بهترین محل قرارگیری آون توستر

بهترین محل قرارگیری آون توستر در آشپزخانه

استفاده از انواع فر، مایکروویو و آون توستر به دلیل علاقه زیادی که امروزه همه به پخت انواع کیک، دسر و پیتزا دارند روز به روز در حال گسترش و افزایش است. شما می توانید یک آون توستر مناسب در آشپزخانه خود داشته باشید. آون توستر در واقع فر کوچک و کم ‌جایی است که با قابلیت‌های گوناگون خود آشپزی را برای شما آسان ‌تر می‌ کند. به کمک آون توستر غذاها سریع ‌تر آماده می شوند، می توانید از جوجه‌ گردان، سینی غذا، توری گریل، سیستم یخ زدایی و سایر امکانات یک آون توستر بهره بگیرید و در زمان و انرژی صرفه‌جویی کنید. با قرار دادن این وسیله در جای مناسب در آشپزخانه می توانید علاوه برای کارایی، از زیبایی آن در دکوراسیون آشپزخانه هم بهره ببرید. با ما همراه باشید تا در مورد بهترین محل قرارگیری آون توستر در آشپزخانه اطلاعاتی در اختیار شما قرار دهیم.

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید بهترین آون توستر ایرانی

اهمیت مثلث کار در دکوراسیون آشپزخانه

در چیدن وسایل آشپزخانه باید دقت و توجه کافی را داشته باشید. چون آشپزخانه یکی از مهمترین قسمت‌های خانه محسوب می‌شود و از این لحاظ بسیار حائز اهمیت است. مثلث کار در آشپزخانه که شامل محل قرارگیری یخچال، سینک ظرفشویی و اجاق گاز است، از نیازهای ضروری به حساب می‌آید و حتما باید رعایت شود، همچنین یکی از اصول استاندارد در چیدمان المان‌های آشپزخانه محسوب می‌شود و باعث افزایش کارایی در حین امنیت و زیبایی می‌شود.

بهترین محل قرارگیری آون توستر

قرار دادن آون توستر به صورت زیبا و مطلوب در کنار دیگر وسایل آشپزخانه یک نوع هنر محسوب می‌شود، که به دقت و مهارت زیادی احتیاج دارد. مناسب ترین مکان برای قرار گیری آون توستر روی کانتر یا پیشخوان آشپزخانه می باشد. اگر فضای کافی روی کانتر کابینت خود ندارید، می توانید موارد زیر را بررسی کنید:

آون توستر در بالای فر

اگر در آشپزخانه فضای کافی برای یک کابینت بلند داشته باشید، بهتر است از ترکیب فر با آون توستر استفاده کنید، این ترکیب در آشپزخانه فوق العاده خواهد بود. از طرفی چیدن لوازم خانگی شیشه ای و استیل در کنار هم، ظاهری مدرن به آشپزخانه ی تمام چوب شما می دهد. این نوع چیدمان، ظاهری مرتب و یکپارچه ایجاد می کند. 

آون توستر در جزیره آشپزخانه

قرار دادن آون توستر در جزیره ی آشپزخانه، آن را دور از چشم نگه می دارد و در عین حال کاملا آن را مخفی نمی کند. با این روش، فضای کابینت های اصلی برای نگهداری وسایل حفظ می شود. ضمنا می توان آن را دور از محل پخت اصلی در نظر گرفت تا هنگام آشپزی مزاحم کار کردن شما نشود.

کابینت‌های پایین آشپزخانه

زمانی که پیشخوان فضای کافی را نداشته باشد، می توانید آون توستر را در کابینت‌های پایین آشپزخانه قرار دهید. این کار باعث می شود روی پیشخوان خالی باشد، اما اگر در خانه کودک دارید، بهتر است این کار را انجام ندهید. چون احتمال دارد در اثر دست زدن کودک به آون، هنگام روشن بودن، آسیب ببیند.

داخل کابینت آشپزخانه

برای مواقعی که از آون استفاده زیادی نمی‌کنید و برجسته بودن و نمایان بودن آن در آشپزخانه برای شما خیلی مهم نیست، می‌توانید این دستگاه را داخل کابینت در بسته قرار دهید، ولی اگر از آن به دفعات زیادی استفاده می‌کنید بهتر است از این طرز چیدمان استفاده نکنید، چون باز و بسته کردن درب آن دردسر ساز می شود.

بیشتر بخوانید: معرفی جدیدترین مایکروویو داتیس

آون توستر در کابینت آشپزخانه

کسانی که دوست دارند لوازم خانگی زیبا و برجسته نشان داده شود، این گزینه مناسب است. ارتفاع قرارگیری آون توستر می تواند برای بهترین دسترسی طراحی شود. ولی اگر آون توستر دور از سطح کانتر باشد، نگه داشتن ظرف داغ تا رسیدن به جایی برای قرار دادن آن می تواند خطرآمیز باشد.

آون توستر در کابینت های بالایی

گاهی اوقات به دلیل کمبود فضا ممکن است مجبور شوید آون را در کابینت‌های بالایی قرار دهید که این روش بیشتر برای آشپزخانه‌های کوچک مناسب است. البته اگر خیلی بالا باشد دسترسی به آن و دیدن داخل آون ممکن است سخت باشد.

آون توستر در بالای سینک ظرفشویی

این گزینه برای آبدارخانه ها، زیرزمین ها یا فضاهای غیراصلی آماده سازی غذا مناسب است. قرارگیری قهوه ساز ها یا چای ساز ها در نزدیکی محل آون توستر، در چنین فضاهایی امکان آماده کردن هر چه سریع تر صبحانه یا عصرانه را فراهم می کند.

برای اطلاع از جدیدترین محصولات داتیس از نمایشگاه داتیس دیدن نمائید

به اشتراک گذاری مطلب

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email