طرز تهیه خورش به

آموزش طرز تهیه خورش به

در این مطلب طرز تهیه خورش به را آموزش میدهیم.اگرچه میوه به، میوه‌ای بسیار پرطرفدار و خوشمزه است، اما شاید محبوبیت این خورش به پای مربای آن نرسد و کمتر کسی طرز تهیه این خورشت شیرین و خوشمزه را بلد باشد.یکی از مربا‌هایی که معمولا سر سفره ما ایرانی‌ها زیاد سرو میشود، مربای به می‌باشد. اما کمتر کسانی اطلاع از این موضوع دارند که با این میوه خوشمزه، می‌توان یک خورش بی نظیر نیز تهیه کرد.خورش به خواص بسیار زیادی دارد و برای افراد مسن و کودکان نیز مناسب است. البته باید تاکید کرد که اگر می‌خواهید برای افراد مسن این غذا را سرو کنید، حتما به را به خوبی بپزید که سفت بودن به باعث اذیت و آسیب دندان‌ها نشود.خورش به هم به صورت شیرین و هم به صورت ملس پخته می‌شود.

مواد لازم در طرز تهیه خورش به

  • به : سه عدد
  • گوشت : ٢۵٠ گرم
  • آلو خورشتی : هشت یا ده عدد
  • پیاز نگینی سرخ شده : یک عدد
  • رب گوجه فرنگی : دو قاشق غذا خوری

طرز تهیه خورش به

  • مرحله اول

در طرز تهیه خورش به ابتدا یک عدد پیاز را نگینی خرد کرده و بر روی اجاق گاز داتیس  تفت میدهیم سپس گوشت خورشتی را به پیاز سرخ کرده اضافه کرده و کمی تفت میدهیم و زردچوبه و دو قاشق رب را هم اضافه میکنیم و دوباره کمی تفت میدیم.

  • مرحله دوم

به مواد به مقدار لازم که گوشت پخته شود، آب اضافه میکنیم و میگذاریم تا خوب پخته شود. به ها رو هم از وسط نصف کرده و به دلخواه برش مدهیم. سعی کنید زیاد نازک نباشند زیرا نازک بودن باعث میشود به ها له شوند.

  • مرحله سوم

بعد اینکه به را شسته و خرد کردیم در روغن تفت میدیم وبعد از اینکه هردو طرف به ها طلایی شد (مراقب باشید زیاد سرخ نشوند چون زود میسوزند) به گوشت پخته شده اضافه میکنیم و 5 دقیقه بعد آلوی شسته شده و خیس کرده را هم به خورش به اضافه میکنیم.

بیشتر بخوانید : آموزش طرز تهیه ته چین بوقلمون مجلسی و آسان

  • مرحله چهارم

فقط در خورش به  نباید اجازه دهید زیاد آلو ها له شوند چرا که شکل و قیافه خورش را بدشکل میکنند. بعد از پخت آلو در خورش و جا افتادن کامل ان، خورش به خوشمزه و مقوی و لذیذ شما آماده است.

  • نکات طرز تهیه خورش به

در این خورش به بعضی ها از لپه هم استفاده می کنند. به این صورت هم میتوانید درست کنید. مقدار لپه در این اندازه خورش یک استکان سر خالی لپه پاک شده و شسته شده است.لپه را به هنگام سرخ کردن گوشت و پیاز سرخ شده اضافه میکنید. بعد از اینکه بوی خامی لپه گرفته شد رب و زردچوبه افزوده و آب داخل خورش بریزید و بگذارید تا گوشت و لپه پخته شود .

مراقب باشید این خورش نباید زیاد له شود باید به روغن افتاده و در حد کافی مقدار آب داشته باشد نه خشک باشد مثل خورش مسما بادمجان. این خورش مزه ملس و حدودا ترش  دارد. اگر آلویی که استفاده کردید شیرین بود، به دلخواه یک عدد آب لیموی تازه در انتهای پخت خورش اضافه کنید و بعد از جا افتادن میل کنید.

نوش جان

 

برای اطلاع از جدیدترین محصولات داتیس از نمایشگاه داتیس دیدن نمائید

به اشتراک گذاری مطلب

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email