طرز تهیه شیرینی باقلوا ترکیه ای

طرز تهیه شیرینی باقلوا ترکیه ای مخصوص عید

 در این مقاله طرز تهیه شیرینی باقلوا ترکیه ای را به شما آموزش خواهیم داد. به راحتی این شیرینی خوشمزه را  در خانه درست کنید و از خوردن آن لذت ببرید. باقلوا ترکیه ای از شیرینی های سنتی کشور ترکیه است و شهرت جهانی دارد. باقلوای ترکیه ای به باقلوای استانبولی نیز معروف است. امروزه نه تنها ترکیه بلکه اغلب کشورها از جمله ایران باقلوا ترکیه ای را درست می کنند.

این شیرینی خوشمزه طرفداران زیادی در سراسر جهان پیدا کرده است.

همانطور که میدانید مدل های مختلفی برای طرز تهیه باقلوا استانبولی وجود دارد. با توجه به تنوع مدل های باقلوا استانبولی می توان انواع مختلفی از آن را درست کرد.

در ایران باقلوا استانبولی را به شکل های حلزونی، لوزی، مربعی و لوله ای می توان دید که در طعم های مختلف پسته ای، گردویی، بادامی، و حتی نارگیلی و کاراملی تهیه می شوند.

دستور پخت شیرینی باقلوا ترکیه ای

بیشتر بخوانید: بهترین فر توکار برقی ایرانی چه ویژگی هایی دارد؟

مواد اولیه 

  • آرد ⇐ ۴ پیمانه
  • شیر ⇐ ۱ پیمانه
  •  مایه ⇐ ۱ پاکت
  • روغن آب شده ⇐ ۱۰۰ گرم
  • تخم مرغ ⇐ ۱ عدد 
  • گردو یا پسته خرد شده ⇐ ۲۵۰ گرم
  •  نشاسته گندم ⇐ ۵۰۰ گرم
  •  روغن داغ ⇐ ۱۵۰ گرم

بیشتر بخوانید: آموزش طرز تهیه جوجه کباب در فر

طرز تهیه شیرینی باقلوا ترکیه ای

موادی که در بالا ذکرشده را با هم ترکیب کنید تا خمیری به دست آید. سپس حدود ۲۰ دقیقه خمیر را به حال خود رها کنید تا ور بیاید.

خمیر را به ۳ قسمت مساوی تقسیم کنید و از هر قسمت به اندازه ی یک گردو بردارید و گلوله کنید. هر گلوله را با وردنه تا جایی که خمیر پاره نشود باز و پهن کنید. وسط آن ها مقداری نشاسته ریخته و خمیرها را روی هم پهن کنید. در نهایت ۳ سری خمیر لایه لایه خواهید داشت. روی لایه ی آخر خمیرها نشاسته نریزید.

سینی فر را چرب کرده و هر گروه خمیر را روی آن پهن کنید. سری  اول خمیرها را که باز کردید با گردوی خرد شده بپوشانید. سپس گروه دوم خمیرها را روی آن قرار دهید. مجددا گردوها را روی خمیر پخش کنید. خمیرهای باز شده را روی خمیرهای قبلی داخل سینی باز کنید. سپس خمیر داخل سینی را به صورت لوزی یا مربع برش دهید و روی آن روغن داغ بریزید.

سینی فر خمیرها را داخل فر که از قبل با دمای ۲۰۰ درجه سانتی گراد گرم کرده اید قرار دهید تا بپزند و طلایی شوند. سپس آن ها را درآورده و اجازه دهید کمی خنک شوند. شربتی را که از قبل آماده کردید را روی باقلوای گرم بریزید و چند ساعت صبر کنید تا مواد جذب یکدیگر شوند. 

نکته های طرز تهیه باقلوا ترکیه ای

*  خمیر باقلوا استانبولی همان خمیر یوفکا است که می توانید آن را آماده از بیرون تهیه کنید.

وقتی می خواهید شربت رو روی باقلوا بریزید سعی کنید بسیار آرام این کار را انجام دهید و یک دفعه شربت را روی باقلوا خالی نکنید چون ممکن است باقلوا خمیر شود.

* برای ریختن شربت روی باقلوا حتما یکی سرد و دیگری گرم یا اینکه هر دو ولرم باشند.

طرز تهیه شیرینی باقلوا ترکیه ای  خوشمزه را به راحتی در خانه درست کنید و از خوردن آن لذت ببرید. نوش جان

برای اطلاع از جدیدترین محصولات داتیس از نمایشگاه داتیس دیدن نمائید

به اشتراک گذاری مطلب

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email