بهترین مکان برای قرارگیری فر توکار

تصور داشتن یک فر توکار تک آنقدر جذاب و هیجان انگیز است که هر آشپزی را به فکر تغییر دکوراسیون در آشپزخانه می‌اندازد. با ما همراه باشید تا با بهترین مکان برای قرارگیری فر توکار آشنا شوید.

آیا شما هم به فکر وسایلی جدید برای آشپزی هستید؟ متاسفانه ترکیب مورد علاقه هر شخصی در آشپزخانه‌اش پیاده سازی نمی‌شود و اما وضعیت قرارگیری برخی وسایل ترکیب بهتری نسبت به سایر آنها در فضای اختیار شده دارند.

فر گاز آشپزخانه کجا باشد بهتر است؟

– فر گازهای دوقلو

فر گازهای جدا از اجاق گاز با ویژگی‌های منحصر به فردی که دارند امکان راحتی بیشتری را به کدبانوهای خانه میدهند. علاوه براین بیشتر افراد ترجیح میدهند تا از فرهای توکار استفاده کنند تا اینکه خم شوند و از فرهای متصل به اجاق گاز استفاده کنند.

با این وجود اگر فر گاز شما کمی در ارتفاع نصب شود مناسب‌تر خواهد بود. اگر فضای کافی برای این طرح را دارید و میتوانید برای ماکروفر خود یک جای مناسب پیداکنید،این مدل طراحی بهترین حالت برای آشپزخانه شما خواهد بود. در آشپزخانه‌ای مانند این،یک ماکروفر کشویی تعبیه شده در پشت جزیره آشپزخانه میتواند مکانی ایده آل محسوب شود. اگر سینک اصلی خود را بر روی جزیره نصب کنید، آنگاه اجاق گاز رومیزی خود را میتوانید به سمت دیوار در محلی دیگر نصب کنید که مکانی مناسب برای آن خوهد بود. در ضمن اگر از اجاق گازی الکترونیکی استفاده کنید زیبایی دو چندان به آشپزخانه خود خواهید داد.

تنوع محصول: فرهای دوطبقه معمولا در عرض‌های 24 و 27 و 30 اینچ وجود دارند.

محل قرار گیری فر گاز دو قلو کنار هم

– فر گازهای دو طبقه

چنین طرحی برای مردم بسیار مانوس‌تر است و بیشتر تولیدکنندگان از این قبیل دستگاه‌هارا تولید میکنند. اغلب تولیدکنندگان کابینت نیز،کابینت‌هایی با ارتفاع استاندارد برای این گونه فرها ارائه میدهند. این فر دوقلوی دو طبقه معمولا دو یا سه کشو در قسمت پایینیدارد ، این نوع فر گازهامعمولا در ارتفاع 25 الی 40 سانتی‌متری سطح زمین قرار داده میشود و دارای قابلیت باز شدن با ضربه پا را نیز هستند.

فر دو طبقه اخوان

– ترکیب یک فر گاز با ماکروفر

این ترکیب نیز نمونه‌ای رایج در اکثر آشپزخانه‌های ایرانی است. اگر فضای کافی برای یک کابینت بلند با ارتفاعی زیاد داشته باشید این ترکیب در اشپرخانه‌تان فوق العاده خواهد شد. {شخصا ترجیح میدهم که وسیله‌های بلند را در  کنار وسیله‌های بلند دیگر مانند یخچال و بوفه قرار دهم} از آن گذشته این طرح چیدمان یک روش عالی برای ایجاد فضای کافی برای هرسه این وسایل است. بنابراین شما نیز میتوانید چنین ترکیب زیبایی را  فر اضافه هم در آن جای دهید. باور داشته باشید که یک صفحه اجاق گاز و یک فر در قسمت پایین بویژه درجزیره آشپزخانه می‌تواند نمای بسیار زیبایی را به محیط ارائه دهد. 

ترکیب فر توکار با ماکروفر

– فرهای ساید بای ساید مستقل

امروزه فرهای کنار هم نیز درآشپزخانه‌های مدرن بسیار دیده میشود. ممکن است تولیدکنندگان کابینت، یک کابینت بلند تک فر ارائه دهند، که در این صورت می‌توانید دوعدد از آنهارا کنار هم قرار داده و قسمت های بالایی و پایینی را بعنوان بوفه یا سوپر مارکت استفاده کنید.

در دکوراسیون برخی از آشپزخانه‌های مدرن، دو فر مستقل و کمی مرتفع میبینید که یا تک فر هستند و یا در قسمت پایینشان دارای کشوی حرارتی هستند. این ترکیب می‌تواند بعنوان یک فاکتور طراحی استفاده شود؛به این منظور که به شما این امکان را میدهد تا از آن به عنوان یک کانتر کمی بلند نیز استفاده کنید تا فضای خود را تنها صرف دو کابینت نکنید. طراحی‌ای  که در این آشپزخانه وجود دارد یک نیمه اوپن و دو فر بلند توکار در آن بوجود می‌آورد و قالبی که در اطراف یخچال وجود دارد یک فضای دیواره مانند ایجاد میکند.

 فر ساید بای ساید مستقل کنار هم

 

تک فرهای پایینی در دوطرح تکی و جفت

مدلی دیگر میتواند یک فر توکار مستقل و یا دو فر در کابینت های پایینی باشد. همانطور که مشاهده می کنید قرار دادن دو بوفه در کنار‌های ردیف بالایی طرحی عجیب و غریب است. شاید برای بعضی‌ها این سوال پیش بیاید که چرا از یک ردیف 60 اینچی با دو فر فول سایز و از ماکروفرها و فر گازهای بیشتری استفاده نشده است؟ باید بگویم که حق با شماست اما در این طرح نیز کاربر فضای بیشتری بعنوان کانتر دارد.

مدل دیگری با دو تک فر ساید بای ساید با کابینت های پایینی نیز وجود دارد و به شما این امکان را میدهد که فضای بیشتری بعنوان کانتر در اختیار داشته باشید؛ که به خوبیه داشتن کابینت‌های بلند میباشد. از آن گذشته برخی از آشپزخانه‌ها فضای کافی برای کابینت‌های بلند را ندارند و این امر میتواند باعث شود که آشپزخانه کوچک‌تر بنظر برسد.

محل قرار گیری فر توکار زیر اجاق گاز صفحه ایی

با این وجود یک تک فر توکار نیز میتواند در ردیف کابینت‌های پایینی قرار بگیرد. اما حواستان باشد! زیرا چنین ترکیبی با طرح‌های هر سازنده‌ای جور در نمی‌آید. باید مطمئن شوید که فضای کافی برای صفحه اجاق گاز در بالای فر وجود دارد یا خیر.

برای مشاهده انواع مختلف فر توکار داتیس را کلیک کنید . 

برای اطلاع از جدیدترین محصولات داتیس از نمایشگاه داتیس دیدن نمائید

به اشتراک گذاری مطلب

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email