جلوگیری از گنبدی شکل شدن کیک در فر برقی

جلوگیری از گنبدی شکل شدن کیک در فر برقی

برای جلوگیری از گنبدی شکل شدن کیک در فر برقی، در این مطلب با ما همراه باشید. صاف نبودن روی کیک هم ظاهر آن را نازیبا می کند و هم اینکه برای تزیین اون دچار مشکل خواهیم شد. در ادامه با چند راهکار برای اینکه کیک گنبدی نشود و سطح صاف و بدون برآمدگی داشته باشد. ۲ ترفند برای صاف کردن کیک گنبدی بعد از پخت آشنا می شوید.

بیشتر بخوانید: بهترین مکان فر توکار در آشپزخانه

راهکارهایی برای اینکه کیک گنبدی نشود

♦ تاثیر دمای فر در گنبدی شکل شدن کیک

اگر کیک را با دمای بالا بپزید، باعث می شود رو و اطراف کیک سریع تر پخته شود در نتیجه وسط کیک پف کند و کیک برآمده و گنبدی شود. برای حل این مشکل همیشه کیک را در دما پایین تر از میزانی که در دستور کیکتان هست آماده کنید و در عوض زمان پخت کیک را ۱۵ دقیقه افزایش دهید.

برای مثال در دستور کیک  آمده است که کیک را در دمای ۳۵۰ درجه فارنهایت یا همان ۱۷۷ درجه سانتی گراد برای مدت ۳۰ دقیقه باید آماده کنید. برای جلوگیری از گنبدی شدن کیک آن را در دمای فر۳۲۵ درجه فارنهایت یا ۱۶۳ درجه سانتی گراد و در زمان ۴۵ دقیقه بپزید.

نکته دیگر اینکه درست است که فر را باید گرم کنید، ولی فر را بیش از حد داغ نکنید. ۲۰ دقیقه برای گرم شدن فر کافی است. اگر دمای فر زیاد باشد علاوه بر اینکه باعث برآمده شدن سطح کیک شده، باعث ترک خوردن روی کیک بعد از پخت نیز می شود. بنابراین در پخت کیک عجله نکنید. تا نتیجه تلاشتان عالی شود.

♦ یکسان سازی دمای کل قالب

بعد از دمای فر یکی دیگر از نکات مهم برای گنبدی نشدن کیک این است که حرارت در تمام نقاط قالب یکسان باشد تا همه نقاط هم زمان باهم بپزند و پف یکسانی داشته باشند. برای رعایت این نکته کیک را در طبقه وسط فر قرار دهید. استفاده از یک حوله خیس و سرد که آب آن کاملا گرفته شده، به دور قالب راهکار مناسبی است. به این ترتیب حرارت دیرتر به دیواره کیک میرسد و و همه نقاط کیک یکسان می پزد.

♦ پخش مواد کیک در قالب

اگر مواد کیک در یکجا بیشتر انباشته باشد، طبیعی است که در اون نقطه بیشتر پف می کند. بنابراین مواد کیک را در تمام سطح قالب یکنواخت پخش کنید تا کیک گنبدی نشود. وقتی خمیر کیک را داخل قالب می ریزید دست خود را بصورت دورانی بچرخانید تا کیک در همه سطح قالب پخش شود. اگر همه مواد را در وسط قالب بریزید حباب های هوا در وسط کیک جمع می شود. بعد در هنگام پخت این هوای موجود در وسط کیک باعث ترک خوردن و برآمده شدن وسط کیک نسبت به کناره های کیک می شود.

 برای جلوگیری از گنبدی شکل شدن کیک، وقتی مواد کیک را در قالب ریختید، قالب را چند بار محکم به یک سطح صاف بکوبید تا ضمن خارج شدن حباب های هوا از کیک و حباب حباب نشدن روی کیک، مواد کیک در همه جای قالب هم سطح شود و کیک گنبدی نشود و سطح صاف داشته باشد.

بیشتر بخوانید: مزایای فر برقی

♦ تاثیر مقدار مواد موجود در قالب در گنبدی شکل شدن کیک

اگر کیک در قالب خیلی بزرگ یا کوچک ریخته شود. موجب می شود کیک بعد از پخت سطح صاف نداشته باشد. مواد کیک باید یک سوم تا نصف قالب را پر کند.

اگر قالب بزرگ باشد، اطراف کیک نازک است و سریع می پزد و باعث گنبدی شدن کیک می شود و همچنین اگر قالب کوچک باشد کیک از قالب بیرون می زند و از کناره ها جا برای پف کردن ندارد. برای همین از وسط پف می کند در نتیجه وسط آن برآمده می شود.

نکته: برای کیک اسفنجی چون مقداری از پف کیک موقع هم زدن کیک اتفاق میافتد. اگر مواد کیک تا نصف قالب را هم بگیرند، اشکالی ندارد.

♦ نکاتی در حین پخت کیک

  • بیکینگ پودر را قبل از الک کردن به آرد اضافه کنید تا در همه آرد پخش شود. اگر بیکینگ پودر در همه جا یکنواخت پخش نشود. کیک بطور یکنواخت پف نمی کند.
  • همچنین اگر مقدار بیکنیگ زیاد باشد، باعث ترک خوردن و گنبدی شدن کیک می شود.
  • مواد کیک را بصورت دورانی و به اندازه نه زیاد و نه کم بهم بزنید.
  • اگر این نکات را رعایت کردید و باز کیکتان گنبدی شد، احتمالاً دستور کیک خوبی ندارید و میزان مواد آن مناسب نیست.

برای صاف کردن کیک گنبدی شکل چه کنیم؟ 

۱- حوله

یکی از راهکارها برای خواباندن پف زیادی وسط کیک و از بین بردن حالت گنبدی کیک این است که بعد از اینکه کیک پخت اگر گنبدی است، سریعاً بعد از در آوردن کیک از فر وقتی هنوز خیلی داغ است. یک حوله تمیز را روی قسمت گنبدی کیک قرار دهید و با کف دست ۱۰ ثانیه روی آن فشار دهید تا حالت گنبدی کیک بخوابد.

توجه: این راهکار برای وقتی که حالت برآمده و گنبدی کیک کم است کارساز است. اگر کیک خیلی گنبدی شده راهکار دوم را استفاده کنید.

۲- برش

صبر کنید کیک کاملاً خنک شود. بعد کف دست خود را روی سطح کیک قرار دهید و با یک چاقوی بلند و تیز سطح برآمده کیک را ببرید تا کیک صاف شود. حالا کیک صاف و آماده شده تا آن را با خامه یا شکلات تزیین کنید.

برای اطلاع از جدیدترین محصولات داتیس از نمایشگاه داتیس دیدن نمائید

دیدگاه های ارسال شده

به اشتراک گذاری مطلب

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email