خشک کردن میوه در فر

خشک کردن میوه در فر به چه صورت می باشد؟

خشک کردن میوه در فر یکی از سالم ترین روش های خشک کردن میوه هاست. برای نگهداری طولانی میوه ها خشک کردن یکی از آسان‌ترین راه‌ها به صورت خشکبار است. به راحتی می توان با فر برقی یا توستر میوه ها و خشکبار را در زمان مشخص و بهداشتی خشک کرد.

اگر در آپارتمان‌تان جایی برای خشک کردن میوه‌ها ندارید می‌توانید از فر استفاده کنید. در این مطلب چگونگی استفاده از فر برقی برای خشک کردن میوه‌ها را توضیح می‌دهیم.

در فصل تابستان، میوه‌های متنوعی از انواع آلوها، زردآلو، هلو، و سیب به وفور و با قیمت مناسب در بازار یافت می‌شود. اگر در آپارتمان زندگی می‌کنید و فضایی مناسب و کافی برای پهن کردن میوه‌ها زیر نور مستقیم خورشید ندارید. می‌توانید با کمی دقت و رعایت اصولی اقدام به خشک کردن میوه‌ها و دیگر مواد غذایی نمایید. خشک کردن میوه‌ها نه تنها باعث نگهداری آسان‌تر می‌شود که در این حالت ارزش غذایی حفظ می‌شود.

 اگر در شهرهای بزرگ زندگی می‌کنید؛  پهن کردن میوه‌ها در بیرون، در هوای آلوده و گرد و غبار مطمئنا کار درستی نیست.

بیشتر بخوانید: مزایای فر برقی

دستور تهیه میوه خشک در فر برقی:

مواد لازم:

میوه ⇐ به مقدار لازم
 
آب ⇐۱ لیوان
 
شکر⇐۱ لیوان
 

طرز خشک کردن میوه در فر برقی:

درون قابلمه ۱ لیوان شکر را با ۱ لیوان آب مخلوط کنید. آن را روی حرارت اجاق قرار دهید تا ۱۰ دقیقه بجوشد و کمی غلیظ شود. میوه های چیپس شده ( حلقه شده ) را به نوبت داخل شربت بزنید و کمی تکان دهید تا شربت اضافی بریزید ( شربت برای جلوگیری از سیاه شدن میوه می‌باشد).

کف سینی فر کاغذ روغنی بیندازید و میوه ها را روی کاغذ بچینید. ( کاغذ روغنی از چسبیدن میوه به کف ظرف جلوگیری میکند).

دمای مورد نیاز برای خشک کردن میوه:

دمای فر برای خشک کردن میوه باید درست باشد. زیرا دمای خیلی داغ باعث سوختن میوه‌ها و خشکبار می‌شود. برای نتیجه بهتر، دمای فر باید زیر ۹۰ درجه (۲۰۰ درجه فارنهایت) باشد. متأسفانه همه فرها گزینه‌های دمایی پایین را ندارند. نگران نباشید. به طور ساده فر را در حالت گرم نگهدار قرار دهید. اگر گزینه‌های دمایی را دارید، ۵۰ تا ۶۰ درجه‌ی سانتی‌گراد (در فرهای با درجه فارنهایت: ۱۲۰ تا ۱۴۰ درجه فارنهایت) بهترین دما هستند.

در شروع پروسه‌ی خشک کردن، برای سرعت بخشیدن می‌توانید دمای فر را از ۶۵ تا ۷۰ درجه سانتی گراد (۱۵۰ تا ۱۶۰ درجه فارنهایت) بالا ببرید. تا وقتی که رطوبت سطح تبخیر شود. به محض اینکه سطح میوه‌ها خشک به نظر رسید، دما را بین ۵۰ تا ۶۰ درجه سانتی گراد (۱۲۰ تا ۱۴۰ درجه فارنهایت) تنظیم کنید.

میوه‌ها را طی فرایند خشک کردن چندین بار زیر و رو کنید تا هر دوی روی آن‌ها به طور یکسان خشک شود. سینی‌ها را طوری قرار دهید که به اندازه ۳ سانتی متر از هم جدا باشند. تا هوا بتواند در اطراف خشکبار حین خشک شدن جابجا شود.

زمان خشک شدن میوه در فر به خود خشکبار بستگی دارد. از ۶ تا ۱۰ ساعت زمان در نظر بگیرید. میوه‌های خشک‌تر زمان کمتر و میوه‌های آبدارتر زمان بیشتری می‌برند. در انتها میوه‌های خشک‌شده چک کنید اگر چسبناک یا مرطوب باشند، خشک شدن میوه هنوز تمام نشده است.

بیشتر بخوانید:آموزش نگهداری از اجاق گاز های مختلف

نکات خشک کردن میوه در فر:

  • برای جلوگیری از قهوه‌ای شدن میوه‌ها، آن‌ها را در مخلوط نصف آب-نصف آب لیمو برای پنج دقیقه قبل از خشک کردن خیس کنید.
  • برای اینکه میوه‌ها و خشکبار به طور مساوی و کامل خشک شوند، تکه‌ها باید هم اندازه و نازک باشند. در حدود ۵ میلی‌متر بهتر است.
  • بدلیل استفاده از شربت، چیپس پرتقال طعم خوبی خواهد داشت. تلخی کمی که در چیپس های پرتقال بازاری وجود دارد در ان وجود نخواهد داشت ( چیپس پرتقال را در زمان حلقه شدن نباید زیاد نازک ببرید ).
  • از انواع میوه ها ( سیب ، موز ، پرتقال ، توت فرنگی ، کیوی ، خرمالو ، آلو ، زردآلو و … ) می‌توانید برای تهیه چیپس میوه استفاده کنید. میوه های مانند موز و توت فرنگی باید بافت محکمی داشته باشند و میوه های له شده مناسب خشک کردن نمی‌باشد.
  • استفاده از شربت اجباری نیست و استفاده بیش از حد ان موجب سوختگی میوه می‌شود.

برای اطلاع از جدیدترین محصولات داتیس از نمایشگاه داتیس دیدن نمائید

به اشتراک گذاری مطلب

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email