آموزش طرز تهیه حلوای اوماج

حلوای اوماج  از انواع حلواهای سنتی آذربایجان شرقی و اردبیل است که طرز تهیه  خاصی دارد. حلوای اوماج در آن مناطق به اوماج حلواسی شهرت دارد. زنان هنرمند و حاذق آذری معمولا این حلوای پرطرفدار را در مراسم های مختلف مذهبی تهیه می کنند.

دستور پخت حلوای اوماج:

بیشتر بخوانید: معرفی جدیدترین اجاق گاز داتیس

دستور پخت حلوای اوماج:

مواد لازم:

  • آرد⇐۱ پیمانه
  • شکر⇐۱ پیمانه
  • روغن⇐۱/۲ پیمانه
  • آب⇐۱ پیمانه
  • گلاب⇐۱/۴ پیمانه
  • زعفران آب کرده⇐ به مقدار لازم
  • پودر هل⇐ به مقدار لازم
  • شیر⇐ به مقدار لازم

طرز تهیه حلوای اوماج:

مرحله اول

در حلوای اوماج شیر اندازه مشخصی ندارد. فقط باید شیر را به اندازه بسیار کم فقط روی آرد شیر پاشیده و تا مثل خمیر،  اوماج گلوله و کمی چسبنده شود.

پس آرد را در ظرف بزرگی ریخته و با نوک انگشتان یا افشانه، شیر را روی آرد اسپری کنید. میتوانید یک قاشق روغن هم اضافه کنید. کم کم مخلوط کرده تا آرد به گلوله های ریز ریز تبدیل گردد.

مرحله دوم

در مرحله بعد کوله های خمیری را از الک ریز یا آبکش رد کنید تا دانه های درشت آن جدا شوند. بهتر است همه ی آرد های گوله ای شکل یکدست باشند. می توانید ریزترها را باهم و درشت ترها را نیز باهم تفت دهید. چون دانه های ریز نسبت به دانه های  درشتتر زودتر طلایی می شوند. سپس آنها را به مدت یک ساعت در سینی پهن کرده تا هوا خورده و کمی خشک تر شود.

مرحله سوم

در این مرحله روغن رو روی حرارت ملایم اجاق گاز قرار داده تا داغ شود. بعد آرد آماده شده را داخل روغن داغ سرخ کنید. توجه کنید که نسبت به حلوای معمولی دیرتر سرخ می‌شود.

مرحله چهارم

وقتی آرد طلایی شد.  یا به رنگ دلخواهتان که رسید، شهد آماده شده را داخل آن بریزید. بعد از اینکه شهد به خورد  آن رفت و به اصطلاح خودش را جمع کرد حلوای اوماج شما آماده هست. حلوای اوماج در این مرحله آماده سرو است می توانید آن را درون ظرفی مناسب برای بریزید تا خنک شود. سپس این حلوا خوشمزه را به کمک روش های تزیین حلوا به زیبایی تزیین کنید.

بیشتر بخوانید: ویژگی های بهترین اجاق گاز ایرانی چیست؟

نکته:

یک نکته جالب درطرز تهیه حلوای مجلسی اوماج این است که باید حلوا دم بکشد. برای این کار وقتی حلوا جمع شد روی شعله ملایم گاز به مدت ۱ ساعت آن را دم بگذارید. در این مدت هر ۱۰ دقیقه یک بار حلوا را هم بزنید تا ته نگیرد. حلوای اوماج باید نرم باشد و نباید زیر دندان بیاید. اگر بعد از ۱ ساعت دم کشیدن اوماج احساس کردید که حلوا زیر دندان می‌آید کمی آب جوش به آن اضافه کنید و چند دقیقه دیگر اجازه بدهید که دم بکشد. حلوای اوماج را می‌توانید در بشقاب یا دیس سرو کنید و یا به راحتی قالب بزنید.

اگر از روغن جامد استفاده کنید بعد از سرد شدن به شکل منسجم تری در خواهد آمد. ولی با روغن مایع حالت دون بودنش را بیشتر نشان داده و بافت لطیفی خواهد داشت.

می توانید به جای شهد از شیره  انگور یا دوشاب نیز استفاده کنید.

در این آموزش با طرز تهیه حلوای اوماج آشنا شدید. امیدواریم از طعم بی نظیر این حلوا نهایت لذت را ببرید و لحظات خوبی را در کنار اعضای خانواده خود سپری کنید.

برای اطلاع از جدیدترین محصولات داتیس از نمایشگاه داتیس دیدن نمائید

به اشتراک گذاری مطلب

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email