با مکانیزم کار مایکروفر بیشتر آشنا شوید

در این مطلب قصد داریم شما را به زبانی ساده با مکانیزم کار مایکروفر آشنا کنیم. با توجه به زندگی مدرن و ماشینی، امروزه مایکروفر از لوازم ضروری در آشپزخانه ها می باشد؛ پس بهتر است با مکانیزم کار این  اختراع مهم قرن بیشتر آشنا شویم.

مکانیزم کار مایکروفر:

  مایکروفر غذا را بر اساس اثر گرمایی امواج رادیویی با فرکانس بالا میپزد. مایکروفر این امواج را حین فرایند پختن تولید می کند، تعداد و طول توقف ها به میزان توانی که شما تنظیم کرده‌اید بستگی دارد.

بیشتر بخوانید: انتخاب قدرت مایکروفر به چه صورت می باشد؟

اجزا اصلی مایکروفر:

کنترل پنل:

کنترول پنل در مایکروفر معمولا در دو حالت مکانیکی یا لمسی بر روی این دستگاه نصب می گردد. بروی کنترل پنل مایکروفر تنظیمات زمانی و میزان توان مایکروفر توسط کاربر قابل تنظیم است. همچنین مایکروفرها  برنامه ‌های از پیش تنظیم‌شده‌ای برای انواع پخت و پز، یخ‌زدایی و گرم کردن مجدد دارند.

منبع تغذیه:

معمولا منبع تغذیه مایکروفر دارای ولتاژ ۲۳۰ ولت است که از یک سیستم ایمنی عبور می‌کند تا در مواقعی که گرما بیش از حد باشد یا درب باز شود، بتواند برق را قطع کند.

مگنترون:

نقش مگنترون مایکروفر خلق امواج رادیویی (با طول موج کوتاه) می باشد. بنابراین این قطعه یکی از ارکان بسیار مهم در ساختمان مایکروفر محسوب میگردد. ولتاژ اصلی توسط یک ترانسفورمر و خازن تا حدود ۳۰۰۰ ولت بالا برده می‌شود. مگنترون که امواج رادیویی را تولید می‌کند در این ولتاژ کار می‌کند.

مجرای موج:

امواج از طریق یک مجرای موج به سمت محفظه‌ی پخت هدایت می‌شود. در محفظه امواج توسط درب و دیوارها بازتاب شده و تا حدود کمی داخل لایه بیرونی مواد غذایی نفوذ می‌کنند.

سینی صفحه گردان:

غذای روی یک صفحه‌ی شیشه ای  گردان قرار میگیرد.  سینی مایکروفر با چرخاندن همه قسمت‌های غذا سبب میگردد تا غذا به یک اندازه و مثل هم پخته شوند. در مکانیزم  کار برخی مایکروفر ها از یک پخش‌کننده موج در در قسمت بالای قرار دارد نیز استفاده می‌کنند.

بیشتر بخوانید: اطلاعات مورد نیاز برای خرید مایکروفر مناسب آشپزخانه شما

آیا استفاده روزانه از مایکروفر ایمن است؟

بعد از آشنا شدن با کار مایکروفر این پرسش برای اغلب افراد پیش می آید. آیا استفاده روزانه از مایکروفر ایمن می با شد؟  براساس اظهارات سازمان بهداشت جهانی، اگر ملاحظات امنیتی را رعایت کنید و همانطور که باید از مایکروفر استفاده نمایید خطری وجود نخواهد داشت.

یکی از نگرانی هایی که درباره مایکروفر وجود دارد این است که موج هایش را به اطراف متصاعد نکند. موج های مایکروفر فقط زمانی آغاز می شوند که فعال شود، مانند زمانی که یک چراغ را روشن می کنید. اگر مایکروفر آسیب دیده باشد و یا درست مهر و موم نشده باشد، ممکن است خطر بیرون رفتن موج ها از مایکروفر وجود نداشته باشد.

پس باید قبل از استفاده چک کنید که مایکروفر حتما ایمن باشد و جایی از آن آسیب دیدگی نداشته باشد. آسیب موج های مایکروفر بیشتر حرارتی است و اگر طولانی مدت در برابر آن قرار بگیرید، بافت های حساس مانند اطراف چشم ممکن است آسیب ببینند.

مکانیزم کار مایکروفر در محدود کردن کاهش مواد مغذی:

سازمان بهداشت جهانی می گوید استفاده از مایکروفر در مقایسه با دیگر روش های پخت می تواند مواد مغذی غذاها را حفظ کند. برخی مواد مغذی مانند ویتامین های گروه ب و ویتامین ث، به حرارت و پخت و پز مایعان حساس هستند. استفاده از روش مایکروفری به جای دیگر روش های پخت و پز می تواند زمان پخت و پز را کاهش دهد و جلوی از بین رفتن مواد مغذی غذاها را بگیرد. فقط  در نظر داشته باشید مایکروفر کردن قطعات بزرگ غذا شاید زیاد مناسب نباشد.

برای اطلاع از جدیدترین محصولات داتیس از نمایشگاه داتیس دیدن نمائید

به اشتراک گذاری مطلب

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email