جلوگیری از سوختن و تیره شدن کیک و شیرینی در فر برقی

جلوگیری از سوختن و تیره شدن کیک و شیرینی در فر برقی

اگر با قلق های فر برقی آشنا باشید، هرگز با سوختن کیک و شیرینی مواجه نخواهید شد. برای تهیه شیرینی و کیک  در فر برقی باید با لم های آن آشنا بود.

اکثر سرآشپزهای حرفه ای معتقدند، که استفاده از فرهای تماما برقی، موجب ترد تر شدن و لذیذ تر شدن غذاها می شود و دوام و ماندگاری این فرها، بسیار بیشتر از سایر مدل ها می باشد. همچنین به دلیل اینکه در محیط فر برقی  دی اکسید کربن وجود ندارد، در این فرها کیک یا غذا سالم‌تر و با طعم طبیعی تری پخته می شود. در فرهای گازی محیط غذا پر از دی اکسید کربن و انواع آلودگی های سوخت فسیلی است. احتمال اینکه غذا آلوده شود یا طعمش فرق کند، زیاد می باشد. پس لازم است تا مطالب مربوط به فر برقی را بیشتر مطالعه کنید. در این مطلب به دو مورد از علت های اشکال در پخت و پز با فر برقی پرداخته ایم.

بیشتر بخوانید: ترفندهای مهم پخت کیک و شیرینی در فر

جلوگیری از سوختن و تیره شدن کیک و شیرینی در فر برقی

علت اینکه بعضی مواقع ته شیرینی و کف کیک ها سوخته و برشته تر می‌شوند، چیست ؟ 

قطعا دمای فر برقی تان زیاد است. برای پخت شیرینی و کیک در داخل فر های برقی و مایکروفر باید دمای فر برقی را ۲۰ درجه کمتر و زمان را نیز  5 تا ۱۰ دقیقه کمتر از فرهای گازی تنظیم کرد.  برای مثال اگر در دستور قید کرده اند که دمای مورد نیاز  180درجه و زمان ۴۰ دقیقه است، شما باید در فرهای برقی بر روی ۱۶۰ درجه و زمان ۳۰ تا ۳۵ دقیقه تنظیم کنید.

علت اینکه برخی مواقع روی کیک طلایی است ولی مغز کیک نپخته و چسبناک باقی می ماند؟

علت این مورد نیز رعایت نکردن دمای فر و زمان مورد نیاز برای پخت کیک و شیرینی است. برای رفع این مشکل روی کیک را با کاغذ آلومینیم بپوشانید. سپس دمای فر را ۱۰ تا ۲۰ درجه کم کنید. هر ۱۰ تا ۱۵ دقیقه نیز کیک و شیرینی را نگاه کنید تا زیر و کناره های شیرینی و کیک نسوزد و تیره نشود.

برای اطلاع از جدیدترین محصولات داتیس از نمایشگاه داتیس دیدن نمائید

به اشتراک گذاری مطلب

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email