آیا مایکروفر برای سلامتی ضرر دارد؟

آیا مایکروفر برای سلامتی ضرر دارد؟

یکی از چالشهایی که کاربران مایکروفر با آن رو به رو هستند این است که آیا استفاده از مایکروفر برای سلامتی ضرر دارد؟ با وجود این که چندین دهه از اختراع دستگاه مایکروفر میگذرد، اما هنوز هم خیلی ها عقیده دارند که مایکروفر برای سلامتی مضر است و باید کمتر از آن استفاده شود. اما بد نیست بدانید که مایکروفر پس از جنگ جهانی دوم ساخته شد و از تولید آن حدود 75 سال میگذرد. ولی همچنان در رابطه با استفاده از این دستگاه‌ها شک و تردید‌هایی به خصوص در کشوری مانند ایران وجود دارد. دلیل این مسئله را هم مثل همیشه می‌توانیم در عدم اطلاع‌رسانی کافی در این زمینه بدانیم. بهتر است با مکانیزم مایکروفر بیشتر آشنا شوید.

آیا مایکروفر برای سلامتی ضرر دارد؟

بیشتر بخوانید: با مکانیزم کار مایکروفر بیشتر آشنا شوید.

امواج مایکروفر 

امواجی که در مایکروفر ها مورد استفاده قرار می‌گیرد، بزرگ‌ترین جنجالی است که در رابطه با دستگاه های مایکروفر وجود دارد.  برخلاف ادعای بسیاری از سایت‌ها که به اشتباه  امواج مایکروفر را امواجی با انرژی بسیار بالا معرفی می‌کنند؛ باید بگوییم که جایگاه امواج مایکروفر از لحاظ سطح انرژی در میان امواج فر وسرخ و امواج رادیویی است.

امواج رادیویی امروزه در تمامی فضای اطراف ما وجود دارد. گوشی‌های همراه یکی از رایج‌ترین دستگاه‌هایی است که از این طول موج استفاده می‌کند. در رابطه با امواج فروسرخ هم باید بگوییم که گرمایی که شما از نور خورشید دریافت می‌کنید به خاطر وجود همین امواج فروسرخ است. بنابراین این تئوری که امواج مایکروویو از انرژی بالایی برخوردار هستند، مسئله‌ی غلطی است. 

 امواج مایکروفر فقط کمی از امواج موبایل قوی‌تر هستند.  جالب‌تر این است ‌که امواجی که از بسیاری از لامپ‌ها تابیده می‌شود نیز از نوع الکترومغناطیسی هستند؛ بنابراین  خطرناک بودن امواج مایکروفر باوری عامیامه است.

اما باز هم باید در استفاده از اجاق‌های مایکروفر مراقب باشیم، البته نه به آن دلیلی که شایعه شده است. در ادامه این مقاله به این پاسخ پی خواهید برد.

نحوه کار مایکروفر

در این دستگاه آن دسته‌ای از امواج مایکروفر انتخاب می‌شود که بتواند روی آبی که درون غذا‌ها وجود دارد تاثیر گذاشته و با گرم کردن آب درون آن‌ها، از درون غذا را بپزند. به خاطر همین ویژگی وقتی غذایی را در یک ظرف چینی در این اجاق‌ها گرم‌کرده و یا می‌پزیم، با این که غذا به شدت حرارت دارد ولی ظرف همچنان حرارتی ندارد. دلیل این مسئله این است که ظروف چینی هیچ آبی در ساختمان خود ندارد و برای همین امواج مایکروفر به هیچ وجه جذب آن‌ها نمی‌شوند.

به خاطر همین طرز کار تقریبا هر موجود زنده‌ای که با امواج مایکروویو سر و کار دارد باید مراقب خود باشد چرا که بدن موجودات زنده از مقدار زیادی آب تشکیل شده است. این که گفته می‌شود از بسته بودن درب اجاق مطمئن شوید به خاطر همین مسئله است نه به خاطر مضرات مایکروفر.

ضرر های مایکروفر چیست؟

ضررهای مایکروفر  بیشتر به نحوه‌ ی استفاده از آن مرتبط است و هنوز دلیلی برای مضر بودن ذاتی آن برای انسان‌ها و حتی غذاها وجود ندارد. اگر انسانی به دلیل بی‌احتیاطی و یا خراب بودن اجاق در معرض امواج دستگاه قرار گرفته و مدت زمان این مسئله طولانی باشد، صرفا دچار سوختگی در ناحیه تماس خواهد بود. مثل این می‌ماند بخشی از بدن انسان واقعا پخته شود. در غیر این‌ صورت این امواج ضرر دیگری برای انسان ندارد.

بیشتر بخوانید: مقایسه مایکروفر، مایکروویو، فربرقی، توستر، سولاردام

نکات مهم برای پخت غذا در مایکروفر

♦ مورد اول و مهم‌ترین آن استفاده از ظرف مناسب مایکروفر است. اگر شما از ظرف نامناسب استفاده کنید ممکن است مواد سمی از ظرف به غذا منتقل شود.  البته چنین چیزی در همه‌ی روش‌های پخت وجود دارد. شما به راحتی می‌توانید با توجه به دفترچه‌ی راهنمای چنین اجاق‌هایی از ظروفی که می‌توانید در آن‌ها استفاده کنید اطلاع پیدا کنید. به عنوان مثال استفاده از ظروف شیشه‌ای نشکن و همچنین ظروف چینی در این اجاق‌ها منعی ندارد.

♦ همان گونه که در دفترچه‌های راهنمای این دستگاه ها هم اشاره شده، استفاده از ظروف فلزی نیز در این اجاق‌ها ممنوع است. در یک توضیح ساده امواج مایکروفر به دلیل پدیده‌ی القای مغناطیسی منجر به گرم‌شدن بیش از حد این ظروف می‌شوند. در ابتدا شروع به جرقه زدن می کنند. اگر این مسئله از حدی فراتر رود می‌تواند منجر به آتش گرفتن ظرف فلزی شما بشود.

♦ نکته‌ی بعدی توجه به تمیزی مدام اجاق مایکروفر است. به دلیل این که غذا در چنین اجاق‌هایی در یک فضای بسته آماده می‌شود، بنابراین دستگاه به شدت در معرض کثیف شدن است. اگر شما به طور پیوسته اجاق خود را تمیز نکنید، نه تنها عملکرد آن دچار مشکل خواهد شد بلکه تجمع غذاهای باقیمانده هم می‌تواند سلامتی غذاهای بعدی را تهدید کند.

آیا غذاهای پخته شده سالم هستند؟

همان گونه که پیشتر توضیح دادیم، روش پخت غذا در چنین اجاق‌هایی با گرم‌کردن آب درونی غذاها صورت می‌گیرد. سوالی که در اینجا مطرح می‌شود این است که آیا این مسئله روی سالم ماندن غذا تاثیر گذار است؟ در یک کلام خیر، چرا که پختن یک غذا با استفاده از آب گرم‌شده مشکلی ندارد. البته سوال دیگری که در این جا مطرح می‌شود این است که آیا همان آبی که در موردش صحبت می‌کنیم خودش برای سلامتی ما مشکلی ایجاد نمی‌کند؟ و امواج ساختار این آب را تغییر نمی‌دهد؟ همان گونه که اشاره کردیم امواج دستگاه مایکروفر انرژی بالایی ندارند و صرفا به خاطر وجود یکسری قوانین علمی می‌توانند روی مولکول‌های آب درون غذاها تاثیر بگذارند.

در دنیای ما تنها امواج پرقدرتی همانند امواج فرابنفش، ایکس و یا گاما قدرت تغییر ساختار مواد را دارند و در دیگر موارد به دلیل قدرت پایین امواج چنین چیزی امکان‌پذیر نیست. برای همین تا زمانی که در این اجاق‌ها صرفا از امواج مایکروفر استفاده می‌شود، تغییری در ساختار غذاها بوجود نمی‌آید.

فایده مایکروفر در پخت غذا

حتما شما هم با برخی افراد روبه رو شده اید که غذاها پخته شده در این اجاق‌ها را بی‌خاصیت می‌دانند. بر اساس بررسی‌هایی که در این رابطه صورت گرفته و به دلیل این که غذا در چنین اجاق‌هایی با سرعت بیشتری پخته می‌شوند، مواد مفید درون غذاها به مقداری کم‌تری توسط حرارت آسیب می‌بینند. به همین دلیل به جرات می‌توانیم ادعا کنیم که نه تنها غذاهای پخته شده با این اجاق‌ها بی‌خاصیت نیستند، بلکه در مواردی از ارزش غذایی بالاتری هم برخوردارند. به عنوان نمونه شما می‌توانید بخشی از این موارد را در مقاله‌ی Is Microwave Rediation Harmful و ارجاعات آن مشاهده کنید.

حرف آخر

در انتها باید بیان کنیم که نحوه استفاده از هر وسیله‌ای می‌تواند روی مفید یا مضر بودن آن موثر باشد. به همین خاطر همیشه سعی کنید به دفترچه‌های راهنمای همراه وسایل برقی از جمله دستگاه مایکروفر توجه کنید. با مطالعه دفترچه از نکات ذکر شده در آن‌ها پیروی کنید تا به بهترین نحو ممکن و با خیالی آسوده از این وسیله استفاده کنید.

برای اطلاع از جدیدترین محصولات داتیس از نمایشگاه داتیس دیدن نمائید

به اشتراک گذاری مطلب

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email