اجاق گاز صفحه شیشه ای یا استیل کدام؟

این روزها، دراکثرآشپزخانه ها، از اجاق گاز صفحه ای استفاده می شود و اجاق گازهای قدیمی، در کم تر جایی دیده می شوند. اجاق گازهای صفحه ای در دو مدل شیشه ای و استیل تولید می شوند. اگر در انتخاب اجاق گاز صفحه شیشه ای یا استیل دچار تردید هستید این مطلب را بخوانید.

اجاق گازصفحه شیشه ای یا استیل تفاوتی در قطعات داخلی ندارند و تفاوت آنها تنها در ظاهر است.

اجاق گاز صفحه شیشه ای یا استیل

مقاوت صفحه استیل یا شیشه

هم گاز رومیزی استیل و هم نوع شیشه‌ای مناسب هستند. شاید نگران باشید که گاز رومیزی شیشه ای در طول زمان ترک بردارد، بگذارید خیالتان را راحت کنیم که این مورد تصوری اشتباه است. بسیاری از برندهای مشهور داخلی و خارجی از جمله داتیس مدل‌های شیشه‌ای خود را با حداکثر مقاومت و ضربه پذیری بالا طراحی و تولید می‌کنند. در واقع حرارت زیاد در حین پخت غذا باعث خرابی و آسیب به صفحه نمی‌شود.

همچنین بخوانید: روش نظافت صحیح سینک ظرفشویی

اجاق های شیشه ای سکوریت هستند و به سادگی نمی شکنند. برندهای معتبر گارانتی شیشه اجاق گاز دارند. عمده دلیلی هم که منجر به شکستن شیشه اجاق گاز می شود ضربه است. البته ممکن است که برخی شرکتهای سازنده از شیشه های نشکن نامرغوب استفاده کنند که پس از مدتی ترک بردارند یا بشکنند.

اما اجاق گاز صفحه استیل ها پیشینه بیشتر و همچنین دوام و مقاومت بیشتری دارند.

تمیز کردن صفحه استیل یا شیشه

باید گفت که مدل‌های استیل معمولاً لکه مواد غذایی، گرد و خاک و سایر کثیفی‌ها را دیرتر نشان می‌دهند و به تمیز کردن روزانه نیاز ندارند. البته با وجود دیر لکه گرفتن، تمیز کردن صفحات استیل کمی دشوار است و اغلب کار با یک دستمال ساده حل نمی‌شود.

اما تمیز کردن اجاق گاز صفحه شیشه ای نیز راحت است و با یک دستمال مرطوب کاملاَ لکه های غذا و گرد و خاک از روی سطح آن پاک می شود ولی تنها ایرادی که دارد این است که به دلیل شیشه بودن خیلی زود لک می شود و پس از پخت هر غذا باید سطح آن را تمییز کرد.

همچنین بخوانید: انواع سینک ظرفشویی از نظر سایز

قیمت

قیمت اجاق گازهای صفحه ای شیشه ای معمولاَ از قیمت اجاق گازهای صفحه ای استیل کمتر می باشد. اما در کیفیت و کارایی هیچ تفاوتی باهم ندارند.

برای اطلاع از جدیدترین محصولات داتیس از نمایشگاه داتیس دیدن نمائید

به اشتراک گذاری مطلب

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email