روش های مناسب برای تمیز کردن مایکروویو

بیشتر افرادی که از مایکروویو زیاد استفاده می‌کنند، همواره با تمیز کردن آن مشکل دارند و آن را کاری دشوار می‌دانند. در واقع فضای کوچک آن و وجود شکاف‌های فراوان در آن تمیز کردن مایکروویو را دشوار می‌کند. با هر بار استفاده از آن، جرم و آلودگی به دستگاه منتقل می شود. بعضی غذاها باعث ایجاد لک و همچنین  بوی بد در دستگاه مایکروویو می شوند. این امر می توانند کارایی دستگاه را کاهش دهد. در این مقاله به بیان روش های مناسب برای تمیز کردن مایکروویو می پردازیم، با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید: معرفی جدیدترین مایکروویو داتیس

تمیز کردن مایکروویو

  • با استفاده از لیمو
  • مواد شوینده
  • شیشه پاکن

تمیز کردن با سرکه

ساده ترین راه برای تمیز کردن مایکروویو استفاده از نصف کاسه آب و ۱ قاشق غذاخوری سرکه سفید است. شیشه یا کاسه ای را تا نیمه با آب پر کرده، یک قاشق غذاخوری سرکه سفید به آن اضافه کنید. آن را در مایکروویو قرار دهید. پنج دقیقه دستگاه را روشن نمایید (ممکن است در مایکروویوهایی با قدرت بالا به زمان کمتری نیاز داشته باشید). انجام این روش باعث می شود دیواره های مایکروویو بخار بگیرد و جرم های خشک شده از بین بروند.

داخل دستگاه را با یک دستمال کاغذی یا حوله پاک کنید. هر گونه لکه ای در آن از بین می رودد. اگر مکروویو سینی شیشه ای قابل شستشو دارد آن را بیرون آورده و مثل ظرف معمولی بشویید. حتی می توانید سینی را در ماشین ظرفشویی قرار دهید.

تمیز کردن مایکروویو با لیمو

جالب است بدانید که فقط با داشتن یک لیمو می توانید مایکروویو را تمیز کرده و آلودگی های باقی مانده روی دیواره های داخلی مایکروویو را برطرف کنید. به یک لیمو ترش بزرگ و یک کاسه سرخالی آب نیاز دارید. لیمو را از وسط نصف کرده و آب هر دو تکه را در آب درون کاسه بریزید. سپس کاسه آب و آب لیمو را در دستگاه گذاشته، به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه آن را روشن کنید و اجازه دهید بخار آب و آب لیمو کارشان را انجام دهند. کاسه را خارج کرده و با پارچه یا حوله نرم و تمیز دیواره های دستگاه را به راحتی جرم زدایی کنید.

با استفاده از مواد شوینده

یک کاسه را با آب گرم پر کنید. هراندازه که فکر می کنید به آن نیاز دارید، مایع ظرفشویی به آب اضافه کنید. کاسه را در مایکروویو به مدت ۱ دقیقه یا تا زمانی که بخار شروع شود، قرار دهید. کاسه را خارج کرده و با یک اسفنج مرطوب داخل دستگاه را تمیز کنید. بخار، تمام جرم ها را از بین می برد و شما می توانید مایکروویو خود را به راحتی تمیز کنید.

بیشتر بخوانید: ظروف مناسب برای استفاده در مایکروفر

استفاده از شیشه پاکن

مراقب باشید که هر نوع محصول شوینده یا پاک کننده ای را برای تمیز کردن دستگاه استفاده نکنید. استفاده از مواد شیمیایی پرخطر می تواند دستگاه را در معرض آتش سوزی یا سایر خطرات ایمنی قرار دهد. بهتر است از شیشه پاکن یا روش های طبیعی ذکر شده، استفاده کنید.

در یک کاسه، شیشه پاکن و آب گرم را مخلوط کنید تا محلولی رقیق بدست آید و برای تمیز کردن داخل و بیرون مایکروویو کافی باشد. برای از بین بردن لکها یک اسفنج را بشویید و از داخل مایکروویو تمیز کردن را شروع کنید. سینی را بردارید و پایه آن را پاک کنید تا لکه ها پاک شود. اطمینان حاصل کنید که آلودگی قفسه و سقف بالایی از بین رفته باشند.

اطمینان حاصل کنید که مایکروویو در هنگام کار شما خاموش است. اگر چند لکه دشوار باقی بماند، با استفاده از یک پارچه آغشته به روغن زیتون آن را تمیز کنید. اجازه دهید دستگاه خشک شود و بعد استفاده کنید. حال نوبت به بیرون مایکروویو رسیده است. شیشه پاکن را می توان با خیال راحت برای تمیز کردن درب مایکروویو، دسته، دکمه ها و جدارهای بیرونی استفاده کرد.

برای اطلاع از جدیدترین محصولات داتیس از نمایشگاه داتیس دیدن نمائید

به اشتراک گذاری مطلب

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email