آموزش طرز تهیه کلوچه فومن اصل و حرفه ای در فر خانگی

کلوچه فومن از مشهورترین شیرینی های قدیمی استان گیلان است. در این مطلب با طرز تهیه کلوچه فومن با روش اصلی آشنا خواهید شد.

 کلوچه فومن

در کمتر جایی تاریخچه درستی از این کلوچه منتشر شده است. بر طبق تحقیقات محلی، واقعیت این است که نانوایی‌های شهر فومن در قدیم بعد از پخت نان. از خمیرهای باقی مانده آن در همان روز شیرینی خوشمزه با گردو سائیده شده درست میکردند. پیش زمینه اولیه چنین کلوچه ای از سفر نانوایان دیار فومنات به کربلا در آنها پدید آمد. شهرت کلوچه فومن  زمانی بیشتر شد که از این کلوچه بعنوان شیرینی رسمی ایرانی در بازی های رسمی آسیایی تهران در سال ۱۳۵۳ بین میهمانان پخش شد.

دستور پخت کلوچه فومن با روش اصلی

بیشتر بخوانید: آموزش طرز تهیه انواع مواد غذایی در توستر

بیشتر بخوانید: بهترین ویژگی های آون توستر داتیس

مرحله یازدهم: آماده سازی رومال کلوچه فومن

یک کاسه کوچک بردارید. یک قاشق غذاخوری زعفران دم کرده غلیظ را به همراه زرده تخم مرغ در کاسه بریزید و با هم مخلوط کنید. حالا با یک قلمو رومال را روی کلوچه ها بزنید. در صورت تمایل مقداری خرفه یا سیاه دانه روی کلوچه ها بپاشید. به کمک نوک یک چاقوی تیز یا چنگال، حفره های کوچکی در سطح کلوچه ایجاد کنید تا در حین پخت از پف کردن آن جلوگیری کند.

مرحله دوازدهم:

حتما فر آشپزخانه از قبل برای یک ربع با دمای ۲۰۰ درجه سانتیگراد گرم کنید.  کلوچه ها را در طبقه وسط  فر بگذارید.  حدوداً 10 تا 15 دقیقه زمان  با همان دما برای پخت این کلوچه کافی است.  کلوچه ها را از فر خارج کنید. روی آن ها را با پارچه ای تمیز بپوشانید تا خنک شده اما خشک نشوند. این کلوچه را می توانید با انواع نوشیدنی های گرم و نوشیدنی های سرد میل کنید.

نکات کلیدی تهیه کلوچه فومن

♦ مواد میانی کلوچه فومن را می توان به دلخواه تغییر داده و میزان آن ها را کم یا زیاد کنید. مثلا می توانید از پودر جوز هندی و گلاب هم استفاده کنید.

♦ به طور کلی توصیه می شود در پخت و پز شیرینی و کیک اندازه ها همانطور حفظ شوند. در طرز تهیه کلوچه فومن نیز روغن ها و کره مطابق دستور گفته شده استفاده شود. در صورتی که به روغن صاف دسترسی ندارید فروشگاه های لوازم قنادی بخرید یا خودتان تهیه کنید. برای این کار باید روغن جامد را روی حرارت اجاق گاز قرار دهید. وقتی روغن جامد کاملا شفاف شد آن را از روی حرارت بردارید.  در کناری بگذارید تا حرارت آن کاهش پیدا کند. سپس به مدت 24 ساعت این روغن را در یخچال نگه داری کنید تا برای مصرف آماده شود.

♦  روغن درون مواد میانی از سوختن شکر و بقیه مواد داخل کلوچه جلوگیری می کند. پس به هیچ عنوان نباید آن را حذف کرد.

♦ برای طرح روی کلوچه فومن اصل معمولا از مهرهایی استفاده می شود که در سه جنس کریستال، چوبی و فلزی در بازار موجودند.  در صورتی که به این مهر دسترسی ندارید می توانید از هر طرح دلخواه دیگری استفاده کنید. برای زدن طرح دایره پیشنهاد می شود از قسمت انتهایی ماسوره بزرگ یا هر شی دایره شکل مثل درب شربت ها استفاده کنید. فقط توجه داشته باشید که هر چه خمیر سفت تر باشد طرح بهتر روی کلوچه می ماند.

برای اطلاع از جدیدترین محصولات داتیس از نمایشگاه داتیس دیدن نمائید

به اشتراک گذاری مطلب

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email