از بین بردن بوی بد فر جدید

از بین بردن بوی بد فر جدید

اگر به تازگی فر جدید خریده باشید، زمامی که برای اولین بار آن را روشن می‌کنید بوی بد فر جدید فضای خانه را پر می کند. این وضعیت اگر مربوط به بوی روغن یا سوختن چیزی باشد عادی است، ولی اگر بوی گاز و سوختن آن باشد که در این صورت باید بو را جدی بگیرید. بوی غیر متعارف به هیچ عنوان طبیعی نیست، ممکن است از سوختن جسم دیگری به وجود بیاید، اتصال و نصب بد به کابینت می تواند باعث بوی بد فر توکار شود.

علت بوی بد چیست؟

بر اساس نظر تولید کنندگان، بوی سوختگی که در فرهای جدید به مشام می رسد به خاطر عایق‌هایی است که فر را احاطه کرده‌اند، وقتی فر برای اولین بار استفاده می‌شود و دمای داخل آن بالا می‌رود، این بوی سوختن عامل‌های نگهدارنده است. همچنین، اگر یادتان برود که بعضی بست ها که برای محافظت هنگام حمل و نقل استفاده شده است را در بیاورید، بوی ذوب و سوختن پلاستیک هم به مشام می رسد.

بو و دود سفیدی که هنگام استفاده از فر جدید به مشام می‌رسد از روغن محافظی است که هنگام تولید فر استفاده می‌شود.در هر صورت، فرهای جدید بو می‌دهند. برای رفع بو، برنامه سوزاندن داخلی فر را انجام دهید. توصیه می‌شود که قبل از انجام سوزندان داخلی، پخت و پز انجام ندهید که این بو وارد غذا شده و باعث تغییر مزه آن می‌شود.

بیشتر بخوانید: راهنمای استفاده ار فر برقی داتیس

چگونه بوی بد فر را از بین ببرید؟

بدون توجه به اینکه از چه نوع فری استفاده می‌کنید، مراحل زیر را انجام دهید: 

  • همه بست‌های محافظ را بردارید.
  • تمام سینی ها را از فر خارج کنید.
  • با استفاده از آب گرم، آب صابون و یک پارچه قفسه‌های داخلی فر را تمیز کنید.
  • حالا فر را روشن کنید. 
  • فن هود را روشن کنید، پنجره‌ها را باز کنید.
  • دمای فر را روی بالاترین درجه بین ۲۰۰ تا ۲۹۰ درجه سانتی گراد (۴۰۰ تا ۵۵۰ فارنهایت) تنظیم کنید.
  • اجازه دهید فر به مدت ۳۰ دقیقه در این دما بماند.

اگر بعد از انجام این مراحل هنوز فر بو می‌ دهد، مراحل بالا را یک یا دو بار دیگر تکرار کنید. وقتی دیگر بوی روغن و سوختگی احساس نکردید، اجازه دهید که فر به طور کامل سرد شود. حالا دوباره با آب گرم و پارچه داخل فر را برای آخرین بار تمیز کنید. بوی بد فر جدید کاملا از بین رفته و فر شما برای پخت و پز آماده است، آشپزی را شروع کنید.

برای اطلاع از جدیدترین محصولات داتیس از نمایشگاه داتیس دیدن نمائید

به اشتراک گذاری مطلب

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email