انتخاب قدرت مایکروفر

انتخاب قدرت مایکروفر به چه صورت می باشد؟

برای آشنایی با انتخاب قدرت مایکروفر در این مقاله ما را همراهی کنید. ابتدا باید بدانید قدرت مایکروفر همان توان مایکروفر می باشد. افرادی که قصد تهیه غذا با مایکروفر را دارند، معمولا در دستورهای پخت با مایکروفرها با اصطلاح قدرت مایکروفر زیاد  رو به رو می شوند. میزان قدرت مایکروفر به وات آن بستگی دارد. میزان وات دستگاههای مایکروفر بین ۶۰۰ تا ۱۲۰۰ وات است. قدرت مایکروفر درواقع درجه دمایی است که برای مایکروفر حین یخت و گرم کردن غذا تعریف شده است. برای تهیه غذا و گرم کردن آن در مایکروفر شما نیاز به اطلاعاتی دارید. مهم ترین این اطلاعات انتخاب قدرت مایکروفر است. زیرا انتخاب درست و صحیح قدرت مایکروفر در کیفیت غذای شما کاملا تاثیر خواهد گذاشت.

انتخاب قدرت مایکروفر

بیشتر بخوانید: آموزش نگهداری از اجاق های مختلف

انتخاب قدرت مایکروفر برای گرم کردن:

برای گرم کردن خورشت و پلو مخلوط  و ماکارونی بهتر است بعد از ریختن آنها در بشقاب مخصوص مایکروفر، وسط آنرا کمی گود و خالی کنید. سپس در مایکروفر گذاشته و درب آنرا ببندید. بعد قدرت مایکروفر را روی ۹۰۰ وات تنظیم کرده و حدود ۲ دقیقه به آن زمان دهید.

برای گرم کردن شیرینی و نان بهتر است که آنها را پس از گذاشتن در ظرف قابل استفاده در مایکروفر روی آن بپوشانید. قدرت آن را هم روی ۷۰۰ وات به مدت سی ثانیه بگذارید.

برای اینکه چیپس ترد شود آن را داخل ظرف قابل استفاده در مایکروفر ریخته، دستگاه را روی قدرت ۷۰۰ وات برای ۴۵ تا ۶۰ ثانیه تنظیم نموده، بعد از خاتمه ۵ دقیقه صبر کنید. از پر کردن ظروف کوچک تا لبه آن خودداری کنید.

برای گرم کردن کنسرو اگر قوطی‌ها آهنی هستند آنها را باز کرده و محتوی آنها را در یک ظرف قابل استفاده در مایکروفر خالی کنید. اگر قوطی‌ها شیشه‌ای هستند فقط پوشش و درب آنها را جدا کنید. قدرت  مناسب مایکروفر برای گرم کردن این مدل غذا نیز ۷۰۰ وات است.

انتخاب قدرت مایکرو برای یخ زدایی:

برای یخ زدائی نان، شیرینی، همبرگر بهتر است آنها را داخل ظرف قابل استفاده در مایکروفر گذاشته و روی آن را بپوشانید. معمولا بنابر نازک و کلفت بودن نان و شیرینی بین ۱۰۰ وات  تا ۳۰۰ وات درجه مایکروفر تنظیم کنید. مثلا برای شیرینی خامه ای بهتر است روی ۱۰۰ وات تنظیم شود. مواد غذائی یخ زدائی شده باید در کمترین مدت طبخ شوند. مایکروفر وسیله‌ای ایده آل برای نرم کردن نان بیات است. ولی فقط از قطعات کوچک نان استفاده کرده و بلافاصله آن را مصرف کنید. زیرا به محض سرد شدن دوباره سفت می‌شود.

 برای یخ زدائی گوشت از قابلیت یخ زدائی اتوماتیک مایکروفر خود استفاده کرده، دستور‌العمل‌ها را به‌ دقت اجراء کنید. اگر مواد غذائی در یک یخچال برفک دار منجمد شده‌اند برفک رویه خارجی را با یک برس پاک کنید. سپس در دو مرحله یخ زدایی را انجام دهید. به‌طور مثال اگر می‌خواهید عمل یخ‌زدائی را در ۶ دقیقه انجام دهید، مایکروفر را ابتدا برای ۳ دقیقه برنامه ریزی کنید. بعد از زیرو رو کردن قطعه دوباره شروع کنید.

انتخاب قدرت مایکروفر برای پخت و پز: 

برای پخت گوشت چرخکرده بهتر است قدرت مایکروفر روی ۵۰۰ وات تنظیم شود. به طور کلی برای پخت انواع گوشت و استیک از تمام توان مایکروفر تان استفاده کنید ولی زمان را کوتاه تر و متناوب دهید. غذای تان را مدام چک کنید. برای پخت کیک ساده اسفنجی نیز مایکروفر را روی ۹۰۰ وات تنظیم کنید. برای آموزش طرز تهیه کیک اسفنجی در مایکروفر به همین لینک می توانید مراجعه کنید. پیتزا را نیز به راحتی می توانید در مایکروفر در توان ۸۰۰ وات در سه دقیقه تهیه کنید.

بیشتر بخوانید: طرز تهیه راحت الحلقوم در مایکروفر

  توصیه‌ها و تکنیک‌ها:

  •  پوشاندن مواد غذائی زمان پختن یا گرم کردن در مایکروفر را کوتاه‌تر می‌کند. زیرا بخار آب به‌طور کامل خارج نشده عمل طبخ یا گرم کردن را تسریع می‌نماید. به روش‌های متعددی می‌توانید روی ظرف غذا را بپوشانید. از درب ظروفی که جنس آنها قابل استفاده در مایکروفر است، همچنین از یک بشقاب چینی، یا روکش نایلونی محافظ غذا و یا یک برگ کاغذ سلفون می‌توان استفاده کرد.
  • توصیه می‌کنیم در موقع پخت، زمان‌های نسبتاً کوتاه تری در نظر بگیرید تا غذای شما نسوزد. هرگز در ظرف غذا را محکم نبندید. چون بخار آب ایجاد شده نمی‌تواند خارج شود و ظرف در اثر فشار وارده می‌ترکد.
  • تمام مواد غذائی که در مایکروفر طبخ می‌شوند باید تازه و دارای کیفیت بالا باشند. خصوصاً کیفیت اولیه مواد غذائی تأثیر مستقیم در کیفیت نهائی طبخ شده با مایکروفر خواهد داشت.
  • در هر سه مرحله یخ زدائی، گرم‌کردن و طبخ مواد غذائی باید آن را بعد از زمان داده شده به دستگاه، هم زد. این عمل انتشار حرارت را بین قطعات مواد غذائی و داخل آن یکنواخت خواهد کرد.
  • حتما مواد غذائی دارای پوسته را، از قبیل سوسیس، گوجه فرنگی، سیب زمینی و … را با یک جسم نوک تیز مثل چنگال از چند نقطه سوراخ کنید. این امر مانع ترکیدن آن‌ها و کثیف شدن داخل مایکروفرتان می‌شود.
  •  از گذاشتن تخم‌مرغ با پوست آن در داخل مایکروفر خودداری فرمایید. باید تخم مرغ‌ها را شکسته و زرده آنها را سوراخ کرد. (همیشه مواد غذائی را که دارای پوشش یا پوسته سختی هستند سوراخ کنید).
  • با توجه به اینکه قطعات نازک سریع‌تر از قطعات ضخیم می‌پزند، توصیه می‌کنیم؛  قطعات نا همگون به نحوی در مایکروفر قرار گیرند که بخش ضخیم قطعه به سمت خارج سینی گردان و بخش نازک به سمت داخل باشد. بدین ترتیب، انرژی امواج مایکروفر، بیشتر روی کناره‌های محفظه پخت متمرکز می‌شود. به‌طور مثال ران‌های مرغ را به نحوی قرار دهید که قسمت نازک آن به سمت داخل سینی گردان و قسمت ضخیم آن به سمت خارج باشد.

برای اطلاع از جدیدترین محصولات داتیس از نمایشگاه داتیس دیدن نمائید

به اشتراک گذاری مطلب

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email