طرز تهیه شیرینی قندی قزوین

آموزش طرز تهیه شیرینی قندی قزوین در فر

طرز تهیه شیرینی قندی قزوین آسان و سریع می باشد. این شیرینی همراه با چای بسیار خوش طعم ترمی شود. امروزه با توجه به شرایط کرونا و عدم مسافرت می توان به راحتی شیرینی قندی قزوین را در منزل تهیه کرد. سعی کنید با کمی حوصله عصری خوش را برای خانواده تان در منزل فراهم کنید.

دستور پخت تهیه شیرینی قندی قزوین:

بیشتر بخوانید: انتخاب درجه مناسب فر برقی و مایکروفر

مواد لازم:

آرد سفید⇐ ۵۰۰ گرم
پودر قند⇐ ۲۵۰ گرم
روغن جامد ۲۵۰ گرم (یا روغن صاف قنادی)
بیکینگ پودر⇐ ۱ قاشق مرباخوری
پودر هل⇐ ۱ قاشق مرباخوری

طرز تهیه شیرینی قندی قزوین:

روغن جامد و پودر هل را با دست مالش می دهیم تا یکدست شود. پودر قند را کم کم اضافه کرده و با دست مخلوط می کنیم تا صاف و یکدست شود.

آرد و بیکینگ پودر را کم کم اضافه کرده و خوب ورز می دهیم. خمیر آماده شده را در کیسه نایلونی گذاشته و ۴ ساعت در محیط اتاق استراحت می دهیم.

بعد از استراحت  دوباره کمی ورز می دهیم. بعد به اندازه یک فندق از خمیر برداشته در دست گرد می کنیم و در سینی فر می‌گذاریم. سینی نیازی به چرب کردن یا انداخت کاغذ روغنی ندارد.

روی شیرینی ها را قبل از گذاشتن در فر، با چاقو یک بعلاوه بزنید تا بعد از پخت شکفته شوند. کمی سیاه دانه یا کنجد هم روی آنها بپاشید. سپس سینی را در فر با دمای ۱۸۰ درجه به مدت ۱۵ دقیقه طبقه وسط قرار می دهیم تا زیر شیرینی ها طلایی شود.

بیشتر بخوانید: دانستنی های فر برقی چه می باشد؟

نکات شیرینی قندی قزوین:

  1. فر را از ۲۰ دقیقه قبل روشن می کنیم.

  2. حتما از روغن قنادی یا روغن کاملا جامد استفاده کنید. روغن جامد را آب نکنید باید حتما جامد باشد. بهتر است از روغن صاف قنادی استفاده کنید. از روغن نیمه جامد استفاده نکنید.

  3. این شیرینی رو می‌توانیم به صورت کاکائویی  یا زعفرانی درست کنیم. برای شیرینی قندی کاکائویی قزوینی ۲ قاشق از آرد را کم کرده و به جای آن پودر کاکائو اضافه کنیم.

به همین راحتی شیرینی قندی قزوینی شما آماده می شود. امیدواریم بهترین لحظات را در کنار خانواده داشته باشید.

برای اطلاع از جدیدترین محصولات داتیس از نمایشگاه داتیس دیدن نمائید

به اشتراک گذاری مطلب

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email