نوع فر در کیفیت کیک و شیرینی

تاثیر نوع فر در کیفیت کیک و شیرینی

نوع فر در کیفیت کیک و شیرینی بسیار مهم و مؤثر می باشد. یکی از  مهم ترین  عوامل در شیرینی پزی چه در سطح حرفه ای و چه در سطح خانگی، داشتن یک فر استاندارد با کیفیت مناسب است. بهترین شیرینی پز دنیا هم اگر فر خوبی نداشته باشد عملا حرفه ای و متفاوت نخواهد بود. در واقع اگر در پخت شیرینی و کیک مشکل دارید اول از همه از استاندارد بودن فرتان مطمئن شوید.

البته باید بدانید که با خرید یک فر نامناسب، تنها چالش شما مشکل پخت کیک و شیرینی نخواهد بود. در حقیقت پخت پیتزا، لازانیا، انواع بورک ها و … نیز همواره با مشکل مواجه خواهید شد.

بیشتر بخوانید: انتخاب درجه مناسب فر برقی و مایکروفر

نوع فر در کیفیت کیک و شیرینی

نوع فر روی چه عواملی تاثیر گذار است:

  •  روی پف نکردن کیک
  • گود شدن وسط کیک
  • خمیری شدن بافت کیک
  • خشک شدن کیک و شیرینی
  • ته گرفتن کیک و شیرینی

 علت تمامی این ها به خاطر استاندارد نبودن فر است پس به دنبال دلیل دیگری نباشید.

فرهای غیر استاندارد دمای بسیار بالایی دارند. حتی در کمترین میزان درجه زیر کیک و شیرینی می سوزد.

گاهی نیز فرهای غیر استاندارد دمای بسیار کمی دارد. که در این حالت در مراحل پخت مرکز کیک یا شیرینی کاملا خمیر و خام است.

یک فر مناسب باید دارای فاکتورهای زیادی باشد:

پخت کیک پخت کیک از حساسیت بالایی برخوردار است. اگر شما یک کیک را در ۳ دمای ۱۷۰ – ۱۸۰ – ۱۹۰ درجه بپزید نتیجه نهایی ۳ بافت متفاوت خواهد شد. در واقع یکی از معایب فر بی کیفیت دقیق نبودن درجه دما است. مهم ترین فاکتور که در پخت کیک و شیرینی تاثیر می گذارد عوامل زیر است:

  1. حرارت فر در همه جا یکنواخت باشد.
  2. فر دارای عایق بندی مناسب باشد تا گرما از فر خارج نشود.
  3. درجه های فر کاملا استاندارد باشد تا مجبور به کاهش یا افزایش دمای فر نشوید.

بیشتر بخوانید: قابلیت ها و ویژگی های فر داتیس

فر توکار:

فر ها بهترین گزینه برای پخت کیک و شیرینی هستند. ولی فر انواع مختلف دارد و در گروه های مختلفی می شود دسته بندی کرد. مهم ترین آنها فرهای توکار هستند. فرهای توکار در حجم های متفاوت و با کارایی زیاد بیشترین کاربرد را بین مصرف کنندگان دارد. 

فر برقی یا گازی:

دسته مهم طبقه بندی فرها نوع مصرف آنهاست. برقی یا گازی بودن  نوع فر در کیفیت کیک و شیرینی مؤثر است. فرهای برقی از لحاظ کیفیت بسیار بهتر هستند.

فر برقی:

به دلیل اینکه در محیط فر برقی آلودگی های ناشی از سوخت فسیلی و دی اکسید کربن وجود ندارد، در این فر کیک و شیرینی و غذا سالم‌تر و با طعم طبیعی تری پخته می شود. فر برقی کنترل دقیقی به روی درجه حرارت دارد که این مزیت باعث می شود در طول پخت درجه حرارت ثابتی داشته باشیم. علت خوشمزگی طعم کیک و شیرینی در فر همین ویژگی است. 

‎ ‎فر‌های برقی دقیق ترند و خطر سوختگی کمتری دارند و دارای تعداد برنامه های پخت و پز بیشتری است. 

در فر برقی به لحاظ وجود حرارت یکنواخت و عدم داشتن خطرات سوخت فسیلی که در فر گازی وجود دارد، کیفیت کیک و شیرینی به مراتب بهتر از نوع گازی آن است.

نتیجه گیری نوع فر در کیفیت کیک و شیرینی

پخت کیک و شیرینی فرایندی پیچیده است. برای موفقیت در آن عوامل زیادی تاثیر گذار خواهند بود. عواملی مثل داشتن حوصله و تجربه و کیفیت مواد اولیه و رعایت نکات ریز پخت و پز، کیک و شیرینی در کیفیت آن تاثیر می گذارد. اگر بعد از رعایت تمام فوت و فن پخت کیک و شیرینی در پخت آن نتیجه خوبی نمی گیرید، احتمالا نوع فر شما نامناسب و غیر استاندارد است. نهایتا نوع فر در کیفیت کیک و شیرینی تاثیر بسزایی دارد. پس اول باید فر استاندارد تهیه کنید. زیرا مهمترین عامل موفقیت داشتن یک فر استاندارد می باشد. 

برای خرید فر نیازی نیست هزینه های گزاف برای خرید برندهای خارجی بدهید. زیرا فرهای برقی ایرانی همتراز با رقبای خارجی خود در کیفیت و تنوع در طراحی های مدرن، از آنها پیشی گرفته اند. یکی از این برندها بنا برنظر کاربران فر برقی توکار، فر داتیس می باشد. از ویژگی های فرداتیس داشتن کانوکشن و تنوع پخت بالا و طراحی ظاهری زیبا می باشد. علاوه براین در انتخاب فربه اعتبار شرکت تولید کننده و خدمات پس از فروش عالی  و.. نیز دقت بفرمایید.

برای اطلاع از جدیدترین محصولات داتیس از نمایشگاه داتیس دیدن نمائید

به اشتراک گذاری مطلب

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email