوط آردها کم کم به مواد اضافه و با لیسک مخلوط میکنیم. مخلوط کردن را ادامه دهید تا آردها کاملا به خورد روغن و پودر قند بروند. دقت کنید که این خمیر در این مرحله حالت پودری دارد.

مرحله سوم

کمی خمیر را با دست جمع میکنیم و یک یا دو بار از چرخ گوشت رد کرده تا خمیر نرم و کمی چسبناکی بدست بیاید. توجه کنید اگر بعد از اضافه کردن آرد ها خمیرتان نرم بود و حالت پودری نداشت نیازی نیست از چرخ گوشت رد کنید.

مرحله چهارم

مقدار کمی از خمیر سفید را جدا میکنیم و بهش پودر کاکائوی الک شده اضافه و با دست مخلوط میکنیم تا کاملا یکدست گردد.
 خمیر ها را داخل زیپ کیپ یا نایلون فریزر  به مدت دو ساعت داخل یخچال استراحت میدهیم تا چسبندگی خمیر گرفته شود. بعد از استراحت اجازه میدهیم در دمای محیط بماند تا کمی نرم و هم دمای محیط شود.

مرحله پنجم

بسته به سلیقه تان میتوانید خمیر را به ضخامت نیم سانت الی یک سانت بین دو نایلون یا کاغذ روغنی باز کرده و قالب بزنید. یا اینکه خمیر را با دست شکل دهید. به این صورت که مقداری از خمیر سفید و مقدار کمتری از خمیر قهوه ای بردارید و با هم کمی مخلوط کنید. دو رنگ به صورت مشخص با هم مخلوط بشن و به قدری مخلوط نکنید که یک دست شود. طوری با دست شکل دهید تا شیرینی شما دو رنگ باشد؛ البته میتوانید هر رنگ را به صورت جدا و تک رنگ نیز آماده کنید. یا خمیر را سه قسمت کرده و به یه قسمت زعفرون غلیظ نیز اضافه کنید تا شیرینی شما سه رنگ شود.

مرحله ششم

شیرینی ها را داخل سینی فر پوشیده شده با کاغذ روغنی بچینید. در صورت دلخواه میتوانید روی شیرینی ها تخم خرفه بپاشید. بعد داخل فر از قبل گرم شده با دمای صد و هفتاد درجه به مدت یک ربع بپزید. دما در فر های مختلف متفاوت است و توجه کنید که نیازی به تغییر رنگ شیرینی نیست.

اگر فر شما برقی است، دما را ده الی بیست درجه پایین تر در نظر بگیرید و هردو المنت بالا و پایین را روشن کنید.

وقتی شیرینی‌ها پخت و سینی شبرینی ها را از فر خارج کردید، اجازه دهید شیرینی ها داخل سینی فر کاملا خنک شوند. هرگز به شیرینی ها دست نزنید چون پودر می شوند. اما بعد از خنک شدن خیلی راحت میتوانید آنها را جا به جا کنید.