بهترین راهنمای خرید آون توستر / لوازم و محصولات آشپزخانه داتیس

بهترین راهنمای خرید آون توستر

در رابطه با بهترین راهنمای خرید آون توستر باید بدانید که امروزه مدل های متنوع این محصولات از قابلیت ها و امکانات  متعددی برخوردار می باشند. قبل از خرید آون توستر بهتر است با قابلیت ها و امکانات آنها بیشتر آشنا شوید.

بیشتر بخوانید: آموزش طرز تهیه نان در توستر

قابلیت ها و امکانات آون توستر ها

قابلیت گرم نگه داشتن یکی از این امکانات مهم آون توسترها محسوب می شود. در این حالت با استفاده از دمای ثابت فرآیند گرم نگه داشتن مواد غذایی صورت می گیرد. این دما به گونه ای تنظیم می شود که از دمای مناسب برای رشد و تکثیر باکتری ها بسیار بالاتر بوده و به بیش از ۱۴۰ درجه سانتیگراد می رسد.

قابلیت عمل آوردن خمیر یکی دیگر از امکانات توستر ها به شمار می رود. در این حالت و با استفاده از درجه حرارت کم و گرم نگه داشتن دما، فرآیند به عمل آمدن خمیر نان صورت گرفته و برای پخت آماده می گردد.

درمورد خرید آون توستر قابلیت گرم کردن مواد غذایی پس مانده نیز نباید فراموش شود. این عملکرد سبب گرم شدن مجدد مواد غذایی مانده بدون سوختن آنها می شود. عملکرد پخت و پز آهسته با استفاده از حرارت پایدار و کم برای گرم نگه داشتن غذا برای ساعت های طولانی مورد استفاده قرار می گیرد.

در مورد نکات مهم در خرید آون توستر، آشنایی با فاز آشپزی دو مرحله ای نیز نباید فراموش شود. این قابلیت به طور همزمان از دو عملکرد مختلف استفاده به عمل می آورد. به عنوان نمونه برای پختن غذا، ابتدا فرآیند طبخ غذا صورت می گیرد و سپس عملیات گرم نگه داشتن مواد غذایی انجام می شود.

قابلیت خشک کن با اعمال حرارت کم برای خشک کردن مواد غذایی، میوه ها و سبزیجات کاربرد دارد.

 برخی از مدل های توستر ها از قابلیت بخار بهره می برند. بر این اساس، در ساختار آون توستر یک مخزن آب تعبیه شده که با پر کردن آن فرآیند بخار پز کردن مواد غذایی صورت می گیرد.

بیشتر بخوانید: بهترین ویژگی های آون توستر داتیس

آشنایی با سایر قابلیت های کاربردی

در موضوع  خرید آون توستر  قابلیت گرمای یکنواخت و پخت تعبیه شده در ساختار توستر ها نیز مورد توجه قرار می گیرد. این قابلیت از جمله عملکردهای مهم آون توستر به شمار می آید. این قابلیت امکان پخت مواد غذایی را به صورت یکنواخت و یکپارچه محقق می سازد. در این صورت و بر اثر اعمال حرارت یکنواخت و یکسان به بخش های مختلف مواد غذایی، فرآیند پخت و پز با کیفیت بهتری انجام می شود.

خاموش شدن خودکار و اتوماتیک، از دیگر قابلیت های مهم در خرید آون توستر محسوب می شود. این قابلیت برای جلوگیری از سوختن مواد غذایی بسیار تاثیر گذار و مؤثر می باشد. در این حالت با گذاشتن تایمر برای خاموش شدن توستر حتی در صورتی که فرد خاموش کردن دستگاه را فراموش کند، این قابلیت در زمان تعیین شده این کار را انجام می دهد. این عملکرد برای جلوگیری از آتش سوزی و ایجاد حوادث خطرناک نقش بسزایی را ایفا می کند. قابلیت داشتن تایمر نیز در آون توستر از دیگر عملکردهای این دستگاه تلقی می شود که از فاکتورهای قابل توجه در خرید توستر می باشد. با استفاده از تایمر می توان دستگاه را در ساعت مد نظر خود خاموش نمود. پس از خاموش شدن در ساعت مقرر، آلارم دستگاه به صدا در می آید. 

در ساختار آون توستر ها از درب های شیشه ای استفاده می شود. تا مصرف کننده بتواند به خوبی در جریان فرآیند پخت و پز قرار گیرد. همچنین امکان نظارت بر روی طبخ غذا و جلوگیری از سوختن آن نیز فراهم می شود.

به جنس چراغ های داخلی تعبیه شده در محفظه توستر نیز توجه کنید. این چراغ ها قابلیت مشاهده طبخ مواد غذایی با نور بیشتر را امکان پذیر می کند.

جمع بندی راهنمای خرید آون توستر

در زمینه خرید توستر توجه به قفسه های موجود در دستگاه نیز دارای اهمیت می باشد. در بسیاری از مدل های توستر قابلیت جابجایی و تعویض این قفسه ها وجود دارد. در باب خرید توستر ذکر این نکته لازم است که استفاده از آون توستر های دارای نمایشگر و تنظیمات دیجیتالی بسیار بهتر و مفید تر است. پس در خرید آن به این نکته نیز توجه کنید.

از آنجایی که دستگاه های توستر همانند سایر لوازم خانگی نیاز به نظافت و تمیز شدن دارند، باید هنگام  خرید آون توستر مدل هایی را انتخاب کنید که امکان نظافت قسمت های مختلف آن به راحتی میسر باشد. در زمینه راهنمای خرید آون توستر این نکته را باید ابراز نمود که مدل های فن دار یا همان کانوکشن دار در مقایسه با توستر های ارزان، از قیمت بالاتر و بیشتری برخوردار می باشند.

برای اطلاع از جدیدترین محصولات داتیس از نمایشگاه داتیس دیدن نمائید

به اشتراک گذاری مطلب

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email