آموزش طرز تهیه حلوای تن تنانی خوشمزه و معروف

آموزش طرز تهیه حلوای تن تنانی خوشمزه و معروف

حتما شما هم  ضرب‌المثل حلوای تن تنانی ، تا نخوری ندانی” را شنیده اید. اما تاکنون با خود فکر کرده‌ اید که ریشه این ضرب‌المثل به کدام حلوا باز می‌گردد؟ یا اصالت حلوای تن تنانی به کدام شهر ایران تعلق دارد؟ به گفته‌ی حلواسازان اردکانی، قدمت حلوای “تن تنانی” اردکان بیشتر از حلوا ارده معروف اردکان بوده است. البته شاید نتوان ریشه تاریخی این ضرب المثل را به حلوای تن تنانی اردکان گره زد. اما در فرهنگ لغت عامیانه  در معنای تن تنانی فقط به نوعی حلوا اشاره شده و به این موضوع که کدام حلوا را تن تنانی میدانند، چیزی بیان نشده است.

در هر صورت قدیم ترها در اردکان این حلوا را بیشتر در ماه اسفند مورد استفاده قرار می‌ دادند و نوعی شیرینی تجمّلاتی به حساب می آمده است. حلوای “تن تنانی”  اردکان به همراه زولبیا ، بامیه و گوش فیل، حلوا ارده و تَختُگ در اسفند ماه، طی مراسمی که مربوط به آداب عروسی مردم این منطقه بوده به نام “شیرینی اسفندی” از طرف خانواده داماد به خانواده عروس پیشکش می‌ شده است.

دستور تهیه حلوای تن تنانی

بیشتر بخوانید: معرفی جدیدترین اجاق گاز داتیس

مواد لازم برای تهیه حلوای تنترانی:

۱- آب⇐ دو لیوان

۲- آرد سنگک ⇐ دو لیوان

۳- شکر⇐ دو لیوان

۴- گلاب⇐ سه چهارم لیوان

۵- زعفران ⇐۱ مثقال (زعفران دم شده یک چهارم استکان کوچک)

طرز تهیه حلوای تن تنانی

ابتدا آب و شکر و گلاب را روی حرارت اجاق گاز قرا ر می دهیم.

 همزمان آرد را در قابلمه ای دیگر ریخته و تفت می دهیم تا بوی خامی آن گرفته شده و رنگش تیره شود. توصیه می شود حد اقل حدود ۳۰ تا ۴۵ دقیقه آرد تان را تفت دهید.

بعد زعفران تان  را دم کنید.

بعد از اینکه آرد سرخ شد، روغن را کم کم به آن اضافه کنید.   در این مرحله مرتب آرد و روغن را هم زده تا گلوله های آرد از هم باز شوند. حالا قابلمه را از روی شعله اجاق گاز برداشته و ۲ دقیقه صبر کنید.

سپس شربت را به آرامی به آرد اضافه کرده و هم بزنید و مجدّداً مواد حلوا تن تنانی تان را روی شعله بگزارید. حدود ۴ تا ۵ دقیقه به صورت یکنواخت حلوا را هم زده تا دیگر به ظرف نچسبد. سپس زعفران را اضافه کرده و یک دقیقه دیگر آن را هم بزنید تا کاملاً از ظرف جدا شود.

بیشتر بخوانید: طرز تهیه پنکیک روی گاز

راز و رمز و نکات مهم در تهیه حلوای تن تنانی

تفت دادن اولیه بدون روغن در طعم نهایی حلوا تاثیر بسیار زیادی دارد.

بعد از اینکه آرد را تفت دادید حتما الک کنید.  بعد روغن را اضافه کنید. در غیر این صورت ممکن است آرد گلوله شود .

برای تهیه حلوا بهتر است از آرد نان سنگک استفاده نمایید. حلوای تهیه شده از این آرد حلوای لطیف تر و خوش طعم تری خواهد بود.

 چنانچه می خواهید حلوای پخته شده را شکوفه بزنید باید حلوا نرم تر باشد. باید به دستور تهیه حلوا حدود 4 تا 5 قاشق شربت یا گلاب اضافه نمایید تا کمی شل تر شود و راحت تر بتوانید آن را شکوفه بزنید.

 اگر در حین گهواره کردن حلوا تکه تکه شد شربت آن کم است و حلوا خشک است کمی شربت اضافه کنید.

اگر حلوا در قابلمه گهواره نشد و منسجم نبود میزان شربت اضافه شده زیاد است. پس باید حلوا را روی حرارت بگذارید و مجددا حرارت دهید تا کمی آب اضافی آن تبخیر شود.

 برای جلوگیری از شل شدن حلوا شربت را یکباره اضافه نکنید و در چند مرتبه این کار را انجام دهید. چنانچه حلوای شل را حرارت دهید کمی از کیفیت آن کاسته خواهد شد.

 میزان جذب شربت آرد های مختلف متفاوت است. دقت داشته باشید به یکباره اضافه کردن شربت ممکن است حلوا را کاملا خراب کند. در اضافه کردن شربت بسیار دقت کنید.

 دقت نمایید که اضافه ماندن شربت حلوا نیز باعث کم شدن شیرینی حلوا می شود. در انتهای پخت حلوا نهایتا چند قاشق شربت باید باقی مانده باشد.

بهتر است از قاشق چوبی در هم زدن حلوا و شربت آن استفاده نمایید.

 آرد حلوا را با ملایمت و حوصله سرخ کنید تا نسوزد چون آرد سوخته باعث تلخ شدن حلوا می شود.

برای اطلاع از جدیدترین محصولات داتیس از نمایشگاه داتیس دیدن نمائید

به اشتراک گذاری مطلب

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email