راهنمای خرید بهترین فر توکار

راهنمای خرید بهترین فر توکار

برای خرید بهترین فر توکار چه باید کرد؟ سوالات زیادی در این رابطه وجود دارد مثلا اینکه برای خرید بهترین فر توکار چه پارامتری باید در نظر گرفت؟ چه ویژگی هایی فرهای توکار را از هم متمایز می کند؟ چه ویژگی هایی در خرید بهترین نوع فر توکار مهم است؟ اقتصادی ترین نوع فر توکار کدام است؟

برای خرید بهترین فر توکار ابتدا بهتر است تعریفی مختصر از فر توکار داشته باشیم، فر وسیله ای است که جهت پخت و پز انواع غذا ها و شیرینی استفاده می شود، که این روزها در بیشتر آشپزخانه های مدرن دیده می شود. امروزه با توجه به طراحی های آشپزخانه ها و فضاهای کوچک و جایگزین شدن گاز رومیزی ( گاز صفحه ای ) به جای اجاق گاز های مبله دلیل عمده استقبال از فرهای توکار این است . یکی از مزیت های فر ویژگی های آن در آسان شدن آشپزی می باشد.

سه نوع فر در بازار موجود می باشد:

 • فر توکار برقی
 • فر توکار گاز و برق
 • فر توکار گازی

بیشتر بخوانید: فر توکار چی بخرم؟( راهنمای خرید فر توکار)

فر توکار برقی

فر برقی محبوب ترین نوع از انواع فرها می باشد که با المنت های برقی کار میکنند. بستگی به نوع فر بین ۳ الی ۴ المنت مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع فر برای محل هایی که فاقد لوله کشی گاز است مورد استفاده قرار میگیرد. لازم به ذکر است امروزه استفاده از فر برقی مرسوم تر نسبت به دو نوع دیگر می باشد.

از مزیت های این نوع فر می توان به عمل گرم کردن و یا یخ زدایی غذا اشاره کرد. البته بستگی به مدل های مختلف فر برقی می تواند عملکردهای متفاوتی داشته باشد. از معایب این نوع می توان به هزینه برق آن اشاره کرد که امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی این محصولات دارای برچسب انرژی A  می باشند و باعث کاهش هزینه برق مصرفی می شود. برای خرید بهترین فر توکار توجه به این نکات ضروریست.

فر توکار گاز و برق

فر گاز و برق همانطور که از اسم آن پیداست باید به طور همزمان هم به برق و گاز وصل باشد که برای گرم کردن فضای داخلی فر از شعله گاز و برای جوجه گردان، تایمر و جرقه زدن از برق استفاده می شود. لازم به ذکر است در فرهای گاز و برق هر دو توامان استفاده می شود و قابلیت انتخاب استفاده تنها از گاز و یا برق را ندارند.

لازم به ذکر است جهت نصب فر گاز و برق حتما باید انشعاب گاز و فلکه گاز از اجاق گاز مبله یا گاز رومیزی جدا باشد در غیراینصورت نصب و گارانتی نمی شود.هنگام خرید بهترین فر توکار به این نکته توجه کنید.

فر توکار گازی

این نوع فر با گاز شهری کار می کند و نحوه پخت آن از سطح شروع شده و به عمق می رسد. قیمت و راه اندازی فرهای گازی ارزان تمام می شود. اما نحوه عملکرد فرهای برقی در توزیع گرما بهتر از فرهای گازی می باشد.

این مدل نیز مانند فرهای گاز و برق باید انشعاب گاز و فلکه گاز از اجاق گاز مبله یا گاز رومیزی جدا باشد. در غیر اینصورت نصب و گارانتی نمی شود.

لازم به ذکر است در حال حاضر فرهای توکار برقی دارای تنوع بیشتری می باشند.

بیشتر بخوانید: راهنمای استفاده از فر توکار( برقی، گازی و برق و گاز)

ویژگی های مهم در خرید بهترین فر توکار عبارتند از:

 • اندازه: معمولا فرهای توکار رایج در بازار دارای ابعاد 60*60 سانتی متر می باشند.
 • ظرفیت: بین 50 تا 78 لیتر می باشند.
 • مصرف انرژی فر
 • جنس بدنه داخلی، کیفیت درب فر
 • عایق بندی بدنه
 • راحتی در تمیز کردن (easy to clean)
 • قابلیت جدا سازی قطعات داخلی فر
 • قفل کودک
 • ضمانت نامه معتبر

یک ویژگی به ظاهر سطحی اما مهم دیگر در خرید بهترین فر توکار مناسب این است که “آیا دیدن داخل فر آسان است؟”آیا وقتی که غذا در حال پخت است می توان به راحتی داخل فر را دید یا چناچه لامپ داخل فر نیاز به تعویض داشته باشد. آیا این کار آسان است؟ بعضی از فر ها یک لامپ در انتها دارند که باید به طور منظم تعویض شود، در حالیکه در بیشتر فرها از لامپ های LED  که نور بهتر و مصرف کمتری دارد برای دیدن داخل فر استفاده می شود.

حال با توجه به راهنمای خرید بهترین فر توکار می توانید بهترین مدل را به راحتی انتخاب کنید. برای مشاهده مدل های جدید فرهای توکار داتیس اینجا کلیک نمایید.

برای اطلاع از جدیدترین محصولات داتیس از نمایشگاه داتیس دیدن نمائید

به اشتراک گذاری مطلب

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email