رفع نشتی سینک ظرفشویی و دلایل نشتی آب در آن

رفع نشتی سینک ظرفشویی و دلایل نشتی آب در آن

در این مقاله شما  با رفع نشتی سینک ظرفشویی و دلایل نشتی آب در سینک  آشنا خواهید شد. شما با استفاده از چند روش  می توانید جلوی این نشتی را بگیرید. البته باید بدانید که برای از بین بردن نشتی، ابتدا دلایل آن را پیدا کنید تا بتوانید آن را تعمیر کنید. در ادامه این دلایل را برای شما مطرح می کنیم.

رفع نشتی آب در سینک

دفت کنید قبل از این که اقدامی برای رفع نشتی سینک انجام بدهید باید دلیل آن را پیدا کرده و بعد تعمیرات سینک را انجام بدهید. در بیش تر موارد خودتان می توانید سینک ها را به راحتی تعمیر کنید و هزینه کم تری بپردازید. در ادامه به دلایل نشتی و نحوه رفع هر مورد می پردازیم.

بیشتر بخوانید: معرفی جدیدترین سینک ظرفشویی داتیس

فرسودگی لوله ها

 • برای رفع نشتی سینک یکی از موارد مهم قابل توجه لوله های زیر سینک ظرفشویی هستند. باید بدانید که لوله هایی که برای زیر سینک ظرفشویی انتخاب می شوند عمر محدودی دارند و باید آن ها را هر چند وقت یکبار عوض کنید.
 • اگر آن ها را به مدت طولانی استفاده کنید می توانند به علت فرسودگی باعث ایجاد نشتی آب شوند.

نحوه رفع مشکل:

 • عوض کردن لوله ها معمولا آسان می باشد و می توانید آن ها را از فروشگاه های مخصوص دریافت کنید و اقدام به تعویض آن ها کنید.
 • البته می توانید با افرادی مانند لوله کش ها تماس بگیرید و خودتان را به زحمت نیندازید. البته شایان ذکر است که این روش می تواند هزینه زیادی داشته باشد.  شما علاوه بر هزینه ای گه برای خرید لوله ها خواهید کرد، باید دستمزد فردی که برای این کار آمده است را نیز پرداخت کنید.

نشتی شیر آب

 •  این نوع نشتی ها به راحتی قابل مشاهده می باشد.  می توانید با باز کردن در کابینت ببینید که علت نشتی کجاست.
 • در اکثر موارد این نشتی ها به علت فرسودگی واشر های مصرفی و یا خود شلنگ های پیسواتی آب می باشد.

نحوه رفع مشکل:

 • می توانید این کار را به راحتی و با هزینه ای بسیار کم انجام بدهید.
 • کافی است از بازار واشر های سالم و شلنگ های پیسواتی را تهیه کنید و هر کدام از آن ها که در حال نشتی می باشد را تعویض کنید.

واشر خراب

 • معمولا واشر ها پلاستیک های بازیافتی هستند که می توانند به راحتی از بین رفته و خراب شوند.
 • در بیش تر موارد سعی نمایید، این واشر ها را هر سال عوض کنید تا از نشتی سینک ظرفشویی جلوگیری کنید.

نحوه رفع مشکل:

 • باید بدانید که برای عوض کردن واشر ها نیازی به وسایل خاصی ندارید و می توانید آن ها را به راحتی تعمیر کنید.
 • فقط کافی است کمی وسایل تعمیرات نظیر آچار فرانسه و انبر دست و نوار تفلن در دسترس شما باشد.

بیشتر بخوانید: قیمت سینک ظرفشویی چگونه تعیین می شود؟

آسیب دیدن حلقه O

 • زیر سینک یک حلقه O مانندی وجود دارد که با گذشت زمان آسیب دیده و فرسوده می شود.
 • همین حلقه اگر سالم باشد از نشت آب در سینک جلوگیری می کند. اما با فرسوده شدن خاصیت خود را از دست می دهد و باعث نشت آب می شود.

نحوه رفع مشکل:

 • برای تعمیر کردن این مورد هم نیازی نیست که با یک متخصص تماس بگیرید. شما می توانید از این حلقه ها تهیه کرده و به آسانی جایگزین کنید.

شکاف بین سینک و کانتر

 • یکی دیگر از دلایلی که باعث نشتی سینک می شود فاصله بین سینک و کانتر می باشد.
 • این مورد نیازی به تعمیر ندارد و با کمی جا به جایی می توانید به رفع نشتی سینک کمک کنید و آن را از بین ببرید.

نکته : بهتر است نشتی آب را سریعا رفع کنید. زیرا در خانه های امروزی کابینت ها معمولا چوبی می باشد و ممکن است در صورتی که به مدت طولانی در معرض آب قرار بگیرند خراب شوند.  کیفیت خود را از دست بدهند و علاوه بر آنباعث ایجاد بوی نامطبوع کپک مانند هم می شوند.

نکاتی برای خرید سینک

باید دقت داشته باشید که وقتی که اگر باید برای آشپزخانه خود سینکی بخرید فقط به خصوصیات ظاهری آن توجه نکنید.  شما باید کار آیی و خصوصیات مهم تر سینک را هم در نظر بگیرید. اگر سینک کار آیی نداشته باشد شما را در زمان کوتاهی به درد سر می اندازد و باید هزینه های اضافی بابت آن بپردازید. باید بدانید که اگر فقط شکل خوبی داشته باشد و جنس آن خوب نباشد به زودی خراب می شود. در اینصورت باید هزینه ای دوباره برای خرید بدهید پس بهتر است در خرید خود دقت کنید.

سخن پایانی در مورد رفع نشتی سینک ظرفشویی و دلایل نشتی آن

همه ما می دانیم که ممکن است نشتی سینک برای هر خانه ای بوجود بیاید. نشتی سینک  در صورت عدم آگاهی یکی از دغدغه های افراد می شود. باید بتوانید این مشکل را با پیدا کردن علت به سرعت بر طرف کنید تا آسیبی به وسایل خانه و کابینت ها وارد نشود. برای جلوگیری از نشتی می توانید هر از چند گاهی خانه خود را کنترل کنید و از نشتی نداشتن لوله ها اطمینان حاصل کنید. نشتی سینک  در صورت عدم آگاهی یکی از دغدغه های افراد می شود. اکنون با مطالعه این مقاله با آگاهی از دلایل نشتی سینک ظرفشویی به آسانی به رفع آن بپردازید.

برای اطلاع از جدیدترین محصولات داتیس از نمایشگاه داتیس دیدن نمائید

به اشتراک گذاری مطلب

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email