آموزش طرز تهیه نان تفتان دامغان در توستر

آموزش طرز تهیه نان تفتان دامغان در توستر

نان تفتان دامغان یک میان وعده خوشمزه یا یک صبحانه عالی با کره و مربا خانگی است. نان تفتان در مناطق مختلف ایران طرز تهیه متفاوتی دارد. در این دستور پخت نان کمی شیرین است و طعم بسیار خوشمزه ای دارد. با ما همراه باشید تا با طرز تهیه نان تفتان دامغانی بیشتر آشنا شوید.

طرز تهیه نان تفتان دامغان خانگی در توستر

بیشتر بخوانید: آشنایی با نکات مهم تهیه کیک در توستر

مواد لازم

  • آرد سفید⇐۵۰۰ گرم
  • آرد گندم⇐۵۰۰ گرم
  • مایه خمیر فوری⇐ ۱ قاشق غذا خوری سرپر
  • شکر⇐۱ لیوان
  • روغن کرمانشاهی آب کرده۱ لیوان
  • آب یا شیر۲ لیوان + ۱ لیوان برای خمیر مایه
  • پودر هل یا پودر رازیانه۱ قاشق چای خوری

مواد رومال:

  • تخم مرغ⇐ ۲ عدد
  • زعفران دم کرده۱ قاشق چای خوری
  • کنجد سفید یا سیاهبه مقدار لازم

مراحل طرز تهیه نان تفتان دامغان

مرحله اول

درون ظرفی یک لیوان شیر ولرم یا آب ولرم را بریزید. سپس مایه خمیر و یک قاشق شکر روی یک لیوان آب یا شیر پاشیده و درب ظرف را ببندید. حدود۱۰دقیقه اجازه دهید تا عمل بیایید.

مرحله دوم

هر دو آرد را باهم مخلوط کرده و دوبار الک کنید. درون ظرفی دو لیوان شیر یا آب و روغن و شکر را مخلوط کرده وهم بزنید تا شکر حل شود. بعد خمیر مایه که پف کرده است را اضافه و کمی مخلوط کرده و آرد را هم کم کم اضافه کنید. سپس با دست مواد را جمع نمایید. تاکید می کنیم کم کم آرد اضافه کنید تا خمیر سفت نشود .

مرحله سوم

روی سطحی صاف آردپاشی کرده خمیر را از ظرف بیرون آورده روی آرد بگذارید. سپس به صورت رفت و برگشت خمیر را ورز دهید تا خمیر یکدست و لطیفی حاصل شود. سعی کنید موقع ورز دادن خمیر زیاد آرد اضافه نکنید که خمیر سفت شود.

مرحله چهارم

حالا خمیر را درون ظرفی که حجم بزرگی داشته باشد گذاشته و روی آن را سلفون کشیده و در جای گرم ۲ساعت استراحت دهید. بعد از دو ساعت حجم خمیرتان دو برابر خواهد شد. 

مرحله پنجم

بعد از استراحت خمیر، دست تان را آردی کنید. بعد خمیر را چند بار به دیواره قابلمه بکوبید تا پف اضافی آن گرفته شود. بعد از خمیر به اندازه یک نارنگی کوچک چانه بگیرید.  روی خمیر را بپوشانید. سپس از سمتی که اولین چانه را گرفتید شروع کنید تا چانه ها را پهن کنید.  می توانید با در نمک پاش روی آن طرح  بیندازید. و داخل سینی توستر بگذارید.

مرحله ششم

توسترتان را از۵دقیقه قبل گرم کنید. تخم مرغ  و زعفران را مخلوط کرده با برس روی خمیر ها را رومال کنید. کنجدها را روی آن بپاشید. خمیر نان تفتان را درون سینی توستر بگذارید. دمای حرارت توستر را روی ۱۸۰ درجه تنظیم کنید. سینی های حاوی خمیر را حدود۲۰دقیقه داخل توستر بگزارید تا روی آن طلایی شود. یک طرف آب هم در کف توستر بگذارید.   

بیشتر بخوانید: راهنمای جامع خرید آون توستر و کار کردن با آن

نکات مهم نان تفتان دامغان

شیر یا آب باید حتما ولرم رو به داغ باشه اما انگشت را نسوزاند .

اندازه چانه هایتان بستگی به سینی توستر یا فرتان دارد. اگر دستگاهتان کوچیک بود چانه ها را کوچک بگیرید..

اگر جای استراحت خمیر خیلی گرم باشد یک ساعت  برای استراحت کافی است.

برای درجه گرما و زمان پخت باید دقت کنید تا قلق دستگاهتان دست تان بیاید. زیرا اندازه گرمایش هر فر برقی یا توستری ممکن است با هم متفاوت باشد.

برای اطلاع از جدیدترین محصولات داتیس از نمایشگاه داتیس دیدن نمائید

به اشتراک گذاری مطلب

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email