اجاق گاز داتیس

راهنمای خرید اجاق‌ گاز مناسب با آشپزخانه شما

اگربه دنبال خرید اجاق‌ گاز مناسب برای آشپزخانه خود هستید باید بتوانید بین انواع مدل های اجاق گازهای توکار، اجاق گازهای رو کار،اجاق گازهای مبله و… انتخاب درستی داشته باشید.
انتخاب اجاق‌ گاز مناسب برای آشپزخانه
کار سختی است این انتخاب زمانی سخت‌تر می‌شود که فضای زیادی برای جا دادن اجاق‌ گاز نداشته باشید و از طرفی بخواهید گزینه انتخابی‌تان هم طراحی زیبا و هم کیفیت بالایی داشته باشد…

اجاق‌ گاز‌های ۴ شعله به صورت اختصاصی برای آشپزخانه‌های کوچک طراحی شده‌اند اما اجاق‌ گازهای توکار چطور؟ بیشترین دلیل انتخاب اجاق‌ گازهای توکار زیبایی ظاهری است که به آشپزخانه می‌دهد.اگر می‌خواهید لوازم خانگی‌تان را متناسب با فضای کوچک آشپزخانه‌تان انتخاب کنید یا به تازگی به فکر بازسازی آشپزخانه‌تان افتاده‌اید، راهنمای زیر امکانات، کیفیت و کاربرد دو گزینه پرطرفدار مناسب آشپزخانه‌های کوچک را بررسی کرده و به شما این امکان را می‌دهد که با چشم باز و اطلاعات کافی انتخاب کنید.

● اجاق‌ گازهای مبله؛ کلاسیک و کاربردی

اگر به فکر راحتی استفاده باشید و مهم‌تر از آن بخواهید اجاق‌ گازتان دارای فر و گریل هم باشد بهترین انتخابتان اجاق‌ گازهای مبله ۴ شعله خواهد بود. این اجاق‌ گازها معمولا صفحاتی با عرض ۶۰ سانتی‌متر دارند که در کمترین فضای در نظر گرفته شده برای اجاق‌ گاز در آشپزخانه جا می‌گیرند. خرید اجاق‌ گازهای مبله معمولا از مدل‌های توکار آن هزینه بر تر است اما با توجه به مزایا و معایبشان انتخاب‌های معقول‌تری محسوب می‌شوند.

● چرا اجاق‌ گازهای مبله ۴ شعله را انتخاب کنیم؟

چیدمان شعله‌ها در اجاق گازهای توکار و اجاق گازهای مبله تفاوت چندانی با هم ندارد اما نکته اینجاست که ۴ شعله‌های مبله مقاومت و کیفیت بدنه بالاتری دارند. صفحه رویی این مدل‌ها معمولا لعابی یا استیل است. صفحات استیل و لعابی را می‌توانید به راحتی تمیز کنید. از آنجا که درجات تنظیم فشار گاز در نوار زیر صفحه رویی قرار گرفته، استفاده و تنظیم راحت‌تری دارد. لوازم جانبی و قطعات یدکی این اجاق‌ گازها را راحت‌تر می‌توانید در بازار ایران پیدا کنید، اما مهم‌ترین ویژگی اجاق‌ گازهای مبله داشتن فر، گریل و جوجه‌گردان است که شما را از پرداخت مبلغ جداگانه برای خریدشان معاف می‌کند.

● چرا انتخابشان نکنیم؟

از آنجا که بدنه اجاق‌ گاز‌های مبله نمود بیشتری در آشپزخانه دارد باید در انتخاب ظاهر و رنگ بدنه‌شان دقت کنید تا با سایر لوازم آشپزخانه‌تان هماهنگ باشد. به علاوه حتی بهترین طراحی این مدل‌ها هم جلوه زیبا و مدرنی که اجاق‌ گازهای توکار به آشپزخانه‌تان می‌بخشد را ندارد. شرکت‌های تولید‌کننده لوازم خانگی به طور میانگین در ازای طراحی و تولید هر ۵ مدل ۵ شعله یک اجاق‌ گاز ۴ شعله تولید می‌کنند که بیشتر تک‌رنگ و تک‌مدل هستند. در نتیجه گزینه‌های محدودی برای انتخاب خواهید داشت.

● اجاق‌ گاز‌های توکار؛ چشم‌گیر و دردسرساز

لوازم خانگی توکار زیبا‌ترین و مدرن‌ترین طراحی‌ها را بین مدل‌های لوازم خانگی دارند، اما این زیبایی در مورد اجاق‌ گاز‌های توکار کمی دردسر‌ساز می‌شود. اجاق‌ گاز‌های توکار در دو مدل برقی و گازی تولید می‌شوند و مدل‌های ۴ شعله آن قیمت کمتری نسبت به مدل‌های مشابه مبله دارد، اما نکته اینجاست که قیمت این مدل‌ها نسبت به امکانات و کیفیت شان زیاد است.

● چرا اجاق‌ گازهای توکار را انتخاب کنیم؟

بخشی عمده‌ای از کسانی که قصد خرید اجاق‌ گازهای توکار را دارند به دنبال ایجاد تغییر در آشپزخانه و عقب نماندن از قافله داشتن آشپزخانه‌ای بسیار مدرن هستند. این اجاق‌ گازها فضای بسیار کمتری نسبت به مدل‌های مبله اشغال می‌کنند و می‌توانید به انتخاب خودتان محل قرار‌گیری‌شان در آشپزخانه‌تان را انتخاب کنید. مدل‌های توکار گازی به دلیل توان پایین‌تری که نسبت به مدل‌های مبله دارند مصرفشان پایین‌تر می‌آید.

● چرا انتخابشان نکنیم؟

بدنه این اجاق‌ گاز‌ها نسبت به مدل‌های مبله کیفیت پایین‌تری دارد در نتیجه احتمال آسیب‌دیدگی صفحه رویی و سرشعله‌ها بالا‌تر می‌رود. بیشتر کسانی که از اجاق‌ گاز‌های توکار استفاده می‌کنند با مشکل کمبود فشار گاز خروجی آن مواجه شده‌اند. اگر هر ۴ یا ۵ شعله را به صورت همزمان استفاده کنید فشار گاز خروجی به طرز محسوسی پایین می‌آید. بدنه این مدل‌ها برای آشپزی ایرانی طراحی نشده‌اند در نتیجه برای قرار گرفتن ظروفی که معمولا در ایران برای آشپزی استفاده می‌شوند مناسب نیستند. مگر آنکه سراغ مدل‌های گازی با محافظ و پایه سرشعله بروید که گران‌قیمت‌های دسته خود هستند.

برای اطلاع از جدیدترین محصولات داتیس از نمایشگاه داتیس دیدن نمائید

به اشتراک گذاری مطلب

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email