آموزش طرز تهیه بابا غنوج / پیش غذای خوشمزه و مشهور عربی

آموزش طرز تهیه بابا غنوج / پیش غذای خوشمزه و مشهور لبنانی

بابا غنوج یا بابا قنوش یک نوع پیش غذای بسیار خوش طعم است که از بادمجان کبابی درست می‌شود و طرز تهیه آن نیز بسیار آسانی دارد. بابا غنوج انواع مختلف دارد ولی مزه ی پایه ی آن را باید حفظ کنید. اگر شما حمص دوست داشته باشید، به احتمال زیاد طعم باباغنوج را هم دوست خواهید داشت. بابا غنوج هم درست مثل حمص، معمولا همراه با خلال سبزیجات، نان ترد، و یا نان پیتا سرخ شده سرو می‌شود. البته به کشک بادمجان ایرانی تیز شباهت زیادی دارد. در مقاله امروز با طرز تهیه بابا غنوش آشنا خواهید شد.

بابا غنوج چیست؟

بابا غنوج (baba ganoush) یا متبّل، پیش غذای مشهوری در خاورمیانه است که از بادمجان درست می‌شود. همانگونه که در اینجا به آن اشاره شد ریشه این غذا خاورمیانه است. در بسیاری از کشورهای عربی این غذا به عنوان پیش غذا سرو می‌شود. اگر به کشورهای حاشیه خلیج فارس هم سفر کرده باشید حتما این غذای خوشمزه را در منوی رستوران‌ها مشاهده خواهید کرد.

نکاتی در مورد طرز تهیه بابا غنوج

مراحل تهیه بابا غنوج بسیار مانند مراحل درست کردن حمص است؛ با این تفاوت که حمص از نخود پخته تهیه می‌شود و بابا غنوج از بادمجان کبابی. بافت نرم و طعم شیرین و دودی بادمجان کبابی، همراه با ارده  کنجد ، آب لیمو ترش، سیر و انواع ادویه‌جات، ترکیب متفاوت و لذیذی ایجاد می‌کند. یکی از مزایای بابا غنوج این است که هم در همان ابتدای درست شدن طعم خوبی دارد و هم با گذشت ۱ الی ۲ روز (داخل یخچال) طعم آن بد نمیشود؛ حتی بهتر هم می‌شود. شما میتوانید بابا غنوش را برای مدت ۳ روز داخل یخچال نگهداری کنید.

بیشتر بخوانید: نحوه نگهداری از اجاق گازهای مختلف

بیشتر بخوانید: مقایسه مایکروفر، مایکروویو، فربرقی، توستر، سولاردام

برای اطلاع از جدیدترین محصولات داتیس از نمایشگاه داتیس دیدن نمائید

به اشتراک گذاری مطلب

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email