طرز تهیه انواع مواد غذایی توستر

آموزش طرز تهیه انواع مواد غذایی در توستر

در این مطلب به آموزش طرز تهیه انواع مواد غذایی در توستر خواهیم پرداخت. امروزه در طراحی و ساخت آون توستر ها عملکردهای زیادی به آنها اضافه شده است. به سبب قابلیت ها و امکانات بالای توسترهای جدید، برای پخت انواع مواد غذایی، انواع شیرینی و کیک و گرم کردن،آنها در طیف گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرند. از توستر می توان به عنوان یک فر برقی کوچک و جمع و جور بر روی سطح کابینت نهایت استفاده را به عمل آورد.

طرز تهیه انواع مواد غذایی در توستر

در اغلب موارد از آون توستر برای تست کردن نان، یخ زدایی مواد غذایی منجمد، طبخ مواد غذایی مختلف و گرم کردن انواع غذا ها مانند پیتزاو ناگت مرغ استفاده می شود. از قابلیت های دیگر دستگاه های توستر برشته کردن سبزیجات می باشد. در بسیاری مواقع برای مصرف کنندگان پیش آمده که تمایل دارند در کنار بشقاب غذای خود مقداری سبزیجات پخته شده داشته باشند. در این مواقع با استفاده از توستر به راحتی می توان این موضوع را محقق ساخت.

بیشتر بخوانید: بهترین ویژگی های آون توستر داتیس

تهیه نان در توستر

برای تهیه نان در توستر دمای توستر باید روی 200 درجه و تایمر آن روی 40 دقیقه تنظیم شده باشد.  ابتدا هر دو المنت را روشن کرده و به مدت 10 دقیقه فن گردش هوا را روشن کنید تا فضای داخل فر خوب گرم شود. بعد از 10 دقیقه المنت بالایی را خاموش کرده و فقط المنت پایینی را  روشن کنید. 5 دقیقه آخر هم المنت بالایی را روشن کنید تا روی نان نیز برشته شود.

پخت کیک در توستر

از قبل المنت پایین توستر را روی درجه 150 درجه روشن کنید. توری را روی بالاترین قسمت بگذارید. بعد از آماده کردن خمیر کیک، آن را در قالب چرب شده بریزید. قالب را روی توری  گذاشته و دما را روی 150 دقیقه تنظیم کنید. 45 دقیقه به آن زمان بدهید. در صورت داشتن کانوکشن فن گردش هوا را روشن کنید. تا 30 دقیقه اول درب توستر را باز نکنید. اگر تمایل دارید روی کیک طلایی شود المنت بالا را برای دو دقیقه روشن کنید.

پخت لازانیا در توستر :

برای پخت لازانیا، دما و زمان پخت لازانیا در آون توستر30 دقیقه در 160 درجه حرارت است. شما باید هر دو المنت را روشن کنید.  در نهایت اگر می‌خواهید روی لازانیا شما برشته شود، برای 2 ، 3 دقیقه فقط المنت بالایی را بزنید. 

پختن سبزیجات

برای پختن سبزیجات در توستر ابتدا باید آنها را آماده کرده و سپس در سینی کوچک تعبیه شده در ساختار آون توستر قرار داد. برشته کردن کلم بروکسل، یکی دیگر از غذایی هایی به شمار می رود که با استفاده از آون توستر می توان آن را تهیه و آماده ساخت. برای این کار لازم است که در ابتدا فر برقی را به مدت زمان پنج دقیقه گرم نموده و سپس کلم بروکسل را در محدوده دمای 425 درجه فارنهایت یا همان 230 درجه سانتیگراد قرار داد. برای ترد شدن و خوشمزه شدن کلم ها می توان در حدود دو یا سه دقیقه آنها را زودتر از محفظه توستر خارج کرد. 

تهیه سیب زمینی تنوری

تهیه سیب زمینی تنوری نیز با استفاده از دستگاه آون توستر برای علاقمندان و دوستداران این غذای خوشمزه امکان پذیر می باشد.

برای این کار پس از شستن و پوست گرفتن سیب زمینی ها، دمای دستگاه آون توستر را بر روی دمای 400 درجه فارنهایت یا به عبارتی 200 درجه سانتیگراد تنظیم می کنیم. در مرحله بعد ضمن آغشته کردن سطح سیب زمینی ها به روغن زیتون و افزودن نمک و فلفل، در مدت زمان پنجاه دقیقه آنها را در توستر قرار می دهیم. پس از پخت، سیب زمینی ها را با احتیاط از محفظه توستر خارج نموده و به وسیله چاقو شکافی در آنها ایجاد می سازیم. سپس می توان داخل این شکاف ها را پر از کره یا پنیر چدار کرد. پس از انجام این مراحل، از خوردن یک سیب زمینی خوشمزه و لذیذ بسیار لذت خواهید برد.

بیشتر بخوانید: طرز تهیه استیک در توستر

تهیه پیتزا در توستر

بعد از انجام تمام روال همیشگی تهیه پیتزا، کف سینی توستر را چرب می کنیم.  پیتزا را در سینی آون توستر جا می دهیم. توستر را  در دما 150 درجه به مدت بیست دقیقه با المنت پایین و بعد 10 دقیقه با المنت بالا در طبقه وسط می‌گزاریم تا بپزد.

طرز تهیه ماهی در توستر

یکی از انواع غذاهایی که با توستر می توان تهیه کرد ماهی است. برای تهیه ماهی بعد از آماده کردن ماهی برای پخت، المنت بالا و پایین آون توستر را روشن می کنیم. روی 180 درجه سانتیگراد قرار می‌دهیم. بهتر است حدود3-4 دقیقه صبر کنیم تا فضای آون گرم شود. ماهی را در سینی مخصوص آن درون آون توستر می گذاریم.  زمان را روی 30 دقیقه تنظیم می کنیم. فن گردش هوا را روشن می کنیم تا گرما یکدست به همه جای ماهی برسد و پخت یکنواخت به دست آید. توجه کنید که همه آون توستر های بازار فن گردش هوا ندارند. در غیراینصورت حواستان به نسوختن روی ماهی باشد. می توانید از یک فویل به صورت شل روی ماهی استفاده کنید.

بعد از پخت کامل ماهی، المنت پایین را خاموش کرده و المنت بالا را روشن می کنیم. این کار برای این است که می خواهیم روی ماهی را گریل نماییم (سرخ کردن). می‌توانیم سینی را روی طبقه بالاتر قرار داده تا حرارت بیشتری به سطح ماهی برسد. برای حدود1-2 دقیقه سطح ماهی را گریل می‌کنیم( تا جایی که سطح روی آن طلایی شود).

تهیه انواع شیرینی و کلوچه

از دیگر کاربردهای آون توستر تهیه انواع شیرینی و کلوچه به شمار می رود. با استفاده از این دستگاه به راحتی می توان هر زمان که فرد هوس شیرینی نموده، متناسب با نوع نیاز و مصرف خود اقدام به تهیه آن نماید.  در هنگام تهیه شیرینی باید چند نکته را مد نظر قرار دارد.

اولین نکته عدم استفاده از کاغذهای روغنی در محفظه دستگاه توستر می باشد.

نکته دوم عدم استفاده از ظرف های شیشه ای غیر استاندارد داخل آون توستر می باشد. به همین منظور و جهت اطمینان بیشتر ریختن مواد اولیه کیک در داخل ظروف فلزی راهکار مناسبی محسوب می شود.

نکته سوم در هنگام استفاده از آون توستر رسیدن محدوده دمایی به اندازه مورد نظر در پخت می باشد که در مورد شیرینی ها در توستر دما را ده درجه کمتر از فر بدهید. (به ویژه در مواقع برشته کردن شیرینی ها). 

 برای پختن کلوچه باید دمای دستگاه آون توستر بالاترین اندازه باشد. 

گرم کردن انواع مختلف پیتزا

 برای گرم کردن انواع مختلف پیتزا و همینطور غذاهای باقی مانده از روز قبل، توستر کاربرد گسترده ای دارد. بسیاری از افراد برای گرم کردن غذاهای مختلف به ویژه پیتزا و سیب زمینی سرخ شده، به استفاده از دستگاه های مایکروفر روی می آورند. گرم کردن غذا با این دستگاه سبب وارفته شدن و شل شدن این مواد غذایی می شود. به همین جهت و برای جلوگیری از این مسائل، استفاده از توستر گزینه مناسب تری به شمار می رود. برای کرم کردن غذا دمای توسترتان را روی 150 درجه سانتیگراد تنظیم کنید. برای گرم کردن پیتزا پانزده دقیقه زمان دهید. 

نتیجه گیری در مقاله طرز تهیه انواع مواد غذایی در توستر

فرآیند تولید و ایجاد حرارت در ساختار آون توستر ها به گونه ای صورت گرفته است که به راحتی سبب گرم کردن لایه های زیرین و عمیق مواد غذایی شده، بدون اینکه سبب سوختگی و ته گرفتگی مواد غذایی شوند.

علاوه بر این تردی و برشتگی لایه های بیرونی مواد غذایی نیز به میزان قابل توجهی حفظ می گردد.

استفاده از دستگاه های آون توستر علاوه بر تسریع در فرآیند پخت و پز مواد غذایی مختلف، طعم و مزه طبیعی غذا را نیز حفظ کرده و لذت خوردن یک غذایی خوش طعم و در عین حال خوشمزه را برای مصرف کنندگان با خود به ارمغان می آورد.

برای گرم کردن پیتزا، دستگاه های توستر به سبب قابلیت های بالا و امکانات قابل توجه در مقایسه با ماکروفرها، از درجه اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشند.

برای بهره مند شدن از مزیت های و فواید آون توسترتان کافی است که یک بار در این دستگاه  یکی از این غذاهای بالا را در آن تهیه کنید.

برای اطلاع از جدیدترین محصولات داتیس از نمایشگاه داتیس دیدن نمائید

به اشتراک گذاری مطلب

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email