بهترین محل قرار گیری فر توکار در آشپزخانه

بهترین محل قرار گیری فر توکار در آشپزخانه

با تصور داشتن یک فر توکار بلافاصله محل قرار گیری فر در  آشپزخانه به ذهن خطور می کند که هر آشپزی را به فکر بهترین دکوراسیون در آشپزخانه می‌اندازد.

آیا شما هم به فکر وسایلی جدید برای آشپزی هستید؟ متاسفانه ترکیب مورد علاقه هر شخصی در آشپزخانه‌اش پیاده سازی نمی‌شود و اما وضعیت قرارگیری برخی وسایل ترکیب بهتری نسبت به سایر آنها در فضای اختیار شده دارند. 

 فر گازهای دوقلو

محل قرار گیری فر گازهای جدا از اجاق گاز، با ویژگی‌های منحصر به فردی که دارند امکان راحتی بیشتری را به کدبانوهای خانه میدهند. علاوه براین بیشتر افراد ترجیح میدهند تا از فرهای توکار استفاده کنند تا اینکه خم شوند و از فرهای متصل به اجاق گاز استفاده کنند.

با این وجود اگر فر گاز شما کمی در ارتفاع نصب شود مناسب‌تر خواهد بود. اگر فضای کافی برای این طرح را دارید و میتوانید برای ماکروفر خود نیز یک جای مناسب پیداکنید، این مدل طراحی بهترین حالت برای آشپزخانه شما خواهد بود.
در آشپزخانه‌ای مانند این، یک ماکروفر کشویی تعبیه شده در پشت جزیره آشپزخانه میتواند مکانی ایده آل محسوب شود. اگر سینک اصلی خود را بر روی جزیره نصب کنید، آنگاه اجاق گاز رومیزی خود را می توانید به سمت دیوار در محلی دیگر نصب کنید که مکانی مناسب برای آن خوهد بود. در ضمن اگر از اجاق گازی الکترونیکی استفاده کنید زیبایی دو چندان به آشپزخانه خود خواهید داد.

محل قرار گیری فر گاز دو قلو کنار هم

قیمت فر توکار چگونه تعیین می شود؟

فر گازهای دو طبقه

چنین طرحی برای مردم بسیار مانوس‌تر است و بیشتر تولیدکنندگان از این قبیل دستگاه‌ها را تولید میکنند. اغلب تولیدکنندگان کابینت نیز، کابینت‌هایی با ارتفاع استاندارد برای این گونه فرها ارائه میدهند. این فر دوقلوی دو طبقه معمولا دو یا سه کشو در قسمت پایینی دارد، این نوع فر گازها معمولا در ارتفاع ۲۵ الی ۴۰ سانتی‌متری سطح زمین قرار داده میشود و دارای قابلیت باز شدن با ضربه پا را نیز هستند. تنوع محصول فرهای دوطبقه معمولا در عرض‌های ۲۴ و ۲۷ و ۳۰ اینچ وجود دارند.

 ترکیب یک فر گاز با ماکروفر

ترکیب محل قرار گیری فر گاز با ماکروفر نیز نمونه‌ای رایج در اکثر آشپزخانه‌های ایرانی است. اگر فضای کافی برای یک کابینت بلند با ارتفاعی زیاد داشته باشید این ترکیب در اشپرخانه‌تان فوق العاده خواهد شد. {شخصا ترجیح میدهم که وسیله‌های بلند را در  کنار وسیله‌های بلند دیگر مانند یخچال و بوفه قرار دهم}
از آن گذشته این طرح چیدمان یک روش عالی برای ایجاد فضای کافی برای هرسه این وسایل است. بنابراین شما نیز میتوانید چنین ترکیب زیبایی را  فر اضافه هم در آن جای دهید. باور داشته باشید که یک صفحه اجاق گاز و یک فر در قسمت پایین بویژه در جزیره آشپزخانه می‌تواند نمای بسیار زیبایی را به محیط ارائه دهد. 

محل قرارگیری فر در آشپزخانه

بیشتر بخوانید : طرز تهیه کیک اسفنجی در فر

فرهای ساید بای ساید مستقل

امروزه فرهای کنار هم نیز درآشپزخانه‌های مدرن بسیار دیده میشود. ممکن است تولیدکنندگان کابینت، یک کابینت بلند تک فر ارائه دهند، که در این صورت می‌توانید دوعدد از آنها را کنار هم قرار داده و قسمت های بالایی و پایینی را بعنوان بوفه یا سوپر مارکت استفاده کنید.

در دکوراسیون برخی از آشپزخانه‌های مدرن، دو فر مستقل و کمی مرتفع می بینید که یا تک فر هستند و یا در قسمت پایینشان دارای کشوی حرارتی هستند. این ترکیب می‌تواند بعنوان یک فاکتور طراحی استفاده شود؛ به این منظور که به شما این امکان را میدهد تا از آن به عنوان یک کانتر کمی بلند نیز استفاده کنید تا فضای خود را تنها صرف دو کابینت نکنید. طراحی‌ای  که در این آشپزخانه وجود دارد یک نیمه اوپن و دو فر بلند توکار در آن بوجود می‌آورد و قالبی که در اطراف یخچال وجود دارد یک فضای دیواره مانند ایجاد میکند.

فر ساید بای ساید مستقل کنار هم

تک فرهای پایینی در دو طرح تکی و جفت

مدل محل قرار گیری فر دیگر میتواند ، یک فر توکار مستقل و یا دو فر در کابینت های پایینی باشد. همانطور که مشاهده می کنید قرار دادن دو بوفه در کنار‌های ردیف بالایی طرحی عجیب و غریب است. شاید برای بعضی‌ها این سوال پیش بیاید که چرا از یک ردیف ۶۰ اینچی با دو فر فول سایز و از ماکروفرها و فر گازهای بیشتری استفاده نشده است؟ باید بگویم که حق با شماست اما در این طرح نیز کاربر فضای بیشتری بعنوان کانتر دارد.

مدل دیگری با دو تک فر ساید بای ساید با کابینت های پایینی نیز وجود دارد و به شما این امکان را میدهد که فضای بیشتری بعنوان کانتر در اختیار داشته باشید؛ که به خوبی داشتن کابینت‌های بلند میباشد. از آن گذشته برخی از آشپزخانه‌ها فضای کافی برای کابینت‌های بلند را ندارند و این امر میتواند باعث شود که آشپزخانه کوچک‌تر بنظر برسد.

محل قرار گیری فر توکار زیر اجاق گاز صفحه ایی

با این وجود یک تک فر توکار نیز میتواند در ردیف کابینت‌های پایینی قرار بگیرد. اما حواستان باشد! زیرا چنین ترکیبی با طرح‌های هر سازنده‌ای جور در نمی‌آید. باید مطمئن شوید که فضای کافی برای صفحه اجاق گاز در بالای فر وجود دارد یا خیر.

داتیس یکی از شرکت های تولید کننده فعال فر توکار و لوازم آشپزخانه در ایران است. برای دیدن محصولات ست و هم خانواده ی داتیس ما به شما پیشنهاد می کنیم که ازنمایشگاه اینترنتی محصولات داتیس که شامل انواع مختلف فرهای برقی، فر برقی گازی، مایکروویو و اجاق گاز، هود و سینک داتیس است؛ دیدن فرمایید.

برای اطلاع از جدیدترین محصولات داتیس از نمایشگاه داتیس دیدن نمائید

به اشتراک گذاری مطلب

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email