تمیز کردن اجاق گاز استیل

وقتی روی اجاق گاز استیل شما پر از موادی باشد که در حین آشپزی سر رفته و یا ریخته شده، خصوصاً اطراف شعله‌های گاز، لازم است که هر چه زودتر این جرم‌های انباشته شده را نظافت کنید. برخی از غذاها در حین جوشیدن سر می‌روند که این مسئله سبب باقی ماندن آب و مواد غذایی روی اجاق گاز می‌شود. این مواد باید در اولین فرصت ممکن پس از خنک شدن گاز تمیز شوند. چون این لکه‌ها ممکن است سفت شده و از بین بردن و تمیز کردن آن‌ها سخت‌تر شود. در این مطلب قصد داریم روش های تمیز کردن اجاق گاز استیل را بگوییم.

تمیز کردن با آمونياك

شايد آمونياك يك ماده ى  تميز كننده نباشد اما قطعا يكى از بهترين مواد براى تمیز کردن اجاق گاز استيل است. آمونياك را  بر روى سطح اجاق گاز خود بريزيد و بگذاريد به مدت بيست و چهار ساعت بماند ، قطعا بعد از پاك كردن به معجزه ى چربى زدايى آمونياك پى خواهيد برد.

همچنین بخوانید: نحوه تمیز کردن هود آشپزخانه

تمیز کردن آب اكسيژنه و جوش شيرين

جوش شيرين را بر روى سطح اجاق گاز بپاشيد و بعد از چند دقيقه مقدار كمى آب اكسيژنه روى آن بريزيد و با يك دستمال تميز سطح اجاق گاز را پاك كنيد.

تمیز کردن با نمك و جوش شيرين

مخلوط نمك و جوش شيرين به همراه مقدارى آب به طورى كه حالت خميرى بگيرد در از بين بردن لكه هاى قديمى خيلى موثر است. مخلوط را روى كثيفى ها بماليد و يك پارچه يا حوله را روى لكه ها بكشيد تا از سطح اجاق گاز پاك شوند.

تمیز کردن با سرکه سفید

سركه به دليل خاصيت  اسيدى بودن يك جرم گير طبيعى به حساب مى آيد، يك سوم سركه سفيد را با دو سوم مقدار آب مخلوط كنيد، و اين محلول را بر روى سطح اجاق گاز اسپرى كنيد، خواهيد ديد كه چربى ها به طور كامل از سطح اجاق گاز جدا مى شوند.

همچنین بخوانید: نکات مهمی که در خرید هود آشپزخانه باید بدانید

تمیز کردن با آب جوش

اگر هيچ كدام از مواد بالا را در خانه نداشته باشيد پيشنهاد ما برای تمیز کردن اجاق گاز استیل استفاده از آب جوش است، شعله هاى اجاق گاز را جدا كنيد و مقدارى آب جوش روى سطح اجاق گاز بريزيد ، لكه هاى قديمى غذا نرم خواهند شد و راحت تر تميز مى شوند.

برای اطلاع از جدیدترین محصولات داتیس از نمایشگاه داتیس دیدن نمائید

به اشتراک گذاری مطلب

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email