نان بربری در توستر

طرز تهیه حرفه ای نان بربری در توستر

در این مطلب با طرز تهیه نان بربری در توستر آشنا خواهید شد. ابتدا بهتر است بدانید که طرز تهیه نان در آون توستر چه مزیت هایی دارد.  یکی از مزیتهای تهیه نان در آون توستر نسبت به تنور نانوایی این است که هم از زیر و هم از بالا تحت تاثیر حرارت قرار می گیرد. بسیار خوب می پزد و قسمتهای خمیری در آن باقی نمی ماند. در ضمن باید بدانید، آون توستری که قصد داریم با آن نان را بپزیم از شرکت داتیس تهیه گردیده است.  آون توستر داتیس دارای فن  کانوکشن که همان فن گردش هوا در داخل فضای فر است، می باشد.  این امر باعث می شود گرما همه جا پخش شده و نان به صورت یکدست پخته شود.  در این نوع از توسترها  کناره ها و وسط نان  به طور مساوی و یکنواخت گرما می بینند و میپزند.

روش پخت نان بربری در توستر:

بیشتر بخوانید: ۵ نکته کلیدی در خرید آون توستر داتیس

مواد لازم:

  • شکر⇐ ۱ قاشق مربا خوری
  • خمیر مایه ⇐۲ قاشق مربا خوری
  • ۶ پیمانه آرد⇐۶ پیمانه
  •  نمک⇐۲ قاشق چای خوری
  •  روغن⇐۳ قاشق غذا خوری
  • کنجد یا سیاه دونه ⇐ برای تزئین
  • روغن ⇐ به مقدار لازم
  • آب ⇐ به مقدار لازم

مراحل طرز تهیه نان بربری در توستر

مرحله اول:

ابتدا ۱ قاشق مربا خوری شکر را به همراه ۲ قاشق مربا خوری خمیر مایه در یک کاسه با مقدار کمی آب مخلوط می کنیم.  بعد ۱۰ دقیقه به آن استراحت می دهیم.

مرحله دوم:

۴ پیمانه آرد و ۲ قاشق چای خوری نمک را به همراه ۳ قاشق غذا خوری روغن در یک کاسه مخلوط می کنیم. سپس خمیر مایه عمل آمده را به همراه یک لیوان آب در آن ظرف ریخته و مخلوط می کنیم. اگر دیدید آرد هنوز نیاز به آب دارد باز هم آب اضافه نمایید. یعنی نباید آرد حل نشده در آب باقی بماند و در ضمن نباید آنقدر آب بریزید که خمیر شل شود. پس کم کم آب اضافه کنید تا خمیر سفت و قابل انعطاف به دست آید. این مواد را در کاسه ۱۰ دقیقه ورز بدهید. بهتر است دیواره های ظرف را با کمی روغن چرب کنید تا خمیر به دیواره ها نچسبد .

مرحله سوم:

الان مرحله ورز دادن خمیر تمام شده و نیاز است که سلفون روی آن بکشید و به مدت ۲ ساعت آن را در یک جای گرم قرار دهید.

مرحله چهارم:

بعد از گذشت ۲ ساعت درب ظرف را باز می کنیم و دوباره ورز می دهیم.

مرحله رومال کردن: 

برای تهیه رومال نان بربری، ۲ قاشق آرد را به همراه ۲ قاشق آب در یک ظرف با هم مخلوط می کنیم.

کف سینی توستر را یک کاغذ روغنی می گذاریم و خمیر را روی آن پهن می کنیم. سپس خمیر را به شکل نان بربری روی سطح آن پهن می کنیم. در آن سوراخ هایی ایجاد کرد که حرارت نان از زیر بیرون بیاید و بهتر پخته شود.

توسط یک قلم مو آشپزی موارد رومال را روی سطح نان پخش می کنیم و نان را به آن آغشته می کنیم. سپس کنجد را برای تزئین روی آن می پاشیم. میزان کنجد بسته به میزان ذائقه هر فرد دارد. ممکن است کسی نان پر کنجد دوست داشته باشد یا کم کنجد که کاملا سلیقه ای است.

حالا خمیر پهن شده را به مدت نیم ساعت به همین وضعیت استراحت می دهیم  اجازه دهید در دمای محیط باقی بماند. پس از آن آن را باید در آون توستر قرار دهیم تا بپزد.

بیشتر بخوانید: راهنمای جامع خرید آون توستر و کار کردن با آن

آماده سازی آون توستر

برای تهیه نان در توستر دمای آون توستر باید روی ۲۰۰ درجه و تایمر آن روی ۴۰ دقیقه تنظیم شده باشد. ابتدا هر دو المنت را روشن کرده و به مدت ۱۰ دقیقه فن گردش هوا را روشن کنید تا فضای داخل فر خوب گرم شود. سپس المنت بالایی را خاموش کنید و فقط المنت پایینی را  روشن کنید. ۵ دقیقه آخر المنت بالایی را روشن کنید تا روی نان نیز برشته شود.

نکات مهم:

اگر از همان اول المنت بالایی روشن باشد ممکن است روی سطح نان بسوزد . پس دقت کنید که قسمت پایین در طول زمان پخت روشن باشد. 

فقط ۵ دقیقه آخر برای برشته کردن روی نان المنت بالا را روشن کنید.

دیگر نان بربری شما آماده است و آن را از فر در آورده و از کاغذ جدا می کنیم. نان را با چاقو برش داده و نوش جان کنید. به همین راحتی می توانید از آون  توسترهای خود نهایت استفاده را ببرید. 

برای اطلاع از جدیدترین محصولات داتیس از نمایشگاه داتیس دیدن نمائید

به اشتراک گذاری مطلب

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email