بهترین هود آشپزخانه چه ویژگی های دارد؟

هرکدام از عناصری که در آشپزخانه وجود دارد به نوبه خود دارای اهمیت هستند. یکی از این عناصر که بسیار مورد توجه قرار میگیرد و در واقع مکمل اجاق گاز است هود می باشد. کارایی هود آشپزخانه از بین بردن دود و بوی ناشی از آشپزی و چربی های معلق در هواست. در این مطلب قصد داریم ویژگی های بهترین هود آشپزخانه را بیان کنیم.

ویژگی بهترین هود آشپزخانه

قدرت

مهم ترین معیار در خرید بهترین هود آشپزخانه، میزان هوایی است که هود در هر دقیقه توانایی خارج کردن آن را دارد و به صورت فوت در دقیقه اندازه گیری می شود. رقم های بالاتر فوت مکعب در دقیقه، به این معنی است که هودهایی که در این رنج قرار می گیرند، با عمل در یک بازه یک دقیقه ای، می توانند هوای بیشتری خارج کنند.

هود قوی تر، کارآمدتر خواهد بود. اگر شما مقدار زیادی پخت و پز و یا سرخ کردنی های سنگین (پر دود) را انجام می دهید، قطعاً باد بر روی خرید هود با قدرت بالا سرمایه گذاری کنید. مقدار اندازه گیری قدرت هود از طریق CFM (فوت مکعب در دقیقه) محاسبه می شود.

بسیاری از کارشناسان توصیه می کنند که حداقل 100 CFM در هر خط از دامنه محدوده برای هود دیواری و 150 CFM برای هود های جزیره ای مناسب است. در مورد دوم، هود خروجی باید هوا را بیشتر حرکت دهد تا آن را خارج کند، که در واقع توضیحی برای این است که چرا هود نوع جزیره ای به قدرت بیشتری نیاز دارد.

همچنین بخوانید: فر توکار داتیس خوبه؟

صدا

بیشتر هود های آشپزخانه در بالاترین تنظیمات دارای صدای زیادی هستند. که یکی از رایج ترین شکایات، سر و صدای هود است. صدایی که از هود منتشر می شود با واحد سونز اندازه گیری می شود (هر سونز معادل 40 دسی بل). صدای هود بسته به قدرت مکش و نوع پروانه ای که در موتور هود بکار رفته است از 40 تا 60 دسی بل متفاوت می باشد. در ضمن دانستن این نکته که هود بی صدا وجود ندارد خالی از لطف نیست.

فیلتر هوا

تمامی هود ها دارای فیلتر هستند و بوسیله آن مقدار زیادی از چربی حاصل از پخت و پز و گرد و غبار موجود در فضای آشپزخانه را جذب می کنند. نوع فیلتری که در هود بکار می رود نیز نیز میتواند از فاکتورهای خرید بهترین هود آشپزخانه باشد.

نوع فیلتر با توجه به نوع هود متفاوت است  برخی فیلتر پشم شیشه دارند، برخی آلومینیومی و برخی فیلتر ذغالی! فیلتر آلومینیومی کارایی زیادی در جذب روغن و بو ندارد و مناسب برای افرادی است که کمتر از روغن استفاده میکنند. فیلتر زغالی در جذب ذرات روغن و بو بهتر عمل می کند و باید پس از مدتی آن را تعویض کنید چون به آسانی تمیز نمی شود.

همچنین بخوانید: نکات مهم در انتخاب کم صدا ترین هود آشپزخانه

امکانات بیشتر هود آشپزخانه

تعدادی از مدل های موجود در بازار مجهز به سنسورهای می باشند. که هرکدام ویژگی خاص خود را دارد. به عنوان مثال سنسور ترموگارد هود را در مقابل نوسانات برق و حوداث غیر مترقبه محافظت می کند. یا بعضی از هود های داتیس مجهز به سیستم اشاره دست منحصر به فرد جهت روشن و خاموش کردن هود است. همچنین بعضی هود های داتیس قابلیت اکسیژن سازی دارند و با تولید یون های منفی آنیون، هوای آشپزخانه را سالم و مطبوع نگه میدارد و شما در هنگام آشپزی احساس شادابی و سرحالی میکنید.

برای اطلاع از جدیدترین محصولات داتیس از نمایشگاه داتیس دیدن نمائید

به اشتراک گذاری مطلب

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email