دستور پخت کراکت سیب زمینی

دستور پخت کراکت سیب زمینی

کراکت سیب زمینی (Croquette) از فعل فرانسوی croquer می آید که به معنی کرانچی است. به طور کلی از اختراعات فرانسوی ها بوده و انواع مختلفی دارد.

ترکیب اصلی آن سیب زمینی است که بعد از غلتاندن در آرد سوخاری باید در روغن سرخ گردد.  این غذا  به خاطر مزه خوب و خاصش شهرت جهانی دارد و البته جزء فست فودها به حساب می آید.

بیشتر بخوانید: تاثیر نوع فر در کیفیت کیک و شیرینی

دستور پخت کراکت سیب زمینی

دستور پخت کراکت سیب زمینی

مواد لازم:

  • سیب زمینی متوسط⇐ 2 عدد
  • جعفری⇐ 2 قاشق غداخوری 
  •  پنیر پیتزا یا چدار رنده شده⇐ 1 و نیم پیمانه
  •  تخم مرغ⇐ 2 عدد
  • آرد⇐ 1 و نیم پیمانه
  • نمک و فلفل دلخواه⇐ به مقدار لازم
  • آرد سوخاری⇐ 3 قاشق غذاخوری پر
  •  تخم مرغ⇐ 1عدد

طرز تهیه کراکت سیب زمینی

مرحله اول:

ابتدا سیب زمینی ها را در مایکروفر به مدت 5 دقیقه کبابی کرده و بعد پوست کنده له می‌کنیم. (البته شما میتوانید آب‌پزش کنید) بعد با پنیر رنده شده و جعفری و تخم مرغ  به صورت خمیری در می آوریم.

مرحله دوم:

حالا کراکت ها را با دست به شکل یه سوسیس کپل در بیاورید. سعی کنید همه  به یک اندازه باشند.

مرحله سوم:

 آرد و تخم مرغ و آرد سوخاری  را در سه کاسه جدا بریزید. اول کراکتها را در آرد انداخته و کاسه را تکان دهید تا  کراکت  حسابی در آرد بغلتد و آرد دورش را کامل بپوشاند. بعد داخل تخم مرغ انداخته  و آرام با چنگال بزنید زیرش و بالا نگه دارید تا تخم مرغهای اضافی از آن بچکد. این بار داخل آرد سوخاری بیندازید و باز همان تکنیک غلتاندن را اجرا کنید. این روش غلتاندن به خوش فرم ماندن کراکت ها کمک میکند.

مرحله چهارم

بعد با احتیاط طوری که اثر انگشتان تان روی آنها نماند، کراکت را برداشته  و به آرامی توی روغن داغ روی اجاق گاز بیاندازید. چون سیب زمینی ها از قبل پخته شده پس کراکتها نیازی به پختن ندارد. همینکه کاورش طلایی رنگ شد از داخل روغن برداشته و روی دستمال کاغذی آشپزخانه بگذارید تا روغن اضافی اش گرفته شود.

بیشتر بخوانید: ویژگی های بهترین اجاق گاز ایرانی چیست؟

نکته های کراکت سیب زمینی:

⬅اصل دستور با جعفری و پنیر چدار است ولی ما از پنیر پیتزا استفاده کردیم بدون سبزی معطر. در صورتی که از پنیر چدار استفاده کردید نمک را حذف کنید چون خودش شور است.

⬅ بنا به ذائقه میتوانید پنیرش را کم و زیاد کنید.

⬅ به محض اینکه کار سرخ کردن کراکتها تمام شد، باید سرو گردد.

⬅توجه داشته باشید که این غذایی نیست که بتوانید از قبل درستش کنید. چون کاورش نرم و له می‌شود و دیگر خوشمزه نخواهد بود. حتی بعد از نیم ساعت از پخت هم دیگر به خوشمزگی اولش نیست. پس اگه تصمیم دارید که از قبل آماده اش کنید بهتر است بعد از مرحله غلتاندن داخل آرد سوخاری، آن را در زیپ لاک گذاشته و فریزرشان کنید. بعد وقتی زمانش رسید مستقیما از داخل فریزر در آورده و در روغن روی شعله اجاق بیندازید.

⬅ توصیه می شود که نباید تعداد زیادی از کراکت را یک باره  در روغن انداخت.

برای اطلاع از جدیدترین محصولات داتیس از نمایشگاه داتیس دیدن نمائید

به اشتراک گذاری مطلب

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email